01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.6godz.18min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Przegrana w sparingu ze Złotymi Złotkowo

DWLPier­wszy prze­grany mecz sparingowy na swoim kon­cie ma KKS Wiara Lecha. Kibole prze­grali ze Zło­ty­mi Złotkowo 0:2, którzy na co dzień wys­tępu­ją w A‑klasie. Za tydzień Lechitów czeka czwarty mecz kon­trol­ny z Pobiedzikami.

Druży­na Wiary Lecha fatal­nie zaczęła spotkanie. Nie potrafiła utrzy­mać się przy piłce i szy­bko ją odd­awała rywalom. Ci z kolei grali kon­sek­went­nie i dłu­go roz­gry­wali piłkę. To jed­nak kibice mieli pier­wszą znakomitą sytu­ację na zdoby­cie gola. W 6. Min­u­cie w sytu­acji sam na sam znalazł się Piestrzyńs­ki, lecz min­i­mal­nie przestrzelił. Kil­ka min­ut później było już 0:1. Stały frag­ment gry wykony­wali zawod­ni­cy Zło­tych, Lechit­om udało się prze­jąć piłkę, Mateusz Woj­ciechows­ki zagrał piłkę do środ­ka pola wprost pod nogi prze­ci­wni­ka, który dłu­go się nie zas­tanaw­iał, uderzył z dys­tan­su i pokon­ał Sałatę.

Po stra­cie gola Wiara Lecha zaczęła grać odważniej i dokład­niej, ale nadal nie potrafiła ona stworzyć żad­nej sytu­acji pod bramką Zło­tych. Lechi­ci częs­to grali skrzy­dła­mi, ale dośrod­kowa­nia nie zna­j­dowały adresatów i obroń­cy prze­ci­wni­ka łat­wo sobie z nimi radzili. Sposobem na zaskocze­nie bramkarza rywala miały więc być strza­ły z dys­tan­su, jed­nak brakowało dokład­noś­ci, a fut­bolówka kil­ka razy niez­nacznie mijała bramkę.

Po prz­er­wie gra Wiary Lecha była dużo lep­sza. Podopieczni Dar­iusza Kus­to­nia grali szy­b­ciej, odważniej i wyżej wychodzili do pressin­gu, zmusza­jąc rywali do popeł­ni­a­nia błędów. Nadal jed­nak mieli prob­le­my z dokład­noś­cią pod bramką prze­ci­wni­ka. Goś­cie również starali się zagrażać bram­ce Wiary Lecha, ale w drugiej połowie dobrze funkcjonowała defen­sy­wa Lechitów, która szy­bko rozpoczy­nał kon­trata­ki. Akty­wny z lewej strony boiska był Kujaws­ki, nieźle po prawej stron­ie radz­ił sobie Woj­ciechows­ki, a w środ­ku gry szukał Wyka, jed­nak brakowało strza­łów na bramkę rywala.

Kibole wyrów­nać wynik spotka­nia mogli w 87. Min­u­cie, gdy w świet­nej okazji znalazł się Gór­czak, lecz zbyt dłu­go zwlekał z odd­aniem strza­łu i ostate­cznie był odpy­chany. Sędzia, mimo protestów zawod­ników Wiary Lecha, nie zde­cy­dował się na podyk­towanie jede­nast­ki i nakazał kon­tyn­uowanie gry. Chwilę później po drugiej stron­ie boiska, zamieszanie w polu karnym gospo­darzy wyko­rzys­tał jeden z zawod­ników rywala i odd­ał strzał z bliskiej odległoś­ci, usta­la­jąc wynik meczu.

KKS WIARA LECHA – ZŁOCI ZŁOTKOWO 0:2

BRAMKI: ‘10, ‘88

KKS: Sała­ta (46. Juchacz) — Nowak (60. Gór­czak), S. Makows­ki (65. Olaszczyk), Siejek, Kujaws­ki (46. Pietrzyk) — M. Woj­ciechows­ki (46. Wawrzy­ni­ak), Olaszczyk (46. Krys­tkowiak), Ślisińs­ki (60. M. Woj­ciechows­ki), Wyka, Szen­feld (60. Kujaws­ki) — Piestrzyńs­ki (25. Gór­czak (46. Piestrzyński))

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.