01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.8godz.27min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Wymęczone zwycięstwo Wiary Lecha

<span class="caps">DWL</span>: Wymęczone zwycięstwo Wiary Lecha

Druży­na Wiary Lecha wygrała w Brzeźnie z miejs­cowym Mara­tończykiem 1:0. Gola na wagę trzech punk­tów zdobył tuż przed prz­er­wą po bard­zo ład­nym uderze­niu Tomasz Smura.

W pier­wszej częś­ci gry Kibole domi­nowali nad niżej notowanym rywalem. Dłużej utrzymy­wali się przy piłce, wymieniali dużo podań w środ­ku pola, ale nie przekładały się one na żadne sytu­acje bramkowe. Dobrze ustaw­ieni zawod­ni­cy Mara­tończy­ka nie dopuszcza­li zawod­ników Wiary pod swo­ją bramkę.

Pier­wszy raz udało się to zro­bić w 29. min­u­cie. Wtedy podanie za ple­cy obrońców prze­jął Pawlaczyk, ale zami­ast wyprowadz­ić Kiboli na prowadze­nie podał fut­bolówkę bramkar­zowi. Po chwili z dys­tan­su uderzał Szen­feld, pił­ka odbiła się od rywala i trafił tylko w słupek.

Mara­tończyk też miał swo­je sytu­acje. Z linii fut­bolówkę musi­ał wybi­jać Łaszyńs­ki. To jed­nak Wiara Lecha cały czas była bliżej zdoby­cia gola. Bramkarza udało się pokon­ać w 45. min­u­cie. Prostopadłe podanie otrzy­mał Smu­ra, wbiegł on w pole karne i uderzył po długim słup­ku w okienko bram­ki gospodarzy.

Gdy wydawało się, że to trafie­nie otworzy worek z bramkarzy, to piłkarze Mara­tończy­ka zaczęli grać w piłkę. Kibole cofnęli się, sporo faulowali, ale gospo­darze nie wyko­rzysty­wali wielu stałych frag­men­tów gry. Dużo pra­cy na przed polu miał Juchacz, ale grał bard­zo pewnie.

Gorzej jed­nak było z przo­du. Akc­je Wiary Lecha były chao­ty­czne, rwane, a podopieczni tren­era Kus­to­nia nie potrafili poważnie zagroz­ić bram­ce Mara­tończy­ka. Ner­wowoś­ci w ich poczy­ni­a­ni­ach było więcej, im bliżej było koń­ca meczu. Dwukrot­nie piłkę z linii wybi­jał bramkarz Kiboli — Dominik Juchacz.

Ostate­cznie Kibole skrom­nie pokon­ali Mara­tończy­ka 1:0. Po tym meczu i korzyst­nych dla Wiary Lecha rozstrzyg­nię­ci­ach na innych boiskach poost­ała ona lid­erem roz­gry­wek i zwięk­szyła swo­ją przewagę do pię­ciu punktów.

MARATOŃCZYK BRZEŹNO — K.K.S. WIARA LECHA 0:1
BRAMKI: ‘45 Smura
Żółte kart­ki: jed­na dla gospo­darzy — Łaszyńs­ki, Adamski

DWL: Juchacz — Nowak, Olaszczyk, Sł. Makows­ki — Woj­ciechows­ki (69. Adams­ki), Smu­ra, Pawlaczyk, Łaszyńs­ki — Kuznow­icz (74. K. Sta­chowiak), Szer­szeń (69. Szulerow­icz), Szen­feld (84. Górczak)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.