06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.43min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Strzelanie na zawołanie. Dziewięć goli Kiboli!

<span class="caps">DWL</span>: Strzelanie na zawołanie. Dziewięć goli Kiboli!

Zde­cy­dowaną dom­i­nację na boisku pokaza­li zawod­ni­cy Wiary Lecha w ostat­nim swoim meczu w tym sezonie. Kibole pokon­ali ostat­ni zespół roz­gry­wek aż 9:0, a gole dla nich strze­lało aż ośmiu innych zawodników.

Mecz z Lasem Puszczykowo to było zaległe spotkanie Kiboli którzy po zeszły­ty­god­niowej porażce chcieli nie tylko zre­ha­bil­i­tować się za zwycięst­wo, ale również odzyskać fotel lid­era, który stra­cili na rzecz Orkana Jarosław­iec. Na szczęś­cie tylko na tydzień.

W sobotę strze­lanie rozpoczęli szy­bko, bo już w 12. min­u­cie. Rywale od początku spotka­nia chcieli postrszyć Wiarę Lecha kilko­ma stały­mi frag­men­ta­mi gry, ale to nie oni strze­lali bramki.

W pier­wszej połowie akty­wny był Woj­ciechows­ki, który asys­tował przy dwóch golach zdoby­tych przez Wiarę Lecha w tej częś­ci spotka­nia. W 12. min­u­cie podał w uliczkę do Sła­womi­ra Makowskiego, który z bliska pokon­ał bramkarza goś­ci. Po dziesię­ciu min­u­tach jego doskon­ałe podanie wyko­rzys­tał Wyka, a kil­ka sekund przed zakończe­niem pier­wszej częś­ci Szen­feld, który zdobył gola strza­łem z ostrego kąta.

Kole­jne gole padły po godzinie gry. W pze­ciągu trzech min­ut Kibole zdobyli trzy bram­ki i zde­cy­dowanie zwięk­szyli swo­ją przewagę. Dużo pra­cy miał szczegól­nie prawy obroń­ca Lasu Puszczykowo, który nie mógł upil­nować Szen­fel­da — auto­ra łącznie trzech asyst w tym meczu. Z bliska do bram­ki w 62. min­u­cie strzelił Piotr Makows­ki, który podob­nie jak jego brat Sła­womir — zdobył pier­wszą swo­ją bramkę w Niebiesko-Białych barwach. Po chwili z dys­tan­su strze­lali kole­jno Smu­ra i Szer­szeń, a oba te strza­ły wylą­dowały w siatce.

Euforycznie gru­pa 30 kibiców zareagowała w 70. min­u­cie gry. Na boisku pojaw­ił się Nowak, który od razu pod­szedł do rzu­tu karnego. Obroń­ca Drużyny Wiary Lecha pewnie wyko­rzys­tał jede­nastkę i pod­wyższył prowadze­nie na 7:0. Po kilku­nas­tu min­u­tach prowadze­nie Kiboli pow­ięk­szył Krys­tkowiak, który powró­cił do gry po długiej kon­tuzji. Obroń­ca wyko­rzys­tał dokładne podanie Szen­fel­da i z bliska strzelił do bramki.

Wynik ustanow­ił w 88. min­u­cie Szer­szeń, który nie pozostaw­ił złudzeń bramkar­zowi goś­ci pewnie pokonu­jąc go z rzu­tu karnego po faulu na Kuznowiczu.

K.K.S. WIARA LECHALAS PUSZCZYKOWO 9:0
BRAMKI: ‘12 Sł. Makows­ki, ‘22 Wyka, ‘45 Szen­feld, ‘62 P. Makows­ki, ‘63 Smu­ra, ‘64, ‘88 (k) Szer­szeń, ‘70 Nowak (k), ‘82 Krystkowiak
Żółte kart­ki: jed­na dla Lasu

DWL: Juchacz — Olaszczyk (60. Krys­tkowiak), St. Makows­ki, Sł. Makows­ki (70. Nowak) — Kuznow­icz, Smu­ra, Pawlaczyk (70. Łaszyńs­ki), Szen­feld — Wyka (60. P. Makows­ki), Szerszeńn

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.