01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.6godz.46min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: “Szerszeń” ukłuł Lotnik

dwl lotnikK.K.S. Wiara Lecha wygrała na bard­zo trud­nym tere­nie z Lot­nikiem Poz­nań 1:0. Bramkę na wagę trzech punk­tów zdobył z rzu­tu karnego Krzysztof Szerszeń.

Lechi­ci bard­zo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 2. Min­u­cie wynik otworzyć mógł Wyka, który głową uderzył wprost w bramkarza po dośrod­kowa­niu Szen­fel­da z rzu­tu rożnego. Kil­ka min­ut później spore prob­le­mu golkiper­owi gospo­darzy spraw­ił Tym, gdy uderzał z rzu­tu wol­nego, ale i tym razem górą był zawod­nik Lot­ni­ka. Nie miał już jed­nak za dużo do powiedzenia, gdy po faulu na Wyce sędzia podyk­tował rzut karny. Do pił­ki pod­szedł Szer­szeń, który moc­no uderzył w środek bram­ki i wyprowadz­ił Kiboli na prowadzenie.

Bram­ka uskrzy­dliła „Szery­fa”. Właśnie ten zawod­nik kil­ka min­ut później mógł pod­wyższyć prowadze­nie, kiedy bard­zo dobrze złożył się do uderzenia z wole­ja i niewiele zabrakło, aby pił­ka znalazła się w siatce. Chwilę później Szen­feld wyłożył mu piłkę, ale instynk­town­ie inter­we­niował bramkarz Lot­ni­ka. Golkiper gospo­darzy musi­ał wznieść się na wyżyny swoich umiejęt­noś­ci, gdy z rzu­tu rożnego tuż obok słup­ka uderzył Laufer. Przed prz­er­wą gola na 2:0 mógł zdobyć również Tabiszews­ki, który znalazł się w sytu­acji sam na sam i w doskon­ałej sytu­acji uderzył obok bramki.

Po prz­er­wie tem­po spotka­nia spadło. Oba zespoły, podob­nie jak w pier­wszej połowie, prowadz­iły zaciętą walkę.  Gospo­darze nie mieli nic do strace­nia i zagrali odważniej. Z kolei Kibolom trud­no było o szy­bkie wyprowadze­nie kon­trataku ze wzglę­du na fatal­ny stan boiska. To nie pozwalało na szy­bką grę i jedynym sposobem na proste prze­dostanie się spod swo­jej bram­ki pod bramkę rywala było prz­erzuce­nie pił­ki górą.

Mimo to Lechi­ci mieli sytu­acje na pod­wyższe­nie prowadzenia. Okazję do zdoby­cia gola miał Szen­feld, który starał się uciec obroń­com i uderzał z ostrego kąta na bramkę. Drugiego swo­jego gola szukał również Szer­szeń, które­mu niewiele brakowało, aby tego dokon­ać. Nieste­ty nie udało się tego zro­bić i spotkanie do samego koń­ca mogło wymknąć się spod kon­troli. Im bliżej było koń­cowego gwiz­d­ka, tym groźniej było przed bramką Wiary Lecha. Najprost­szym sposobem, aby uchronić się przed stratą bram­ki było uniemożli­wie­nie rywalom odd­awa­nia strza­łów. To się udawało defen­sorom DWL bard­zo dobrze i ostate­cznie udało się wygrać na poz­nańskiej Głuszynie 1:0.

LOTNIK POZNAŃ — KKS WIARA LECHA 0:1

BRAMKA: ‘14 Szerszeń

KKS: Sała­ta – Nowak, Laufer, Ślisińs­ki, Tym — Wyka, K. Woj­ciechows­ki, Siejek (88. Norek), Szen­feld (82. M. Woj­ciechows­ki) — Szer­szeń (80. Surowiec) – Tabiszews­ki (63. Adamski)

Widzów 400 (350 z Poznania)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.