07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.22godz.56min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Wymęczone zwycięstwo Kiboli. Trzy kroki do awansu

<span class="caps">DWL</span>: Wymęczone zwycięstwo Kiboli. Trzy kroki do awansu

Bard­zo ważne zwycięst­wo w niełatwym meczu odnieśli zawod­ni­cy K.K.S. Wiary Lecha. Kibole do prz­er­wy prze­gry­wali z Prze­mysławem Poz­nań 1:0, ale w drugiej połowie przechylili sza­lę zwycięst­wa na swo­ją korzyść i nadal pozosta­ją na czele tabeli. Do upragnionego awan­su pozostały trzy mecze.

Spotkanie było bard­zo zacięte od pier­wszego gwiz­d­ka. Gospo­darze grali wysokim pressingiem, dobrze wymieniali piłkę w środ­ku pola i groźnie atakowali. Pier­wszy syg­nal ostrze­gaw­czy dali w 12. min­u­cie, kiedy po rzu­cie wol­nym jeden z zawod­ników Prze­mysława trafił w poprzeczkę. W kole­jnej groźnej sytu­acji gospo­darze byli już bezl­i­tośni dla Wiary i strza­łem zza pola karnego po długim rogu pokon­ali Sałatę.

Kibole mieli w tym meczu swo­je okaz­je. Blis­ki poko­na­nia bramkarza gospo­darzy był Szer­szeń, który dostał piłkę od Szulerow­icza, ale uderzył nad poprzeczką. Również Szulerow­icz mógł zdobyć bramkę w pier­wszej połowie, ale z bliskiej odległoś­ci trafił tylko w bramkarza. Zza pola karnego strze­lać próbował również Woj­ciechows­ki, ale jego pró­ba została zablokowana.

Mimo nien­ajlep­szej gry Wiara potrafiła stworzyć swo­je sytu­acje. Jed­ną z nich w 59. min­u­cie rozpoczął Olaszczyk, który podaniem pon­ad obroń­ca­mi Prze­mysława uro­chomił Makowskiego. Ten przyjął piłkę pod lin­ią koń­cową boiska, zagrał moc­no w pole karne, gdzie fut­bolówkę przyjął Szulerow­icz i moc­nym uderze­niem obok słup­ka pokon­ał bramkarza.

Remis nie zad­owalał goś­ci, którzy cztery min­u­ty później wys­zli na prowadze­nie. Akcję w środ­ku pola rozpoczął Szulerow­icz, który minął kilku rywali i odd­ał piłkę Szer­szeniowi. Napast­nik Wiary był dla golkipera Prze­mysława bezl­i­tosny i uderzył po długim rogu obok inter­we­ni­u­jącego bramkarza.

W ostat­nich min­u­tach swo­je okaz­je mieli jeszcze Norek, który uderzył nad poprzeczką oraz Szulerow­icz, który ode­brał piłkę ostat­niemu obroń­cy i lobował bramkarza, ale za moc­no i pił­ka minęła poprzeczkę.

PRZEMYSŁAW POZNAŃ — K.K.S. WIARA LECHA 1:2
BRAMKI: ‘25 — ‘59 Szulerow­icz, ‘63 Szerszeń
Żółte kart­ki: Wyka, Nowak, Szerszeń

DWL: Sała­ta — Krys­tkowiak (46. Gra­jkows­ki), Olaszczyk, Nowak — Smu­ra, Łaszyńs­ki, Woj­ciechows­ki (46. Pawlaczyk) — Szulerow­icz, S. Makows­ki (64. Norek), Wyka (88. Surowiec) — Szerszeń

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.