11.02.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Wisła Płock vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.7godz.15min.
13.80 X3.50 21.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Szczęśliwa Trzynastka

dwl orlyZawod­ni­cy KKS Wiary Lecha szy­bko zre­ha­bil­i­towali się  po zeszło­ty­god­niowej porażce z KS Gniezno. W dzisiejszym meczu wygrali wysoko i przekony­wa­ją­co z Orła­mi Poz­nań 13:1. Bram­ki dla Lechitów zdoby­wali Szer­szeń (7), Szen­feld (3), Tabiszews­ki (2) i Wyka.

Zespół Dar­iusza Kus­to­nia od samego początku zagrał bard­zo dobrze z przo­du, wysokim pressingiem, wymusza­jąc niemal na rywalu błędy pod jego bramką. Groźnie było już w pier­wszych min­u­tach, ale na otwier­a­jącą bramkę blisko 200 osobowa gru­pa kibiców czekała do 18. min­u­ty, gdy Szen­feld wrzu­cił piłkę pros­to na głowę Wyki, który bez prob­le­mu umieś­cił ją w siatce.  Sześć min­ut później ponown­ie w polu karnym znalazł się Szen­feld, ale tym razem zde­cy­dował się sam wykończyć akcję i pod­wyższył prowadzenie.

Chwilę później było już 0:3, gdy Ślisińs­ki zagrał z głębi pola wprost do Szer­szenia, który znalazł się w sytu­a­ji sam na sam i pewnie ją wykończył. Lechi­ci nie zwal­niali tem­pa i nadal zaciek­le atakowali bramkę rywala, zmusza­jąc golkipera gospo­darzy do dal­szego wycią­ga­nia pił­ki z siat­ki. W pier­wszej połowie zro­bili to jeszcze raz Szen­feld i Szer­szeń. Ten pier­wszy wyko­rzys­tał sytu­a­cyjną piłkę w polu karnym i strzelił pod poprzeczkę, a dru­gi ponown­ie znalazł się w sytu­acji sam na sam, pod­wyższa­jąc na 0:5.

Po prz­er­wie zawod­ni­cy KKS Wiary Lecha dłu­go nie czekali, aby rozpocząć swo­je strze­lanie. W 53. min­u­cie Szer­szeń skom­ple­tował strza­łem głową przy słup­ku swo­jego pier­wszego w tym meczu hat-tric­ka. Dwie min­u­ty później Szer­szeń znów pokon­ał bramkarza gospo­darzy, wyko­rzys­tu­jąc bard­zo dobre podanie Wyki. Niebiesko-Biali mimo wysok­iego i przekony­wu­jącego prowadzenia nie zamierza­li na tym poprzestawać. Kil­ka min­ut po strze­le­niu siód­mej bram­ki swo­jego pier­wszego gola po wejś­ciu na boisku zdobył Tabiszews­ki, który otrzy­mał bard­zo dobre podanie od Szer­szenia, przyjął bez prob­le­mu piłkę i strzelił obok słupka.

Dość niespodziewanie swo­ją bramkę strzelili również gospo­darze, którzy wyprowadzili jeden z kon­trataków i po strza­le od słup­ka pił­ka wpadła do siat­ki. To trafie­nie jed­nak jeszcze bardziej zmo­bi­li­zowało Lechitów. W 65. min­u­cie świet­nym podaniem popisał się Kujaws­ki, który dostrzegł wbie­ga­jącego pod bramkę Orłów Poz­nań Szer­szenia, a ten spoko­jnie prz­erzu­cił fut­bolówkę nad bramkarzem. Trzy min­u­ty później bard­zo dobrze do Szer­szenia podawał Laufer i napast­nik Wiary Lecha z bliska umieś­cił piłkę w siatce. Niemal kopię tej akcji zobaczyliśmy w 84. min­u­cie, gdy to Szer­szeń podawał, ale tym razem do Szen­fel­da, który tym strza­łem skom­ple­tował swo­jego hat-tricka.

To jed­nak jeszcze nie był koniec. W 89. min­u­cie kole­jny raz w sytu­acji sam na sam znalazł się Szer­szeń i zdobył swo­ją siód­mą bramkę w tym spotka­niu. Kil­ka chwil po wznowie­niu gry zawod­ni­cy Wiary Lecha ustalili wynik spotka­nia na 1:13, gdy Szer­szeń podał do Tabiszewskiego, który z bliska strzelił ostat­nią bramkę w tym meczu.

ORŁY POZNAŃKKS WIARA LECHA 1:13
Bram­ki: ‘62 — ‘18 Wyka, ‘ 26, ‘39, ‘53, ‘55, ‘65, ‘68, ‘89 Szer­szeń, ‘24, ‘32, ‘84 Szen­feld, , ‘58, ‘90 Tabiszewski,

KKS: Juchacz — Nowak, Krys­tkowiak (20. Kujaws­ki), Olaszczyk, Ślisińs­ki — Wyka (64. Norek), Siejek (59. Laufer), K. Woj­ciechows­ki, Szen­feld — Szer­szeń, Surowiec (54. Tabiszewski)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.