DWL: Pogoń nie zaszkodziła Kibolom. Wiara Lecha wygrywa

<span class="caps">DWL</span>: Pogoń nie zaszkodziła Kibolom. Wiara Lecha wygrywa

Kibole Lecha zre­ha­bil­i­towali się za zeszło­ty­god­niową porażkę i wygrali z Pogo­nią Książ Wlkp. 2:0. Odnieśli tym samym 6 zwycięst­wo w sezonie. Bram­ki na wagę trzech punk­tów zdobyli Szer­szeń i Łaszyński.

W pier­wszej połowie oba zespoły toczyły zaciętą walkę, ale nie stwarza­ły sobie wielu okazji na zdoby­cie gola. Pogoń dwukrot­nie próbowała zaskoczyć Zamęck­iego z dys­tan­su, ale bramkarz Wiary był na posterunku i dobrze interweniował.

Goś­cie starali się odpowiedzieć również  uderzeni­a­mi z dys­tan­su, ale te były niecelne. W 35. min­u­cie w szes­nastkę rywali wpadł Smu­ra, który dostał podanie od Stanisława Makowskiego, ale w sytu­acji sam na sam uderzył nad poprzeczką.

Po prz­er­wie przewa­ga Kiboli wzrosła. Goś­cie zdobyli dużą przewagę i już trzy min­u­ty po wznowie­niu gry szan­sę na gola miał Sła­womir Makows­ki. Wbiegł on w pole karne, ale jego strzał obronił bramkarz Pogo­ni. Po chwili próbował Piotr Makows­ki, ale i jego intenc­je wyczuł golkiper gości.

Przewa­ga Wiary Lecha wzrosła po bru­tal­nym faulu na Wyce po którym sędzia pokazał drugą żółtą i w kon­sek­wencji czer­woną dla jed­nego z piłkarzy Pogo­ni. Chwilę później po przepy­chance z boiska usunię­ty został również zawod­nik Kiboli — Jan Makowski.

Powiew świeżoś­ci na boisko wprowadz­ił Gór­czak, który przeprowadz­ił kluc­zową dla prze­biegu meczu akcję. Pomoc­nik Wiary Lecha wpadł lewą stroną pola karnego i zagrał do Szer­szenia, który tylko dołożył nogę i wyprowadz­ił Drużynę Wiary Lecha na prowadze­nie. Trzy min­u­ty później strz­elec pier­wszego gola dograł piłkę z rzu­tu rożnego do Łaszyńskiego, który głową strzelił do bramki.

Tej przewa­gi Kibole już nie zmarnowali i wywieźli z bard­zo gorącego  terenu trzy punk­ty. Przed rok­iem także wygrali w Książu Wlkp., czym potwierdzili że są zde­cy­dowanie lep­szym zespołem.

POGOŃ KSIĄŻ WLKP. — K.K.S. WIARA LECHA 0:2
BRAMKI: ‘74 Szer­szeń, ‘77 Łaszyński
Żółte kart­ki: dwie dla Pogo­ni — Smu­ra, Łaszyński
Czer­wone kart­ki: ryw­al — J. Makowski

DWL: Zamęc­ki — Olaszczyk, Smu­niews­ki, Sł. Makows­ki — Wyka (88. Kuznow­icz), Smu­ra, Pawlaczyk (85. Siejek), Łaszyńs­ki, Szen­feld (61. Gór­czak) — St. Makows­ki — P. Makows­ki (59. Szerszeń)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress