27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
58dn.9godz.11min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ekstraklasa na pasie startowym. Przegląd sparingów

ekstraklasa treningiW najbliższy week­end rusza piłkars­ka Ekstrak­lasa. Zespoły roz­gry­wa­ją ostat­nie mecze kon­trolne i powoli kon­cen­tru­ją się na pier­wszych spotka­ni­ach rundy rewanżowej roz­gry­wek. Przyjrzeliśmy się tym doty­chczas roze­granych. Który zespół najbardziej imponował zimą?

Najwięk­sze wraże­nie robi na pewno postawa Zagłębia Lubin. Podopieczni Pavla Hapala roze­grali zimą osiem meczów sparingowych i nie prze­grali żad­nego z nich (bilans 5:3). To jedyny zespół, który może się poszczy­cić tym, że nie prze­grał zimą żad­nego spotkania.

Bliskie osiąg­nię­cia podobego wyniku było Podbeskidzie Biel­sko-Biała, które wios­ną będzie wal­czyć o utrzy­manie. Bileszczanie świet­nie rozpoczęli przy­go­towa­nia — wygrali 4 spoka­nia, jed­no zremisowali i później zaczęły się kłop­ty — jeden mecz wygrany, trzy kole­jne prze­grane i bilans tej drużyny nie jest już tak imponu­ją­cy, jak początkowo.

Najlepiej w meczach kon­trol­nych strze­lali zawod­ni­cy Śląs­ka. Aktu­al­ny Mis­trz Pol­s­ki zdobył 30 bramek w 11 meczach. Następ­ne jest Zagłę­bie, które 23 razy pokony­wało bramkarza rywala. Najmiej zdobyła Wisła Kraków — tylko 5 w 7 spotkaniach.

Sie­dem meczów z 11 roze­granych wygrała Legia Warsza­wa. Na uwagę zasługu­je również postawa Górni­ka Zabrze, który wygrał także 7 meczów, ale roze­grał najwięcej spośród drużyn ligowych — aż 14. Sześć wygranych, ma na swoim kon­cie Śląsk, który zagrał 11 meczów.

Naj­gorzej w meczach sparingowych wypadła Wisła Kraków, która wygrała tylko jed­no spotkanie, kole­jne trzy zremisowała i następ­ne trzy prze­grała. Nie lep­iej w meczach towarzys­kich radz­ił sobie Lech, który wygrał dwa razy, raz zremisował i pięć razy przegrał.

Jak wiado­mo w sparingach nie o wyni­ki chodzi, a styl i sposób gry. Najlep­szym i najbardziej wymiernym wykład­nikiem pra­cy wyko­nanej zimą jest gra zespołu pod­czas rundy wiosen­nej. Pytanie, która druży­na najlepiej przy­go­towała się do gry o stawkę będziemy musieli zostaw­ić bez odpowiedzi przy­na­jm­niej do początku czerwca.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.