DWL: Udany początek Wiary Lecha, choć łatwo nie było

<span class="caps">DWL</span>: Udany początek Wiary Lecha, choć łatwo nie było

Na inau­gu­rację sezonu Druży­na Wiary Lecha wygrała z Prze­mysławem Poz­nań 5:2. Gole dla Kiboli zdoby­wali Smu­ra, Szer­szeń i Stanisław Makowski.

Mecz jed­nak nie był tak łatwy jak mógł­by na to wskazy­wać wynik. Wiara miała w pier­wszych min­u­tach prob­le­my z prze­dostaniem się pod bramkę rywali. Ci wys­zli wysokim pressingiem i nie pozwalali Lechit­om na wymi­anę nawet kilku podań.

Jedynym sposobem na stworze­nie sobe dogod­nych sytu­acji bramkowych były długie poda­nia. Właśnie takie w 16. min­u­cie otrzy­mał od Olaszczy­ka Smu­ra, który po opanowa­niu pił­ki przelobował bramkarza Prze­mysława, wyprowadza­jąc Lechitó na prowadze­nie. Kil­ka min­ut później po poda­niu Wyki do Szer­szenia było już 2:0 i taki wynik utrzy­mał się do przerwy.

W drugiej połowie Wiara cofnęła się i czekała na reakcję Prze­mysława. Ten to znakomi­cie wyko­rzys­tał. Próbował dośrod­kowowywać i te zagra­nia były bard­zo niebez­pieczne. Po dwóch cen­tra­ch goś­ciom udało się zdobyć dwa gole i doprowadz­ić do wyrównania.

Ta sytu­ac­ja nie zad­owalała Wiarę Lecha, która naty­ch­mi­ast zaczęła grać agresy­wniej i stwarzać sobie sytu­acje. Dwie z nich zmarnował Szer­szeń, ale za trzec­im razem podał do lep­iej ustaw­ionego Stanisława Makowskiego, który strza­łem po długim rogu pokon­ał bramkarza. Chwilę później on sam zdobył swo­jego drugiego gola, wyko­rzys­tu­jąc podanie Wyki, a na kil­ka min­ut przed końcem spotka­nia ustal­ił jego wynik również po poda­niu z bocznego sek­toru boiska.

W spotka­niu z Prze­mysławem zade­bi­u­tował Prze­mysław Zamęc­ki oraz bra­cia Sła­womir i Piotr Makowscy.

K.K.S. WIARA LECHA — PRZEMYSŁAW POZNAŃ 5:2
BRAMKI: ‘16 Smu­ra, ‘24, ‘78, ‘88 Szer­szeń, ‘75 St. — ‘58, ‘66 Makowski
Żółte kart­ki: Pawlaczyk — jed­na Przemysław

DWL: Zamęc­ki — Krys­tkowiak (46. J. Makows­ki), Olaszczyk, Sł. Makows­ki — Woj­ciechows­ki, Pawlaczyk (70. St. Makows­ki), Smu­ra, Łaszyńs­ki — Gór­czak (74. P. Makows­ki), Szer­szeń, Wyka

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress