01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.20godz.35min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dwóch strzelało w przeszłości na Pogoni

slusarz bartek slusarskiDwóch piłkarz z obec­nej kadry Lecha Poz­nań strze­lało bram­ki Pogo­ni Szczecin. Obu udało się to na obiek­cie najbliższego rywala „Kole­jorza”. Mimo tego, że ich bram­ki nie były gwaran­tem zwycięst­wa z „Por­tow­ca­mi”, to mają także dobre wspom­nienia z meczów prze­ci­wko Pogoni.

Najwięcej goli dla Lecha w meczach prze­ci­wko Pogo­ni zdobył oczy­wiś­cie Piotr Reiss. Nie ma w barwach „Kole­jorza” zawod­ni­ka, który zdobył więcej bramek które­mukol­wiek z ligowych rywali Lecha. „Rejsik” w meczach z „Por­tow­ca­mi” zdobył osiem bramek, a pier­wszą z nich pon­ad 18 lat temu.

Jed­nak dopiero w 2006 roku jego gol pomógł w odniesie­niu zwycięst­wa w Szczecinie. Wcześniej dwukrot­nie, gdy Reiss strze­lał w meczach wyjaz­dowych z Pogo­nią, Lech ostate­cznie prze­gry­wał. Lep­sze sko­jarzenia z gola­mi zdoby­ty­mi „Por­tow­com” Reiss ma na pewno z Poz­na­nia. Gdy trafi­ał do siat­ki Pogo­ni przy Buł­garskiej, Lech zawsze wygrywał.

To nie jedyny gracz Lecha, który ma dobre wspom­nienia z meczów prze­ci­wko Szczecini­anom. Drugim z nich jest Bar­tosz Ślusars­ki. Dla niego spotkanie z „Por­tow­ca­mi” ma wymi­ar szczegól­ny ze wzglę­du na gola zdobytego w mar­cu 2000 roku na sta­dion­ie przy Twar­dowskiego, który był jego pre­mierowym trafie­niem w Ekstrak­lasie. Tam­to spotkanie Lech prze­grał jed­nak 4:3.

Nieco pon­ad dwa lata później Ślusars­ki mógł jed­nak cieszyć się z wygranej po swoim golu zdoby­tym na Pogo­ni. Wów­czas jego gol poz­wolił na zdoby­cie trzech punk­tów. Ślusars­ki Pogo­ni strzelił jed­nak trzy bram­ki — kole­jną, a ostat­nią zdobył wys­tępu­jąc w barwach Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski.

Lech jed­nak mimo to nie ma najlep­szych wspom­nień ze Szczeci­na. Z Pogo­nią na wyjeździe wygrał tylko sied­miokrot­nie, pon­ad­to sie­dem razy zremisował i aż dwadzieś­cia przegrał.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.