01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.15godz.1min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Szczęśliwa Trzynastka

dwl orlyZawod­ni­cy KKS Wiary Lecha szy­bko zre­ha­bil­i­towali się  po zeszło­ty­god­niowej porażce z KS Gniezno. W dzisiejszym meczu wygrali wysoko i przekony­wa­ją­co z Orła­mi Poz­nań 13:1. Bram­ki dla Lechitów zdoby­wali Szer­szeń (7), Szen­feld (3), Tabiszews­ki (2) i Wyka.

Zespół Dar­iusza Kus­to­nia od samego początku zagrał bard­zo dobrze z przo­du, wysokim pressingiem, wymusza­jąc niemal na rywalu błędy pod jego bramką. Groźnie było już w pier­wszych min­u­tach, ale na otwier­a­jącą bramkę blisko 200 osobowa gru­pa kibiców czekała do 18. min­u­ty, gdy Szen­feld wrzu­cił piłkę pros­to na głowę Wyki, który bez prob­le­mu umieś­cił ją w siatce.  Sześć min­ut później ponown­ie w polu karnym znalazł się Szen­feld, ale tym razem zde­cy­dował się sam wykończyć akcję i pod­wyższył prowadzenie.

Chwilę później było już 0:3, gdy Ślisińs­ki zagrał z głębi pola wprost do Szer­szenia, który znalazł się w sytu­a­ji sam na sam i pewnie ją wykończył. Lechi­ci nie zwal­niali tem­pa i nadal zaciek­le atakowali bramkę rywala, zmusza­jąc golkipera gospo­darzy do dal­szego wycią­ga­nia pił­ki z siat­ki. W pier­wszej połowie zro­bili to jeszcze raz Szen­feld i Szer­szeń. Ten pier­wszy wyko­rzys­tał sytu­a­cyjną piłkę w polu karnym i strzelił pod poprzeczkę, a dru­gi ponown­ie znalazł się w sytu­acji sam na sam, pod­wyższa­jąc na 0:5.

Po prz­er­wie zawod­ni­cy KKS Wiary Lecha dłu­go nie czekali, aby rozpocząć swo­je strze­lanie. W 53. min­u­cie Szer­szeń skom­ple­tował strza­łem głową przy słup­ku swo­jego pier­wszego w tym meczu hat-tric­ka. Dwie min­u­ty później Szer­szeń znów pokon­ał bramkarza gospo­darzy, wyko­rzys­tu­jąc bard­zo dobre podanie Wyki. Niebiesko-Biali mimo wysok­iego i przekony­wu­jącego prowadzenia nie zamierza­li na tym poprzestawać. Kil­ka min­ut po strze­le­niu siód­mej bram­ki swo­jego pier­wszego gola po wejś­ciu na boisku zdobył Tabiszews­ki, który otrzy­mał bard­zo dobre podanie od Szer­szenia, przyjął bez prob­le­mu piłkę i strzelił obok słupka.

Dość niespodziewanie swo­ją bramkę strzelili również gospo­darze, którzy wyprowadzili jeden z kon­trataków i po strza­le od słup­ka pił­ka wpadła do siat­ki. To trafie­nie jed­nak jeszcze bardziej zmo­bi­li­zowało Lechitów. W 65. min­u­cie świet­nym podaniem popisał się Kujaws­ki, który dostrzegł wbie­ga­jącego pod bramkę Orłów Poz­nań Szer­szenia, a ten spoko­jnie prz­erzu­cił fut­bolówkę nad bramkarzem. Trzy min­u­ty później bard­zo dobrze do Szer­szenia podawał Laufer i napast­nik Wiary Lecha z bliska umieś­cił piłkę w siatce. Niemal kopię tej akcji zobaczyliśmy w 84. min­u­cie, gdy to Szer­szeń podawał, ale tym razem do Szen­fel­da, który tym strza­łem skom­ple­tował swo­jego hat-tricka.

To jed­nak jeszcze nie był koniec. W 89. min­u­cie kole­jny raz w sytu­acji sam na sam znalazł się Szer­szeń i zdobył swo­ją siód­mą bramkę w tym spotka­niu. Kil­ka chwil po wznowie­niu gry zawod­ni­cy Wiary Lecha ustalili wynik spotka­nia na 1:13, gdy Szer­szeń podał do Tabiszewskiego, który z bliska strzelił ostat­nią bramkę w tym meczu.

ORŁY POZNAŃ — KKS WIARA LECHA 1:13
Bram­ki: ‘62 — ‘18 Wyka, ‘ 26, ‘39, ‘53, ‘55, ‘65, ‘68, ‘89 Szer­szeń, ‘24, ‘32, ‘84 Szen­feld, , ‘58, ‘90 Tabiszewski,

KKS: Juchacz — Nowak, Krys­tkowiak (20. Kujaws­ki), Olaszczyk, Ślisińs­ki — Wyka (64. Norek), Siejek (59. Laufer), K. Woj­ciechows­ki, Szen­feld — Szer­szeń, Surowiec (54. Tabiszewski)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.