01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.56min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: “Szeryf” znokautował rywala

dwl szerszenBard­zo dobrze rundę wiosen­ną zain­au­gurował zespół K.K.S. Wiary Lecha, który w pier­wszym spotka­niu pokon­ał Farę-Pelikan Żydowo 2:1 i zre­wanżował się za porażkę z początku sezonu. Dwa gole dla Lechitów zdobył Krzysztof Szer­szeń, który w prz­er­wie zimowej wzmoc­nił drużynę.

Spotkanie nie najlepiej rozpoczęło się dla Kiboli. Już 5. min­u­cie rywale wyko­rzys­tali błąd w obronie i jeden z zawod­ników z Żydowa bez więk­szych prob­lemów wbiegł w pole karne i uderze­niem po długim słup­ku pokon­ał Sałatę.

Lechi­ci od samego początku byli jed­nak zde­ter­mi­nowani. Bard­zo dobrze grali pres­sigiem i nie pozwalali rywalom na przeprowadze­nie choć jed­nej skład­nej akcji. Duża w tym zasłu­ga  środ­kowych pomoc­ników K.K.S. Wiary Lecha, którzy częs­to prz­ery­wali jakiekol­wiek pró­by ataku ze strony drużyny z Żydowa, jed­nocześnie uruchami­a­jąc swoich kolegów odpowiedzial­nych za tworze­nie akcji ofensywnych.

Mimo dużej przewa­gi Kibole nie stwarza­li sobie wielu sytu­acji  strz­elec­kich. Pier­wszą god­ną uwa­gi miał w 25. min­u­cie Olaszczyk, który mógł wyko­rzys­tać zamieszanie pod bramką Fary-Pelikan, ale strzelił obok słup­ka. Jeszcze przed końcem pier­wszej połowy bard­zo dobrą okazję miał Szer­szeń, którego dostrzegł Adams­ki, lecz pomoc­nik Wiary Lecha trafił tylko w słupek.

Bard­zo dobra gra drużyny w końcu musi­ała przynieść efek­ty. Wpierw jed­nak znakomitą okazję zmarnował Szer­szeń, którego wypa­trzył Tabiszews­ki, ale “Szeryf” trafił pros­to w instynk­town­ie inter­we­ni­u­jącego bramkarza goś­ci. Chwilę później ten jed­nak nie mógł nic zro­bić przy uderze­niu  tego samego zawod­ni­ka, który głową skierował piłkę do siat­ki, wyko­rzys­tu­jąc niezłą cen­trę Adamskiego z rzu­tu wolnego.

Sytu­ac­ja Fary-Pelikan Żydowo skom­p­likowała się kil­ka min­ut później, gdy ich prawy obroń­ca po raz dru­gi w tym meczu otrzy­mał żółtą kartkę i osłabił tym samym swo­ją drużynę. Ta sytu­ac­ja była jak woda na młyn dla Lechitów, którzy cały czas utrzymy­wali się przy piłce i nie pozwalali prze­ci­wnikowi na opuszcze­nie swo­jej połowy. W końcu jed­nak udało się dopiąć swego. Piłkę z rzu­tu rożnego wybi­jał Szen­feld, ta spadła przed pole karne, gdzie czekał już na nią Szer­szeń i bez więk­szego namysłu uderzył obok słup­ka, usta­la­jąc wynik meczu na 2:1.

K.K.S. Wiara Lecha — Fara-Pelikan Żydowo 2:1
BRAMKI: ‘67, ‘84 Szer­szeń — ‘5
Żółte kart­ki: Wyka, Norek — 5 zawod­ników z Żydowa
Czer­wona kart­ka: ‘73. min­u­ta (za drugą żółtą)

KKS: Sała­ta — Krys­towiak, Siejek, Olaszczyk, Nowak (46. Norek) — Wyka (80. Ślisińs­ki), Woj­ciechows­ki, Adams­ki (70. Gór­czak), Szen­feld — Szer­szeń — Piestrzyńs­ki (60. Tabiszewski)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.