02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.7godz.46min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Wysoki remis w sparingu z Pobiedzikami

Druży­na Wiary Lecha zremisował w meczu sparingowym z Pobiedzika­mi 3:3. Bram­ki dla DWL zdoby­wali Bąkows­ki, Norek i Wawrzy­ni­ak. Mimo prowadzenia 3:1 nie udało się utrzy­mać tego wyniku.

Mecz lep­iej zaczęła druży­na z Pobiedzisk. Prze­ważała w środ­ku pola, co przełożyło się na sytu­acje bramkowe. Nie udało im się jed­nak wyko­rzys­tać żad­nej z nich i to Wiara Lecha objęła prowadze­nie w tym meczu. Bard­zo dobre podanie głową wyko­rzys­tał Bąkows­ki i z bliskiej odległoś­ci umieś­cił piłkę w siatce. Zdoby­ta bram­ka była zresztą kon­sek­wencją znaczącej poprawy gry i zdomi­nowa­nia sytu­acji w środ­ku pola.

Przed zmi­aną stron tren­er drużyny Wiary Lecha Dar­iusz Kus­toń postanow­ił dać szan­sę nowym zawod­nikom i wymienił cały skład. Prze­bieg meczu nie uległ zmi­an­ie, cały czas prze­ważali zawod­ni­cy DWL, jed­nak znakomite sytu­acje, w których się zna­j­dowali nie zostały zamienione na bram­ki. Z upły­wem cza­su pozwalali sobie na coraz to więk­szą non­sza­lancję w defen­sy­wie, która poskutkowała stratą bramki.

Nie czekaliśmy jed­nak dłu­go na odpowiedź Wiary Lecha. Lewą stroną boiska urwał się Norek i bez najm­niejszych prob­lemów wyko­rzys­tał sytu­acje sam na sam, prz­erzu­ca­jąc piłkę obok bezrad­nego bramkarza Pobiedzików. DWL poszło za ciosem i chwilę później zdobył kole­jnego gola. Nieporozu­mie­nie pomiędzy jed­nym z obrońców i bramkarzem wyko­rzys­tał napast­nik Wiary Lecha, który podał do zupełnie niekry­tego Wawrzy­ni­a­ka, a ten głową strzelił na pustą bramkę.

Mimo kilku równie dobrych okazji nie udało się pod­wyższyć prowadzenia. Na drodze do kole­jnych bramek stanął słu­pek i poprzecz­ka. Podob­nie jed­nak było po drugiej stron­ie boiska, gdy poprzecz­ka ura­towała przed stratą bram­ki. Nadal jed­nak defen­sy­wa DWL była zdekon­cen­trowana i przełożyło się to na dobre okaz­je strz­eleck­ie Pobiedzików, którzy nie zmarnowali ich i w prze­ciągu pię­ciu min­ut ze stanu 3:1 doprowadzili do remisu.

Pobiedzi­ki to wicemistrz Ama­torskiej Gmin­nej Ligi Pił­ki Nożnej. Dzisiejszy ryw­al Wiary Lecha wys­tępu­je również w TIFOSI Lidze Kiboli.

 

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.