27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.4godz.29min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Drużyna Wiary Lecha wygrywa po nerwowej końcówce w Pucharze Polski.

Drużyna Wiary Lecha wygrywa po nerwowej końcówce w Pucharze Polski.

Druży­na Wiary Lecha wygrała mecz z KS Łop­u­chowo 2:1 w ramach 2. rundy Pucharu Pol­s­ki. Kibole już w pier­wszej połowie zdobyli dwubramkową przewagę, która poz­woliła im na więcej swo­body w grze. To okaza­ło się motorem napę­dowym dla drużyny z Łop­u­chowa, która już na początku drugiej połowy zdobyła bramkę kon­tak­tową. Do koń­ca spotka­nia nie było wiado­mo, czy mecz trze­ba będzie rozstrzygnąć konkursem rzutów karnych. Na szczęś­cie sędzia spotka­nia zakończył wid­owisko. Druży­na Wiary Lecha zagra w trze­ciej rundzie Pucharu Polski.

Początek DWL był wyśmien­i­ty. Po kilku­nas­tu min­u­tach golkiper gospo­darzy już dwa razy musi­ał wycią­gać piłkę z siat­ki. Najpierw w 14. min­u­cie na prawym skrzy­dle piłkę zacen­trował Gór­czak, w polu karnym pojaw­ił się Piotr Makows­ki, który pokon­ał z łat­woś­cią bramkarza. Niecałe dwie min­u­ty później za ple­cy obrońców piłkę do Smury posłał Łaszyńs­ki. Pomoc­nik DWL znalazł się w sytu­acji, której zawod­nik takiego pokro­ju, jak on nie marnuje.

Mogło­by się wydawać, że mecz już jest wygrany, peł­na kon­tro­la. Nic bardziej myl­nego. Podopieczni tren­era Kus­to­nia nie wys­zli na drugą połowę skon­cen­trowani. W 48. min­u­cie po indy­wid­u­al­nym błędzie padła bram­ka kon­tak­towa, która zmieniła prze­bieg spotka­nia. Krótko mówiąc: zaczęły się schody. Dużo strat, niedokład­nych zagrań i wiele kon­tr przeciwnika.

Zgro­madzeni w Łop­u­chowie sym­pa­ty­cy Kiboli ze zden­er­wowaniem spoglą­dali co chwila na zegar­ki, chcąc usłyszeć wresz­cie ostat­ni gwiz­dek arbi­tra. Każ­da kole­j­na akc­ja gospo­darzy “śmierdzi­ała” drugą bramką, co przypraw­iało o zawroty głowy tren­era DWL. Ostat­nie min­u­ty meczu Kibole spędzili na włas­nej połowie, stara­jąc się wyprowadz­ić kon­trę. To się nieste­ty nie udawało, a co gorsza, kończyło się stratą pił­ki. Ta męczar­nia nie trwała jed­nak dłu­go i nim się obe­jrzeli sędzia spotka­nia zakończył mecz.

KS ŁOPUCHOWO — K.K.S WIARA LECHA 1:2 (0:2)

Bram­ki: 48′; 14′ P. Makows­ki, 16′ Smura

Żółte kart­ki: 2x Wyka

Czer­wona kart­ka: Wyka

DWL: Juchacz — Nowak, Olaszczyk, Łaszyńs­ki, Sł. Makows­ki — Adams­ki (65. Wyka), Smu­ra (46. Pawlaczyk) — Gór­czak (46. Gra­jkows­ki), Woj­ciechows­ki, Wróż (57. Kwaśnik) — P. Makowski

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.