01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
9dn.4godz.3min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Poważnie myślą o awansie. Kibole wygrywają w Dolsku

<span class="caps">DWL</span>: Poważnie myślą o awansie. Kibole wygrywają w Dolsku

Druży­na Kiboli w drugim spotka­niu rundy wiosen­nej wygrała na wyjeździe z Zaw­iszą Dol­sk 3:1. Po tej wygranej DWL ma sześć punk­tów przewa­gi nad Orkanem Jarosław­iec, który jeszcze nie roze­grał swo­jego meczu.

Kibole już od pier­wszego gwiz­d­ka sędziego ostro ruszyli na rywali. Z ław­ki rez­er­wowych było sły­chać głośne instrukc­je tren­era Kus­to­nia, który zale­cał wyso­ki press­ing swoim podopiecznych. Taka tak­ty­ka szy­bko się opłaciła. W pier­wszych min­u­tach bramkarz Zaw­iszy miał wiele pra­cy przy strza­łach DWL. Był on jed­nak bezrad­ny, gdy w 5. min­u­cie rzut rożny bił Szen­feld, który ide­al­nie dograł fut­bolówkę na głowę Smuniewskiego.

Gra w pier­wszej połowie toczyła się głównie na połowie Zaw­iszy w okoli­cach pola karnego. Gospo­darze nie mogli skutecznie utrzy­mać się przy piłce i co chwila ją tra­cili na rzecz Drużyny Wiary Lecha. Pomi­mo znacznej przewa­gi, Kibole nie zdołali w pier­wszej połowie ponown­ie pokon­ać golkipera Zaw­iszy Dolsk.

Dru­ga połowa nie zaczęła się dobrze dla podopiecznych tren­era Kus­to­nia. W 52. min­u­cie piłkę z bram­ki musi­ał wycią­gać Zamęc­ki, który wpuś­cił gola po akcji z rzu­tu rożnego. Rywale wyko­rzys­tali chwilę zawa­ha­nia zawod­ników Wiary Lecha i jeden z nich uderze­niem z bliskiej odległoś­ci umieś­cił piłkę w siatce.

Gra stawała się coraz bardziej wyrów­nana. Zagęś­ciło się w środ­kowej częś­ci boiska, a piłkarze decy­dowali się na coraz śmiel­sze faule. Kil­ka min­ut po wyrównu­jącej bram­ce w wyśmien­itej sytu­acji znalazł się St. Makows­ki, który w polu karnym dostał podanie od Smury. Napast­nik DWL nie zmarnował okazji i strzelił gola dającego prowadze­nie Drużynie Kiboli w tym meczu.

Tren­er gospo­darzy w tej sytu­acji zde­cy­dował się na zdję­cie obroń­cy i wprowadze­nie ofen­sy­wnego piłkarza. To dało więcej swo­body Drużynie Wiary Lecha pod polem karnym Zaw­iszy. Wynik pod­wyższył w 87. min­u­cie Smu­ra, który strza­łem w polu karnym zmieś­cił piłkę obok słupka.

Zaw­isza starał się jeszcze strzelić gola kon­tak­towego. Przed utratą bram­ki, już w dolic­zonym cza­sie gry, ocal­ił Drużynę Kiboli Zamęc­ki, które­mu udało się wybronić sytu­ację sam na sam.

ZAWISZA DOLSK — K.K.S. WIARA LECHA 1:3

Bram­ki: ‘5 Smu­niews­ki, ‘56 St. Makows­ki, ‘87 Smu­ra — ‘52

Żółte kart­ki: Wyka — jed­na dla gospodarzy

K.K.S Wiara Lecha: Zamęc­ki – Krys­tkowiak, Smu­niews­ki, St. Makows­ki – Łaszyńs­ki (60. J. Makows­ki), Woj­ciechows­ki (65. Adams­ki), Smu­ra (90. P. Makows­ki) – Wyka, Pawlaczyk, Szen­feld (73. Gór­czak) – St. Makowski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.