DWL: Zwycięskie świętowanie w domu

<span class="caps">DWL</span>: Zwycięskie świętowanie w domu

Druży­na Wiary Lecha udanie zakończyła mis­tr­zows­ki sezon zwycięst­wem nad Orkanem Jarosław­iec w swoim domu- na Inea Sta­dion­ie. Kibole pewnie wygrali 4:0, a spotkanie upięk­sza­ły wid­owiskowe oprawy kiboli dopin­gu­ją­cych z IV trybuny.

dwl_orkanj (24)

Już od pier­wszego gwiz­d­ka sędziego inic­jaty­wę prze­jęła Wiara Lecha. W 10.minucie Smu­ra mógł otworzyć wynik, ale strzał okazał się zbyt lek­ki i nie stworzył więk­szych prob­lemów bramkar­zowi Orkanu. Dwie min­u­ty później bliź­ni­aczą akcją wykaza­li się goś­cie po błędzie Olaszczy­ka, ale i tym razem górą był bramkarz.

Po połowie godziny gry zakotłowało się w polu karnym goś­ci. Prawą flanką pobiegł Krys­tkowiak i uderzył w stronę bram­ki. Fut­bolówka odbiła się jed­nak od zawod­ni­ka Orkanu w stronę Smury, a ten efek­town­ie z nożyc próbował umieś­cić ją w siatce. Sytu­ację wyjaśnił jed­nak obroń­ca goś­ci wybi­ja­jąc piłkę poza boisko.

7 min­ut później po doskon­ałym poda­niu Smury stupro­cen­tową sytu­ację zmarnował Szer­szeń. Napast­nik kiboli był sam na sam z golkiperem Orkanu Jarosław­iec, ale końcówka­mi pal­ców bramkarz goś­ci zatrzy­mał piłkę. Min­utę później ten sam zawod­nik Drużyny Wiary Lecha uderzył obok bram­ki. Wresz­cie w 41.minucie nad­szedł czas na kon­tynu­ację euforii rozpoczętej przed tygod­niem w Kleszczewie. Awans kiboli do okręgów­ki przy­p­ieczę­tował Szer­szeń po poda­niu Smury. Akcję rozpoczął Krys­tkowiak, ale po jego strza­le pił­ka zatrzy­mała się na poprzeczce. Następ­nie w posi­adanie wpadł Smu­ra i wbiegł z piłką pod lin­ię koń­cową, skąd zagrał prostopa­dle do napast­ni­ka DWL, który okazji już nie zmarnował i wbił piłkę do bramki.

dwl_orkanj (32)

Drugą połowę Wiara Lecha zdomi­nowała jeszcze bardziej strze­la­jąc kole­jne trzy bram­ki. W 83. min­u­cie swoim znakiem fir­mowym popisał się Smu­ra lobu­jąc bramkarza i pod­wyższa­jąc wynik 2:0. Tym samym przeła­mał okres cza­su, gdy na try­bunach dzi­ało się więcej niż na muraw­ie. Zgro­madzeni na IV try­bunie kibole zaprezen­towali wtedy bowiem dwie oprawy nie żału­jąc przy tym środ­ków pirotech­nicznych. W 75.minucie ustaw­iono także szpaler dla schodzącego z boiska Szer­szenia. Dla zasłużonego zawod­ni­ka DWL był to ostat­ni mecz w niebiesko-białych barwach.

Kole­jne dwa gole padły już w dolic­zonym cza­sie gry. Najpierw Piotr Makows­ki, który zmienił Szer­szenia, pokon­ał bramkarza strze­la­jąc obok niego. Następ­nie prostopadłe podanie wyko­rzys­tał jeszcze Smu­ra i po koń­cowym gwiz­d­ku sędziego kibole mogli się cieszyć z awan­su okras­zonego zwycięst­wem 4:0.

ejberempire

K.K.S. Wiara Lecha — Orkan Jarosław­iec 4:0 (1:0)

Bram­ki: 41. Szer­szeń, 83, 92 Smu­ra, 90.Makowski

Żół­ta kart­ka: 73. J.Makowski

DWL: Zamęc­ki- Krys­tkowiak, Sł. Makows­ki, J.Makowski, St.Makowski, Pawlaczyk, Woj­ciechows­ki (Gra­jkows­ki), Olaszczyk (Kuznow­icz), Smu­ra, Surowiec (Gór­czak), Szer­szeń (P.Makowski)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress