31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.5godz.0min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Trzeci remis w okręgówce. Jest punkt i niedosyt.

<span class="caps">DWL</span>:  Trzeci remis w okręgówce. Jest punkt i niedosyt.

Druży­na Wiara Lecha zremisowała w 4. kole­jce Okręgów­ki z TPS-em Wino­grady. Kibole zremisowali z lid­era­mi tabeli, którzy przed tym spotkaniem mieli na kon­cie kom­plet zwycięstw. Strzel­cem jedynej bram­ki dla lechitów był Smu­ra, który pokon­ał bramkarza gospo­darzy wykonu­jąc rzut karny.

Przez pier­wsze kilka­naś­cie min­ut spotka­nia przy piłce utrzymy­wała się Druży­na Wiary Lecha. Podopieczni tren­era Dar­iusza Kus­to­nia wspierani przez zbier­a­ją­cych się na try­bunach kibiców wymieniali poda­nia kon­sek­went­nie zmusza­jąc gospo­darzy do bie­ga­nia. Fut­bolówka krążyła jak po sznurku, ale gdy tylko lechi­ci zaw­itali na połowę gospo­darzy, spo­tykali się z wysoko postaw­ionym pressingiem. Po jed­nej ze strat i niepo­rad­noś­ci Szen­fel­da i Kwaśni­ka jeden z zawod­ników TPS‑u zagrał ze środ­ka boiska za ple­cy obrońców. W polu karnym z piłką znalazł się napast­nik gospo­darzy i posłał piłkę tuż obok nogi Kacz­mar­ka. Wiara Lecha prze­ważała, a mimo to nie ustrzegła się błę­du, który kosz­tował ją stratę bramki.

Strzelony gol uskrzy­dlił nieco wino­gradz­ki TPS i obraz meczu z pier­wszych min­ut został obró­cony o 180 stop­ni. Dopiero pod koniec pier­wszej połowy lechi­ci zaczęli zagry­wać dłuższe pił­ki do młodego Niedźwiedzkiego i szy­bkiego Wyki. Na min­utę przed gwiz­d­kiem kończą­cym pier­wsze 45 min­ut spotka­nia to właśnie Wyka był faulowany w polu karnym gospo­darzy. Sędzia wskazał na “wap­no” i rzut karny pewnie wyko­rzys­tał Smu­ra. Zdoby­ta kon­tak­towa bram­ka do szat­ni napawała optymizmem przed drugą połową.

Po zmi­an­ie stron kon­trolę na boisku i na try­bunach prze­jęli kibole. Dwukrot­nie z dys­tan­su uderzał Niedźwiedz­ki i za każdym razem golkiper goś­ci zmus­zony był odbić piłkę na rzut rożny. Po jed­nym ze stałych frag­men­tów gry blis­ki zdoby­cia bram­ki był Olaszczyk. Po dośrod­kowa­niu Smury z rzu­tu rożnego obroń­ca Wiary Lecha zamykał akcję uderze­niem po krótkim rogu. TPS przed stratą bram­ki ura­tował jed­nak jeden z obrońców. Najbliżej zdoby­cia bram­ki na wagę zwycięst­wa był Stanisław Makows­ki. Jego strzał po dośrod­kowa­niu z prawej flan­ki na słu­pek sparował jed­nak bramkarz gospo­darzy. Pod koniec spotka­nia zgro­madzeni kibole znów odpalili pirotech­nikę, które później znalazły się na muraw­ie i mecz został zakońc­zony o min­utę wcześniej.

Niepoko­nani i debi­u­tu­ją­cy w okręgów­ce kibole o kole­jne punk­ty zagra­ją już w najbliższą sobotę w Mosinie z 1920 Mosi­na o godzinie 16:00.

 

T.P.S. Wino­grady — K.K.S. Wiara Lecha 1:1(1:1)

Bram­ki: 25′ — 45′ Smu­ra (rzut karny)

Żółte kart­ki: 3 rywale — 41′ Adams­ki, 86′ Wyka, 90′ Niedźwiedzki

DWL:Kacz­marek — Olaszczyk (70. Sł. Makows­ki) , Smu­niews­ki, Kwaśnik — Pawlaczyk, Adams­ki (60. J. Makows­ki) — Niedźwiedz­ki (90. Kuznow­icz) , Smu­ra, St. Makows­ki, Szen­feld (85. Gór­czak) — Wyka

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.