06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.16godz.58min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Wymęczone zwycięstwo Kiboli. Wygrali w dziesiątkę

<span class="caps">DWL</span>: Wymęczone zwycięstwo Kiboli. Wygrali w dziesiątkę

Druży­na Wiary Lecha pomi­mo nierównej gry odniosła bard­zo ważne zwycięst­wo na fin­iszu roz­gry­wek. Patrząc na początek meczu moż­na by pomyśleć, że oglą­da się spotkanie Kiboli sprzed tygod­nia. Różni­ca pole­gała tylko i wyłącznie na tym, że podopieczni tren­era Kus­to­nia pier­wsi strzelili bramkę.

Czas do zdoby­cia gola, Kibole nie mogli odnaleźć się na boisku. Poda­nia częs­to były niedokładne i prze­ci­wnik mógł wyprowadz­ić groźną kon­trę, jed­nak goś­cie zdołali pow­strzy­mać pró­by gospo­darzy. W 13. min­u­cie wyśmien­i­tym podaniem popisał się Woj­ciechows­ki gra­jąc do Smury pon­ad głowa­mi obrońców. Pomoc­nik Kiboli najpierw przyjął, a później po długim rogu, pon­ad głową bramkarza trafił do bramki.

Spokój na ław­ce tren­er­skiej nie trwał jed­nak dłu­go. W 22. min­u­cie po stałym frag­men­cie gry prze­ci­wni­cy wyrów­nali. Zamęc­ki wybił piłkę przed pole karne, jed­nak piłkarz Lasu Puszczykowo dor­wał się do pił­ki i zdołał zmieś­cić ją przy słup­ku. Chwilę po wyrównu­ją­cym golu Wyka mógł ponown­ie wyprowadz­ić Kiboli na prowadze­nie, ale w sytu­acji sam na sam niepotrzeb­nie próbował mijać bramkarza. Jeszcze przed końcem pier­wszej połowy Stanisław Makows­ki wyprowadz­ił DWL na prowadze­nie. Wyka wyłożył najpierw piłkę Smurze, ten zagrał do Makowskiego, który przyjął piłkę klatką pier­siową i uderzył ją z półwoleja.

Po prz­er­wie Kibole szy­bko skom­p­likowali sobie sytu­acje. Dwie min­u­ty po wznowie­niu gry boisko musi­ał opuś­cić Wyka, który za brzy­d­ki faul obe­jrzał czer­woną kartkę. Gra­ją­cy w osła­bi­e­niu zawod­ni­cy Wiary Lecha mieli prob­lem z utrzy­maniem się przy piłce. To była woda na młyn dla gospo­darzy, którzy zaczęli coraz groźniej atakować. I w końcu udało im się doprowadz­ić do wyrów­na­nia. Przeprowadzili efek­towną akcję prawą stroną boiska, zagrali piłkę w pole karne, gdzie z bliska jeden z piłkarzy umieś­cił piłkę w siatce.

Podopieczni tren­era Kus­to­nia nie zrezyg­nowali z wal­ki o wygraną. Mieli prob­lem z dłuższym utrzy­maniem się przy piłce, dlat­ego starali się zagroz­ić tylko z kon­try. I to im się udało. W 70. min­u­cie Makows­ki zaatakował prawą stroną boiska i zagrał moc­no wzdłuż bram­ki. To pił­ki dobiegł Gór­czak, który z bliskiej odległoś­ci uderzył pod poprzeczkę, strze­la­jąc decy­du­jącą o zwycięst­wie bramkę.

Kibole na dwie kole­j­ki przed końcem są w bard­zo dobrej sytu­acji. Mają bard­zo duże szanse na awans. Aby go wywal­czyć potrze­bu­ją już tylko jed­nego zwycięst­wa. Za tydzień powal­czą o nie w Kleszczewie.

Las Puszczykowo – K.K.S Wiara Lecha 2:3

Bram­ki: 22′, 62′ – 13′ Smu­ra, 40′ St. Makows­ki, 70′ Górczak

Żół­ta kart­ka: Pawlaczyk

Czer­wona kart­ka: Wyka

K.K.S Wiara Lecha: Zamęc­ki – P. Makows­ki, Pawlaczyk, Smu­niews­ki, Nowak – Woj­ciechows­ki, J. Makows­ki – Wyka, Smu­ra, Surowiec (46. Kuznow­icz) – St. Makowski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.