01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.3min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Egzamin dojrzałości Teodorczyka?

teodorczyk łukaszPod dużym znakiem zapy­ta­nia stoi wys­tęp w jutrze­jszym spotka­niu Bar­tosza Ślusarskiego. Ten zawod­nik w poprzed­nich trzech meczach był pier­wszym wyborem Mar­iusza Ruma­ka, dopiero po prz­er­wie zmieni­anym przez Łukasza Teodor­czy­ka. Dla tego drugiego to zatem kole­j­na okaz­ja do udowod­nienia, że posi­a­da jakieś umiejętności.

Słynne jest powiedze­nie, że napast­ników rozlicza się z bramek. Były już gracz Polonii Warsza­wa w “Kole­jorz” jeszcze nie trafił, mimo tego, że na boisku zan­otował już sporą liczbę min­ut. Owszem to jego podanie przy cterech trafieni­ach było otwier­a­ją­cym drogę do bram­ki, jed­nak od zawod­ni­ka ponoć tej klasy wyma­ga się znacznie więcej.

Wiele wskazu­je na to, że gotowy do gry w sobotę nie będzie Bar­toz Ślusars­ki i to właśnie “Teo” będzie nat­u­ral­nym wyborem sztabu szkole­niowego. Przekreślony w Lechu jest już Vojo Ubi­parip, choć pół żartem pół serio moż­na powiedzieć, że dla “Kole­jorza” w tym sezonie trafił więcej razy niż Teodorczyk.

Dla Lecha zagrał na razie 363 min­u­ty. Prze­ciętne trze­ba przyz­nać. Zdobył zero bramek, cztery razy asys­tował, otrzy­mał dwie żółte kart­ki. Najlep­szy był jego pier­wszy wys­tęp — dwie asysty. To są fak­ty. Spójrzmy na Vojo. 615 min­ut w Ekstrak­lasie — 2 bram­ki. Nie ma sen­su porówny­wać ich pod kątem udzi­ału w Lidze Europy i Pucharze Pol­s­ki, bo Teodor­czyk w Lechu nie grał w tych rozgrywkach.

Pomiędzy nimi jest jed­nak jed­na pod­sta­wowa różni­ca. To zaan­gażowanie. Jeśli wys­tąpi już Łukasz Teodor­czyk od początku spotka­nia to pole­cam przyjrzeć się jego grze pressingiem i zaan­gażowa­niu właśnie. W porów­na­niu do Vojo wyglą­da bla­do. I nawet jeśli “Teo” jest lep­szym zawod­nikiem, bo posi­a­da wyższe umiejęt­noś­ci stricte piłkarskie, to brak u niego zaangażowanie.

Cier­pli­wość w sto­sunku do “Teo” może więc powoli się kończyć. Owszem akli­matyza­c­ja, w końcu jakieś oczeki­wa­nia wzglę­dem gracza mogą wywyły­wać jakąś dodatkową presję, która wiąże nogi, ale zaan­gażowa­nia nie odbiera. Dla Teodor­czy­ka mecz z Wisłą Kraków może być egza­minem dojrza­łoś­ci doty­czą­cym gry w Lechu. Ot tak, tuż przed maturami.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.