07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.22godz.40min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Rehabilitacja po Murowanej. Pewne zwycięstwo

<span class="caps">DWL</span>: Rehabilitacja po Murowanej. Pewne zwycięstwo

K.K.S. Wiara Lecha zre­ha­bil­i­towała się kibi­com za zeszło­ty­god­niową porażkę z Con­cordią Murowana Gośli­na. Kil­ka godzin przed spotkaniem z Legią Wiara pokon­ała Czarnych Czernieje­wo 3:0. Gole dla Kiboli zdobyli Tabiszews­ki i Szulerowicz.

W pier­wszej połowie goś­cie postaw­ili wysok­ie warun­ki trze­ciej drużynie A‑klasy. Lechi­ci mieli sporo prob­lemów ze sfor­sowaniem defen­sy­wy Czarnych, którzy grali kon­sek­went­nie i nie popeł­niali wielu błędów. Mimo to Wiara miała szan­sę na zdoby­cie gola, kiedy z rzu­tu wol­nego na bramkę goś­ci strze­lał Szer­szeń, a bramkarz sparował uderze­nie na rzut rożny.

Goś­cie również mieli okaz­je na zdoby­cie gola. Duże zagroże­nie spraw­iały Lechit­om stałe frag­men­ty gry. Na szczęś­cie Czarni nie potrafili odd­ać strza­łów na bramkę Sałaty i ten zachował czyste konto.

Po prz­er­wie Kibole szy­bko prze­jęli inic­jaty­wę. Już w 51. min­u­cie arbiter pod­jął kon­trow­er­syjną decyzję i podyk­tował rzut karny po faulu na Wyczce. Spore pre­ten­sje do arbi­tra mieli zawod­ni­cy Czarnych. Dwóch z nich w kon­sek­wencji otrzy­mału żołte kart­ki, a jede­nastkę na gola zamienił Tabiszewski.

Kil­ka min­ut później Kibole pod­wyższyli prowadze­nie. Szulerow­icz prz­erzu­cił piłkę nad obrońcą i uderze­niem obok słup­ka pokon­ał bramkarza Czarnych. Cztery min­u­ty później było już 3:0 po dwu­jkowej akcji Smury z Tabiszewskim, którą golem zakończył ten drugi.

Do koń­ca meczu Wiara kon­trolowała prz­bieg spotka­nia i ostate­cznie wygrała je 3:0, choć miała okazję na zdoby­cie kole­jnych bramek. Świet­ną sytu­ację miał cho­ci­aż­by Surowiec, ale trafił wprost w bramkarza.

K.K.S. WIARA LECHACZARNI CZERNIEJEWO 3:0
BRAMKI: ‘51, ‘65 Tabiszews­ki (k), ‘61 Szulerowicz
Żółte kart­ki: Adams­ki, Smu­ra — dwie dla czarnych

DWL: Sała­ta — Krys­tkowiak, Olaszczyk, Janakows­ki (70. Norek) — Szulerow­icz, Smu­ra, Adams­ki (54. Laufer), Slisińs­ki, Wyka — Szer­szeń (89. Piestrzyńs­ki) — Tabiszews­ki (66. Surowiec)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.