Dwóch strzelało w przeszłości na Pogoni

slusarz bartek slusarskiDwóch piłkarz z obec­nej kadry Lecha Poz­nań strze­lało bram­ki Pogo­ni Szczecin. Obu udało się to na obiek­cie najbliższego rywala „Kole­jorza”. Mimo tego, że ich bram­ki nie były gwaran­tem zwycięst­wa z „Por­tow­ca­mi”, to mają także dobre wspom­nienia z meczów prze­ci­wko Pogo­ni.

Najwięcej goli dla Lecha w meczach prze­ci­wko Pogo­ni zdobył oczy­wiś­cie Piotr Reiss. Nie ma w barwach „Kole­jorza” zawod­ni­ka, który zdobył więcej bramek które­mukol­wiek z ligowych rywali Lecha. „Rejsik” w meczach z „Por­tow­ca­mi” zdobył osiem bramek, a pier­wszą z nich pon­ad 18 lat temu.

Jed­nak dopiero w 2006 roku jego gol pomógł w odniesie­niu zwycięst­wa w Szczecinie. Wcześniej dwukrot­nie, gdy Reiss strze­lał w meczach wyjaz­dowych z Pogo­nią, Lech ostate­cznie prze­gry­wał. Lep­sze sko­jarzenia z gola­mi zdoby­ty­mi „Por­tow­com” Reiss ma na pewno z Poz­na­nia. Gdy trafi­ał do siat­ki Pogo­ni przy Buł­garskiej, Lech zawsze wygry­wał.

To nie jedyny gracz Lecha, który ma dobre wspom­nienia z meczów prze­ci­wko Szczecini­anom. Drugim z nich jest Bar­tosz Ślusars­ki. Dla niego spotkanie z „Por­tow­ca­mi” ma wymi­ar szczegól­ny ze wzglę­du na gola zdobytego w mar­cu 2000 roku na sta­dion­ie przy Twar­dowskiego, który był jego pre­mierowym trafie­niem w Ekstrak­lasie. Tam­to spotkanie Lech prze­grał jed­nak 4:3.

Nieco pon­ad dwa lata później Ślusars­ki mógł jed­nak cieszyć się z wygranej po swoim golu zdoby­tym na Pogo­ni. Wów­czas jego gol poz­wolił na zdoby­cie trzech punk­tów. Ślusars­ki Pogo­ni strzelił jed­nak trzy bram­ki — kole­jną, a ostat­nią zdobył wys­tępu­jąc w barwach Dyskoboli Grodzisk Wielkopol­s­ki.

Lech jed­nak mimo to nie ma najlep­szych wspom­nień ze Szczeci­na. Z Pogo­nią na wyjeździe wygrał tylko sied­miokrot­nie, pon­ad­to sie­dem razy zremisował i aż dwadzieś­cia prze­grał.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress