DWL: Wysokie zwycięstwo nad jeziorem w Działyniu

dwl_orkan (8)Druży­na Wiary Lecha, która przed tygod­niem wygrała na inau­gu­rację A‑klasy z Orkaniem Jarosław­iec kon­tynu­u­je dobrą passę. Tym razem zde­cy­dowanie wygrała z Orkanem Dzi­ałyń 5:0. Bram­ki dla Kiboli zdoby­wali Szulerow­icz, Tabiszews­ki, Wyka i Surowiec.

Zawod­ni­cy DWL bard­zo dobrze rozpoczęli spotkanie. Szy­bko prze­jęli inic­jaty­wę na boisku i zaczęli kon­trolować sytu­ację. W 10. min­u­cie Lechi­ci objęli prowadze­nie. Z lewej strony boiska z łat­woś­cią rywala minął Szen­feld, wbiegł w pole karne i zagrał do niepil­nowanego Szulerow­icza, a ten uderze­niem po długim rogu pokon­ał bramkarza gospodarzy.

W pier­wszej połowie Kibolom grało się ciężko. Mieli prob­lem ze stworze­niem sobie dogod­nej sytu­acji. Orkan ustaw­ił się przed swo­ją bramką i nie pozwalał “Kole­jor­zowi” prze­dostać się pod swo­ją bramkę, a gdy to już się udało, to z bliskiej odległoś­ci po poda­niu Szen­fel­da na pustą bramkę nie trafił Smu­ra. Gospo­darze sami nie potrafili również zagroz­ić bram­ce Sałaty.

Po prz­er­wie Lechi­ci wró­cili na właś­ci­we tory. Szy­bko za sprawą Tabiszewskiego pod­wyższyli prowadze­nie. Sytu­ac­ja dla gospo­darzy jeszcze bardziej się skom­p­likowała, gdy środ­kowy obroń­ca faulował wychodzącego na wolne pole Tabiszewskiego i sędzia pokazał mu czer­woną kartkę.

Wtedy Orkan miał już prob­le­my z wyjś­ciem ze swo­jej połowy. Świet­ną okazję po poda­niu głową Laufera miał Wyka, ale niez­nacznie przestrzelił. Chwilę później prawą stroną boiska przedał się Szulerow­icz i pod­wyższył prowdze­nie. Pięć min­ut później było już 4:0, gdy Wyka lewą nogą uderzył obok słup­ka i zdobył gola.

Ostat­ni kwad­rans to także znaczą­ca przewa­ga Kiboli. Z łat­woś­cią prze­dostawali się oni pod bramkę gospo­darzy, ale brakowało “krop­ki nad i”. Tę Lechi­ci postaw­ili na niespeł­na dziesięć min­ut przed końcem meczu. Szen­feld zagrał dwójkową akcję z Makowskim, wbiegł między dwóch obrońców i podał do niepil­nowanego Surow­ca, który z bliskiej odległoś­ci ustal­ił wynik spotka­nia na 5:0.

ORKAN DZIAŁYŃ — K.K.S. WIARA LECHA 0:5
BRAMKI: ‘10, ‘60 Szulerow­icz, ‘47 Tabiszews­ki, ‘65 Wyka, ‘81 Surowiec
Żółte kart­ki: 3 żółte — Sała­ta, Szulerowicz
Czer­wona kart­ka: Działyń

WL: Sała­ta — Krys­tkowiak, Laufer (Ślisińs­ki), Janakows­ki — Szulerow­icz (78. S. Makows­ki), Smu­ra, Łaszyńs­ki — Wyka, Szer­szeń (65. J. Makows­ki), Szen­feld — Tabiszews­ki (70. Surowiec)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress