02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.7godz.38min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Walczyli o zwycięstwo do końca. Udało się

<span class="caps">DWL</span>: Walczyli o zwycięstwo do końca. Udało się

Wiara Lecha mimo tego, że prze­gry­wa na 20 min­ut przed końcem meczu 1:0 wygrała 2:1. Gole dla Kiboli zdobyli Smu­ra i Szer­szeń. Rywale kończyli mecz w dziesiątkę.

Spotkanie lep­iej rozpoczęli goś­cie, którzy w pier­wszej połowie domi­nowali na boisku, kon­trolowali przede wszys­tkim środek pola i nie pozwalali podopiecznym Dar­iusza Kus­to­nia na stworze­nie sytu­acji bramkowych. Dość powiedzieć, że w pier­wszej częś­ci spotka­nia Kibole tylko raz uderzyli cel­nie na bramkę gości.

Ci z kolei dwukrot­nie poważnie zagrozili bram­ce Salach­ny. Wpierw piłkę z lini bramkowej wybi­jał Krys­tkowiak, a później pił­ka niez­nacznie minęła poprzeczkę. W 30. min­u­cie sędzia nie miał wąt­pli­woś­ci i podyk­tował rzut karny po faulu Olaszczy­ka, a ten rywale zamie­nili na bramkę i prowadzili w tym spotka­niu 1:0.

Po prz­er­wie nie mieli jed­nak wiele do powiedzenia. Lep­iej grali gospo­darze, którzy częś­ciej wymieniali poda­nia i zmusza­li do bie­ga­nia prze­ci­wników. Ci też nie tak chęt­nie wychodzili pressingiem i odd­ali pole Wiarze, która to skrzęt­nie wyko­rzys­tała. W 73. min­u­cie rzut karny po faulu na Szer­sze­niu na gola zamienił Smura.

Po stra­cie gola goś­cie jed­nak nie zmie­nili sposobu gry i nadal pozwalali Wiarze grać. Blis­ki zdoby­cia gola był Gór­czak, który niez­nacznie jed­nak przestrzelił. Kil­ka min­ut później do pił­ki na wysokoś­ci lin­ij pola karnego dopadł Szer­szeń i pre­cyzyjnym uderze­niem obok słup­ka wyprowadz­ił Kiboli na prowadze­nie, który kole­jny już raz w tym sezonie zwycięst­wo wywal­czyli w ostat­nich min­u­tach meczu.

W dolic­zonym cza­sie gry po faulu na Krys­tkowiaku czer­woną kartkę otrzy­mał jeden z prze­ci­wników i ci mecz kończyli w osłabieniu.

K.K.S. WIARA LECHAKS PRZEMYSŁAW POZNAŃ 2:1
BRAMKI: ‘73 Smu­ra (k), ‘86 Szer­szeń — ‘30 (k)
Żółte kart­ki: Smu­ra, Siejek, Wyka, Smu­ra, Janakows­ki — jed­na dla rywali
Czer­wona kart­ka: dla rywali

K.K.S.: Salach­na — Krys­tkowiak, Olaszczyk, Siejek (57. Janakows­ki) — Wyka (68. Gór­czak), Smu­ra, Łaszyńs­ki, Szen­feld — S. Makows­ki — Szer­szeń, Tabiszews­ki (57. Surowiec)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.