07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.3min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Udane zakończenie niezłej rundy

KKS Wiara Lecha wygrała w zaległym meczu pier­wszej grupy B‑klasy z Bolą 06 Poz­nań 5:0. Bram­ki dla Lechitów zdoby­wali Tabiszews­ki (dwie), Adams­ki, Surowiec i Mikułan. Było to ostat­nie spotkanie rundy jesi­en­nej. Na kole­jne mecze kibice będą musieli czekać do wiosny.

Podopieczni tren­era Dar­iusza Kus­to­nia od samego początku spotka­nia zdomi­nowali rywala, ale dłu­go czekali na klarowną sytu­ację do zdoby­cia bram­ki. Udało się w 23. min­u­cie spotka­nia, gdy lewą stroną boiska przedarł się Krzysztof Szen­feld i zagrał z wysokoś­ci linii bramkowej do niepil­nowanego Woj­ciecha Tabiszewskiego, który z bliska umieś­cił piłkę w siatce. Kil­ka min­ut później na bramkę groźnie uderzał Irek Bąkows­ki, ale trafił jedynie w słupek.

Drużynie Wiary Lecha jeszcze przed prz­er­wą udało się pod­wyższyć prowadze­nie, kiedy w dogod­nej sytu­acji piłkę ze spoko­jem opanował Artur Adams­ki i z kilku metrów uderzył pod poprzeczką i Lechi­ci prowadzili już 2:0. Po prz­er­wie Niebiesko-Biali nadal prze­ważali na boisku. Efek­tem tej gry była kole­jną bram­ka. W 58. Min­u­cie spotka­nia w świet­nej sytu­acji znalazł się Wojtek Tabiszews­ki, jego uderze­nie pow­strzy­mał bramkarz, ale nie miał już najm­niejszych szans przy strza­le Marci­na Surowca.

Chwilę później było już jed­nak 4:0, gdy Woj­ciech Tabiszews­ki cel­nym uderze­niem wykończył swo­ją indy­wid­u­al­ną akcję. Kopię akcji strzel­ca czwartej bram­ki sko­pi­ował kil­ka min­ut później Mikołaj Mikułan, który również strza­łem zakończył swo­ją indy­wid­u­al­ną akcję i ustal­ił wynik spotka­nia na 5:0. Lechi­ci, zwycięża­jąc w ostat­nim meczu rundy jesi­en­nej awan­sowali na pozy­cję wicelid­era. Czeka­ją jed­nak na wynik meczu Fary-Pelikan Żydowo, która jutro zmierzy się z Poz­nańską „Trzy­nastką” i w przy­pad­ku zdoby­cia punk­tów pogrom­cy KKS Wiary Lecha (wygrali w Żydowie 4:0 — przyp. red.) mogą ich wyprzedz­ić w tabeli.

KKS WIARA LECHABOLA 06 POZNAŃ 5:0

BRAMKI: ‘23, ‘61 Tabiszews­ki, ‘44 Adams­ki, ‘58 Surowiec, ‘79 Mikułan

KKS: Salachan — Nowak (81. Mosiądz), Olaszczyk, Kujaws­ki (70. Żur­czak) — Mikułan, Siejek, Bąkows­ki (54. Surowiec) Ślisińs­ki, Szen­feld — Adams­ki, Tabiszews­ki (59. Lenart)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.