DWL: W Kicinie rządził “Tabi”. Dwa gole w dwie minuty

dwl_kicin (24)Kibole świet­nie rozpoczęli sezon w A‑klasie. W dzisiejszym meczu pokon­ali LKS Kicin 0:2 i odno­towali już czwarte zwycięst­wo. Bram­ki na wagę zwycięst­wa zdobył Woj­ciech Tabiszewski.

Mecz w Kicinie roz­gry­wany był na trud­nym tere­nie. Dużo do życzenia pozostaw­iało boisko, które nie pozwalało na grę piłką, dlat­ego obie drużyny szukały prostych środ­ków do prze­dosta­nia się pod bramkę rywali. W pier­wszym min­u­tach spotka­nia znakomitą okazję do zdoby­cia gola mieli Kibole, ale Tabiszews­ki nieczys­to uderzył piłkę po poda­niu Szulerowicza.

Gra toczyła się przede wszys­tkim w środ­ku pola, gdzie było dużo wal­ki, ale też dużo chao­su. Ten nie sprzy­jał oglą­da­niu tego meczu. Lep­iej na boisku czuli się jed­nak gospo­darze, którzy przed prz­er­wą mieli tzy znakomite okaz­je do wyjś­cia na prowadze­nie. W dwóch znakomi­cie zachował się Sała­ta, który sparował piłkę na rzut rożny po uderze­niu z dys­tan­su, prz­erzu­cił ją nad poprzeczką w drugiej z nich, a w trze­ciej goś­ci od straty gola ura­towała poprzeczka.

Po prz­er­wie to jed­nak oni dos­zli do gło­su. W 52. min­u­cie obroń­com urwał się Tabiszews­ki, minął bramkarza, ale z ostrego kąta uderzył obok słup­ka. Chwilę później ponown­ie uciekł rywalowi, ale tym razem jego strzał znalazł drogę do siat­ki i Wiara wyszła na prowadze­nie. Dwie min­u­ty później sędzia po zagra­niu ręką jed­nego z zawod­ników LKS‑u odg­wiz­dał rzut karny i Tabiszews­ki pod­wyższył prowadzenie.

Mógł on skom­ple­tować jeszcze hat-tric­ka, gdy kole­jny raz udało mu się znaleźć w sytu­acji sam na sam z bramkarzem, ale chci­ał go minąć i nie odd­ał strza­łu na bramkę. Akty­wny pod bramką rywali był również Szen­feld, który kil­ka razy urwał się swo­jego obroń­cy. Sędzia nie zauważył też zagra­nia ręką w polu karnym jed­nego z prze­ci­wników po jego zagra­niu. Do siat­ki rywala trafił z rzu­tu wol­nego Olaszczyk, ale sędzia twierdz­ił, że nie poz­wolił na wznowie­nie gry i cofnął akcję. W dolic­zonym cza­sie gry prowadze­nie Kiboli powinien pod­wyższyć jeszcze Surowiec, ale zbyt dłu­go zwlekał z odd­aniem strza­łu i ostate­cznie został zablokowany.

LKS Kicin — K.K.S. Wiara Lecha 0:2
BRAMKI: ‘55 ‘57 (k) Tabiszewski
Żółte kart­ki: dwie dla LKS‑u

DWL: Sała­ta — Krys­tkowiak, Olaszczyk, Janakows­ki (77. Gór­czak) — Smu­ra, Łaszyńs­ki — Szulerow­icz (66. Tym), Wyka, S. Makows­ki (90. Ślisińs­ki), Szen­feld — Tabiszews­ki (79. Surowiec)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress