DWL — Pogoń Książ Wlkp: Szóste zwycięstwo z rzędu na sześć kolejek przed końcem

<span class="caps">DWL</span> —  Pogoń Książ Wlkp: Szóste zwycięstwo z rzędu na sześć kolejek przed końcem

Na zakończe­nie wybit­nie udanego dla kibiców Kole­jorza week­endu o godzinie 16.00 swój mecz rozpoczęła Druży­na Wiary Lecha. Kibole pode­j­mowali na sta­dion­ie przy uli­cy Gdańskiej zespół ze środ­ka staw­ki I grupy poz­nańskiej A Klasy — Pogoń Książ Wielkopol­s­ki. DWL zwyciężyła po raz szósty z rzę­du, choć to spotkanie nie należało do najłatwiejszych.

Od początku meczu wiado­mo było, że grę utrud­ni doskwier­a­ją­cy tego pochmurnego niedziel­nego pop­ułd­nia wia­tr. Kibole pod­bu­dowani zwycięst­wem w Środzie Wielkopol­skiej przed tygod­niem pewnie rozpoczęli star­cie w ramach 20. kole­j­ki A Klasy.

Początek meczu zdomi­nowali podopieczni tren­era Dar­iusza Kus­to­nia. Kibole kon­sek­went­nie utrzymy­wali się przy piłce i nawet bru­talne zagra­nia goś­ci nie zraz­iły ich przed atakowaniem. W 19. min­u­cie z około 20 metrów moc­ny strzał z wia­trem odd­ał Smu­ra. Pił­ka zmierza­ła pod poprzeczkę, ale bramkarz zdołał obronić swo­ją drużynę przed stratą bramki.

DWL_Pogon (5)

Każ­da kole­j­na akc­ja w wyko­na­niu DWL była coraz groźniejsza. W 32. min­u­cie znów zamieszany w akcję ofen­sy­wną był Smu­ra, który dośrod­kował fut­bolówkę do sto­jącego w polu karnym Stanisława Makowskiego. Ten odd­ał strzał z pier­wszej pił­ki, lecz pił­ka zatrzy­mała się na słup­ku. Kil­ka min­ut później strza­łu z dys­tan­su spróbował także Adams­ki i po raz kole­jny Smu­ra. Tuż przed prz­er­wą zamieszanie pod polem karnym Pogo­ni wyko­rzys­tał Wyka i odd­ał strzał z pier­wszej pił­ki, ale i tym razem górą był bramkarz Pogo­ni. Golkiper goś­ci odbił jeszcze piłkę, a ta odbiła się później od słup­ka i wylą­dowała poza boiskiem.

Tuż po wznowie­niu drugiej połowy znów uderzył Smu­ra i znów jakimś cud­em bramkarz nie pozwala piłce wpaść do siat­ki. Podob­nie zresztą było w 54. min­u­cie, kiedy to Piotr Makows­ki chci­ał zmieś­cić piłkę po krótkim słup­ku i znów na drodze do szczęś­cia kiboli stanął bramkarz Pogo­ni Książ Wielkopolski.

Trzy min­u­ty później w sytu­acji sam na sam znalazł się Smu­ra i tym razem nie dał już szans bramkar­zowi rywali. Pomoc­nik Wiary Lecha wbiegł z piłką w pole karne, umieś­cił ją w siatce strza­łem po zie­mi i kibole mogli się cieszyć z jed­no­bramkowego prowadzenia.

W 68. min­u­cie wprowad­zony do gry Szen­feld spróbował szczęś­cia strza­łem z wole­ja zza pola karnego, ale bramkarz paradu­jąc wybił piłkę na rzut rożny. Kil­ka min­ut później w opałach znalazł się Zamęc­ki, bo rzut wol­ny z okolic 25 metra mógł wyko­rzys­tać zawod­nik Pogo­ni. Bramkarz Drużyny Wiary Lecha pokazał jed­nak wyżs­zość i popisał się fan­tasty­czną paradą wybi­ja­jąc piłkę na rzut rożny.

Wynik spotka­nia ustanow­ił w dolic­zonym cza­sie Szen­feld po trójkowym kon­trataku. Najpierw piłkę wyprowadz­ił Gór­czak i podał do wyb­ie­ga­jącego Stanisława Makowskiego. Ten odd­ał fut­bolówkę Szen­fel­dowi, który pozbaw­ił goś­ci złudzeń i bramką na 2:0 przy­p­ieczę­tował szóstą z rzę­du wygraną Drużyny Wiary Lecha.
Po 20 kole­jkach kibole wciąż zaj­mu­ją pozy­cję lid­era mając 8‑punktową przewagę nad drugim Orkanem Jarosław­iec i pewnie zmierza­ją ku awan­su do Okręgów­ki. DWL czeka ter­az mecz na wyjeździe prze­ci­wko KS Łop­u­chowo, który odbędzie się już za tydzień.
ejberempire

K.K.S. Wiara Lecha  — Pogoń Książ Wielkopol­s­ki 2:0 (0:0)

Bram­ki: 57 Smu­ra, 90+2 Szenfeld
DWL: Zamęc­ki — Olaszczyk (61. Szen­feld), Łaszyńs­ki, Smu­niews­ki, Sł. Makows­ki- Smu­ra, Adams­ki (71. Woj­ciechows­ki)- Krys­tkowiak, St. Makows­ki, Wyka- P. Makows­ki (82.Górczak)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress