31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.0min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Drużyna Wiary Lecha wygrywa po nerwowej końcówce w Pucharze Polski.

Drużyna Wiary Lecha wygrywa po nerwowej końcówce w Pucharze Polski.

Druży­na Wiary Lecha wygrała mecz z KS Łop­u­chowo 2:1 w ramach 2. rundy Pucharu Pol­s­ki. Kibole już w pier­wszej połowie zdobyli dwubramkową przewagę, która poz­woliła im na więcej swo­body w grze. To okaza­ło się motorem napę­dowym dla drużyny z Łop­u­chowa, która już na początku drugiej połowy zdobyła bramkę kon­tak­tową. Do koń­ca spotka­nia nie było wiado­mo, czy mecz trze­ba będzie rozstrzygnąć konkursem rzutów karnych. Na szczęś­cie sędzia spotka­nia zakończył wid­owisko. Druży­na Wiary Lecha zagra w trze­ciej rundzie Pucharu Polski.

Początek DWL był wyśmien­i­ty. Po kilku­nas­tu min­u­tach golkiper gospo­darzy już dwa razy musi­ał wycią­gać piłkę z siat­ki. Najpierw w 14. min­u­cie na prawym skrzy­dle piłkę zacen­trował Gór­czak, w polu karnym pojaw­ił się Piotr Makows­ki, który pokon­ał z łat­woś­cią bramkarza. Niecałe dwie min­u­ty później za ple­cy obrońców piłkę do Smury posłał Łaszyńs­ki. Pomoc­nik DWL znalazł się w sytu­acji, której zawod­nik takiego pokro­ju, jak on nie marnuje.

Mogło­by się wydawać, że mecz już jest wygrany, peł­na kon­tro­la. Nic bardziej myl­nego. Podopieczni tren­era Kus­to­nia nie wys­zli na drugą połowę skon­cen­trowani. W 48. min­u­cie po indy­wid­u­al­nym błędzie padła bram­ka kon­tak­towa, która zmieniła prze­bieg spotka­nia. Krótko mówiąc: zaczęły się schody. Dużo strat, niedokład­nych zagrań i wiele kon­tr przeciwnika.

Zgro­madzeni w Łop­u­chowie sym­pa­ty­cy Kiboli ze zden­er­wowaniem spoglą­dali co chwila na zegar­ki, chcąc usłyszeć wresz­cie ostat­ni gwiz­dek arbi­tra. Każ­da kole­j­na akc­ja gospo­darzy “śmierdzi­ała” drugą bramką, co przypraw­iało o zawroty głowy tren­era DWL. Ostat­nie min­u­ty meczu Kibole spędzili na włas­nej połowie, stara­jąc się wyprowadz­ić kon­trę. To się nieste­ty nie udawało, a co gorsza, kończyło się stratą pił­ki. Ta męczar­nia nie trwała jed­nak dłu­go i nim się obe­jrzeli sędzia spotka­nia zakończył mecz.

KS ŁOPUCHOWO — K.K.S WIARA LECHA 1:2 (0:2)

Bram­ki: 48′; 14′ P. Makows­ki, 16′ Smura

Żółte kart­ki: 2x Wyka

Czer­wona kart­ka: Wyka

DWL: Juchacz — Nowak, Olaszczyk, Łaszyńs­ki, Sł. Makows­ki — Adams­ki (65. Wyka), Smu­ra (46. Pawlaczyk) — Gór­czak (46. Gra­jkows­ki), Woj­ciechows­ki, Wróż (57. Kwaśnik) — P. Makowski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.