27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.18godz.39min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Trzeci remis w okręgówce. Jest punkt i niedosyt.

<span class="caps">DWL</span>:  Trzeci remis w okręgówce. Jest punkt i niedosyt.

Druży­na Wiara Lecha zremisowała w 4. kole­jce Okręgów­ki z TPS-em Wino­grady. Kibole zremisowali z lid­era­mi tabeli, którzy przed tym spotkaniem mieli na kon­cie kom­plet zwycięstw. Strzel­cem jedynej bram­ki dla lechitów był Smu­ra, który pokon­ał bramkarza gospo­darzy wykonu­jąc rzut karny.

Przez pier­wsze kilka­naś­cie min­ut spotka­nia przy piłce utrzymy­wała się Druży­na Wiary Lecha. Podopieczni tren­era Dar­iusza Kus­to­nia wspierani przez zbier­a­ją­cych się na try­bunach kibiców wymieniali poda­nia kon­sek­went­nie zmusza­jąc gospo­darzy do bie­ga­nia. Fut­bolówka krążyła jak po sznurku, ale gdy tylko lechi­ci zaw­itali na połowę gospo­darzy, spo­tykali się z wysoko postaw­ionym pressingiem. Po jed­nej ze strat i niepo­rad­noś­ci Szen­fel­da i Kwaśni­ka jeden z zawod­ników TPS‑u zagrał ze środ­ka boiska za ple­cy obrońców. W polu karnym z piłką znalazł się napast­nik gospo­darzy i posłał piłkę tuż obok nogi Kacz­mar­ka. Wiara Lecha prze­ważała, a mimo to nie ustrzegła się błę­du, który kosz­tował ją stratę bramki.

Strzelony gol uskrzy­dlił nieco wino­gradz­ki TPS i obraz meczu z pier­wszych min­ut został obró­cony o 180 stop­ni. Dopiero pod koniec pier­wszej połowy lechi­ci zaczęli zagry­wać dłuższe pił­ki do młodego Niedźwiedzkiego i szy­bkiego Wyki. Na min­utę przed gwiz­d­kiem kończą­cym pier­wsze 45 min­ut spotka­nia to właśnie Wyka był faulowany w polu karnym gospo­darzy. Sędzia wskazał na “wap­no” i rzut karny pewnie wyko­rzys­tał Smu­ra. Zdoby­ta kon­tak­towa bram­ka do szat­ni napawała optymizmem przed drugą połową.

Po zmi­an­ie stron kon­trolę na boisku i na try­bunach prze­jęli kibole. Dwukrot­nie z dys­tan­su uderzał Niedźwiedz­ki i za każdym razem golkiper goś­ci zmus­zony był odbić piłkę na rzut rożny. Po jed­nym ze stałych frag­men­tów gry blis­ki zdoby­cia bram­ki był Olaszczyk. Po dośrod­kowa­niu Smury z rzu­tu rożnego obroń­ca Wiary Lecha zamykał akcję uderze­niem po krótkim rogu. TPS przed stratą bram­ki ura­tował jed­nak jeden z obrońców. Najbliżej zdoby­cia bram­ki na wagę zwycięst­wa był Stanisław Makows­ki. Jego strzał po dośrod­kowa­niu z prawej flan­ki na słu­pek sparował jed­nak bramkarz gospo­darzy. Pod koniec spotka­nia zgro­madzeni kibole znów odpalili pirotech­nikę, które później znalazły się na muraw­ie i mecz został zakońc­zony o min­utę wcześniej.

Niepoko­nani i debi­u­tu­ją­cy w okręgów­ce kibole o kole­jne punk­ty zagra­ją już w najbliższą sobotę w Mosinie z 1920 Mosi­na o godzinie 16:00.

 

T.P.S. Wino­grady — K.K.S. Wiara Lecha 1:1(1:1)

Bram­ki: 25′ — 45′ Smu­ra (rzut karny)

Żółte kart­ki: 3 rywale — 41′ Adams­ki, 86′ Wyka, 90′ Niedźwiedzki

DWL:Kacz­marek — Olaszczyk (70. Sł. Makows­ki) , Smu­niews­ki, Kwaśnik — Pawlaczyk, Adams­ki (60. J. Makows­ki) — Niedźwiedz­ki (90. Kuznow­icz) , Smu­ra, St. Makows­ki, Szen­feld (85. Gór­czak) — Wyka

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.