01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.9godz.20min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ekstraklasa na pasie startowym. Przegląd sparingów

ekstraklasa treningiW najbliższy week­end rusza piłkars­ka Ekstrak­lasa. Zespoły roz­gry­wa­ją ostat­nie mecze kon­trolne i powoli kon­cen­tru­ją się na pier­wszych spotka­ni­ach rundy rewanżowej roz­gry­wek. Przyjrzeliśmy się tym doty­chczas roze­granych. Który zespół najbardziej imponował zimą?

Najwięk­sze wraże­nie robi na pewno postawa Zagłębia Lubin. Podopieczni Pavla Hapala roze­grali zimą osiem meczów sparingowych i nie prze­grali żad­nego z nich (bilans 5:3). To jedyny zespół, który może się poszczy­cić tym, że nie prze­grał zimą żad­nego spotkania.

Bliskie osiąg­nię­cia podobego wyniku było Podbeskidzie Biel­sko-Biała, które wios­ną będzie wal­czyć o utrzy­manie. Bileszczanie świet­nie rozpoczęli przy­go­towa­nia — wygrali 4 spoka­nia, jed­no zremisowali i później zaczęły się kłop­ty — jeden mecz wygrany, trzy kole­jne prze­grane i bilans tej drużyny nie jest już tak imponu­ją­cy, jak początkowo.

Najlepiej w meczach kon­trol­nych strze­lali zawod­ni­cy Śląs­ka. Aktu­al­ny Mis­trz Pol­s­ki zdobył 30 bramek w 11 meczach. Następ­ne jest Zagłę­bie, które 23 razy pokony­wało bramkarza rywala. Najmiej zdobyła Wisła Kraków — tylko 5 w 7 spotkaniach.

Sie­dem meczów z 11 roze­granych wygrała Legia Warsza­wa. Na uwagę zasługu­je również postawa Górni­ka Zabrze, który wygrał także 7 meczów, ale roze­grał najwięcej spośród drużyn ligowych — aż 14. Sześć wygranych, ma na swoim kon­cie Śląsk, który zagrał 11 meczów.

Naj­gorzej w meczach sparingowych wypadła Wisła Kraków, która wygrała tylko jed­no spotkanie, kole­jne trzy zremisowała i następ­ne trzy prze­grała. Nie lep­iej w meczach towarzys­kich radz­ił sobie Lech, który wygrał dwa razy, raz zremisował i pięć razy przegrał.

Jak wiado­mo w sparingach nie o wyni­ki chodzi, a styl i sposób gry. Najlep­szym i najbardziej wymiernym wykład­nikiem pra­cy wyko­nanej zimą jest gra zespołu pod­czas rundy wiosen­nej. Pytanie, która druży­na najlepiej przy­go­towała się do gry o stawkę będziemy musieli zostaw­ić bez odpowiedzi przy­na­jm­niej do początku czerwca.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.