27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.31min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Wysoka wygrana z Antaresem Zalasewo

Druży­na KKS Wiara Lecha wygrała sparingową poty­czkę z Antare­sem Zalase­wo 4:1. Było to drugie z rzę­du spotkanie wygrane przez podopiecznych tren­era Dar­iusza Kus­to­nia. W najbliższą niedzielę DWL zagra kole­jną grę kontrolną.

Mecz roze­gra­no w try­bie trzech 30 min­u­towych ter­cji. Miał on jed­nak dwa oblicza. W pier­wszym frag­men­cie znacznie prze­ważał zespół z Zalase­wa, który stosował wyso­ki i bard­zo skuteczny press­ing, wymusza­jąc tym samym presję na zawod­nikach KKS Wiary Lecha. Nie potrafił jed­nak w żaden sposób umieś­cić pił­ki w siatce i pier­wsza ter­c­ja zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej znacznie lep­iej zaprezen­tował się zespół Wiary Lecha. Już w pier­wszych jej frag­men­tach wyko­rzys­tał błąd jed­nego z obrońców Anatare­su, który dotknął w polu karnym piłkę ręką i sędzia wskazał na wap­no. Jede­nastkę na bramkę bez prob­le­mu zamienił Adams­ki. Po chwili, gdy wydawało się, że DWL zaczęło kon­trolować sytu­ację na boisku nieporozu­mie­nie w szere­gach obron­nych wyko­rzys­tali rywale i uderze­niem głową z bliskiej odległoś­ci doprowadzili do wyrównania.

Ten stan nie potr­wał jed­nak dłu­go, a znacznie pewniejsi swoich umiejęt­noś­ci­ach w tej częś­ci meczu zawod­ni­cy Wiary Lecha ponown­ie wys­zli na prowadze­nie. Fatal­ny w skutkach błąd obrony Anater­su wyko­rzys­tał Piestrzyńs­ki, który strza­łem z kilku metrów zdobył drugiego gola.

Trze­cia część meczu od samego początku była pod kon­trolą DWL, która ani na chwilę nie dała się cofnąć do defen­sy­wy, szuka­jąc jed­nocześnie kole­jnych sytu­acji do zdoby­cia bram­ki. A tych mieli kil­ka. Swo­je sytu­acje zmarnowali m.in. Surowiec, który w sytu­acji sam na sam uderzył obok lewego słup­ka. Wyręczyli go jed­nak koledzy z zespołu.

Bramkę na 3:1 zdobył Woj­ciechows­ki, który bez prob­lemów wszedł w pole karne  lewej strony boiska i nie dał najm­niejszych szans bramkar­zowi swoim uderze­niem po krótkim rogu. Kilka­naś­cie sekund później kopię akcji sprzed chwili wykończył efek­townym uderze­niem pod poprzeczkę Szen­feld, ustanaw­ia­jąc tym samym wynik spotka­nia na 4:1.

KKS WIARA LECHAANTARES ZALASEWO 4:1

BRAMKI: Adams­ki, Piestrzyńs­ki, Woj­ciechows­ki, Szenfel

DWL: Sała­ta (Salach­na) — Nowak (Skwars­ki), Szlandrow­icz, Kujaws­ki (Tym) — Norek (Mosiądz), Ślisińs­ki (Żur­czak), Bąkows­ki (Wawrzy­ni­ak), Siejek (Adams­ki), Szen­feld (Lenart) — Woj­ciechows­ki (Sta­chowiak), Surowiec (Piestrzyńs­ki)

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.