01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.8godz.40min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ekstraklasowe podsumowanie transferowe cz. II

Feli­etonów o trans­fer­owej karuzeli ciąg dal­szy. Tym razem na tapetę weźmiemy trzy kole­jne zespoły, w tym Zagłę­bie Lubin, które swoi­mi rucha­mi trans­fer­owy­mi pokaza­ło, że chci­ało­by awan­sować do europe­js­kich pucharów.

KORONA KIELCE

Klub z Kielc — lekko mówiąc — nie sza­lał na rynku trans­fer­owym. Korona pozyskała dwóch zawod­ników. Z Jagiel­lonii Białys­tok dołączył środ­kowy obroń­ca rodem z Litwy — Tadas Kijan­skas. Z kolei z Rakowa Częs­to­chowa dołączył 23-let­ni ofen­sy­wny pomoc­nik Artur Lenartowski.

Pon­ad­to z wypoży­czeń wró­ciło aż dziesię­ciu zawod­ników. Są to: Paweł Socha, Woj­ciech Małec­ki (obaj bramkarze), Krzysztof Kier­cz (środ­kowy obroń­ca), Paweł Kal (lewy obroń­ca), Paweł Kacz­marek (lewy pomoc­nik), Michał Michałek, Łukasz Jam­róz, Michał Zielińs­ki, Piotr Gawęc­ki oraz Łukasz Cichos (wszyscy napastnicy).

Z klubu odszedł Edi Andrad­i­na. Doświad­c­zony napast­nik będzie kon­tyn­uował kari­erę w Pogo­ni Szczecin. Inny napast­nik — Andrzej Niedzielan, opuś­cił Koronę na rzecz Cra­covii Kraków. Jacek Markiewicz oraz Dirceu również opuś­cili kielec­ki klub. Z kolei Piotr Mis­z­tal odszedł do Znicza Pruszków.

Z wypoży­czenia do swo­jego macierzys­tego klubu powró­cił Estończyk Sander Puri, a Dami­an Jędry­ka i Maciej Tataj zostali wypoży­czeni kole­jno do Bał­tyku Gdy­nia oraz Dol­canu Ząbki.

RUCH CHORZÓW

Chor­zows­ki klub nie dokon­ał żad­nych spek­taku­larnych trans­fer­ów. Oprócz zawod­ników powraca­ją­cych z zeszłose­zonowych wypoży­czeń, Ruch wzmoc­niło dwóch zawod­ników, z czego jeden został tylko wypoży­c­zony. Jest nim prawy obroń­ca Igor Lew­czuk, który jest piłkarzem Jagiellonii.

Pon­ad­to z Pias­ta Gli­wice ściąg­nię­to 24-let­niego prawego pomoc­ni­ka, Jaku­ba Smek­tałę, a z drużyny Młodej Ekstrak­lasy prze­sunię­to środ­kowego obrońcę Macie­ja Staszowskiego.

Nato­mi­ast zawod­nika­mi, którzy w zeszłym sezonie byli wypoży­czeni do drużyn z niższych lig są: bramkarz Dami­an Matras, lewy pomoc­nik Dami­an Świerblews­ki, ofen­sy­wny pomoc­nik Patryk Ste­fańs­ki oraz napast­nik Michał Haftkowski.

Ruch defin­i­ty­wnie opuś­ciło sześ­ciu zawod­ników, a siód­my został wypoży­c­zony. Michał Pulkows­ki odszedł do Dol­canu Ząb­ki, Ariel Jakubows­ki do Wisły Płock, Michał Steinke do Cho­jniczan­ki Cho­jnice, Krzysztof Nykiel do Cra­covii Kraków, Jovan Ninkovic do GKS‑u Bog­dan­ka a Marcin Zając nie znalazł sobie jeszcze nowego klubu. Z kolei Daniel Fer­u­ga wypoży­c­zony został do innego śląskiego klubu — GKS‑u Bełchatów.

ZAGŁĘBIE LUBIN

Tak, jak wyżej już wspom­ni­ałem, Zagłę­bie swoi­mi rucha­mi trans­fer­owy­mi daje nam do zrozu­mienia, że w nad­chodzą­cym sezonie chce wal­czyć o awans do europe­js­kich pucharów. Ostat­nio zakupili Darvy­dasa Šer­nasa z Widze­wa Łódź za około 400 tysię­cy €. Zimą Lech ofer­ował za tego ofen­sy­wnego pomoc­ni­ka, bądź napast­ni­ka łódzkiemu klubowi praw­ie dwa razy tyle, ale wtedy to było za mało.

Za podob­ną cenę “Miedziowi” ściągnęli lewoskrzy­dłowego z GKS‑u Bełchatów — Macie­ja Małkowskiego. Za kole­jne 200 tysię­cy europe­jskiej walu­ty zaku­pi­ono 25-let­niego pra­woskrzy­dłowego rodem z Nigerii — Davi­da Abwo.

Kole­jnych czterech piłkarzy, który ściąg­nię­to do Lubi­na, to zaciąg poloni­jny. Dwóch z nich grało poprzed­nio w bytom­skiej Polonii, a dwóch kole­jnych — tej warsza­wskiej. Z Byto­mia ściąg­nię­to 30-let­niego środ­kowego obrońcę Micha­la Han­ka oraz lewego defen­so­ra — Błaże­ja Telichowskiego.

Nato­mi­ast “Czarne Koszule” opuś­cili dwaj pomoc­ni­cy — defen­sy­wny Patryk Rach­wał oraz lewy Janusz Gancarczyk.

Z kolei drogę z Lubi­na obrali: Michał Markows­ki, Paweł Oleksy (obaj Zaw­isza Byd­goszcz), Łukasz Jasińs­ki (Warta Poz­nań), Daw­id Pliz­ga, Grze­gorz Bartczak (obaj Jagiel­lonia Białys­tok), Michał Stasi­ak (Sko­da Xan­thi), Prze­mysław Kocot, Woj­ciech Kędzio­ra oraz Fer­nan­do Dinis (wszyscy wol­ny transfer).

Amer Osman­ag­ic po wypoży­cze­niu wró­cił do macierzys­tego klubu — OFK Bel­grad. A Mateusz Bartków, Karol Fry­zow­icz, Adri­an Błąd i Mar­tins Ekwueme zostali wypoży­czeni do klubów z niższych lig.

Najwięk­szą stratą wyda­je się być ode­jś­cie Daw­i­da Pliz­gi, który zade­bi­u­tował już w reprezen­tacji Pol­s­ki. Ofen­sy­wny pomoc­nik lub skrzy­dłowy był wyróż­ni­a­jącą się postacią Zagłębia w ubiegłym sezonie, ale już w meczach kwal­i­fikacji Ligi Europe­jskiej w barwach Jagiel­lonii Białys­tok nie zachwycił.

Spośród tej trój­ki klubów “na papierze” najlepiej wypa­da właśnie lubińskie Zagłę­bie. To oni mogą być czarnym koniem przyszłorocznych roz­gry­wek. Jed­nak nie moż­na tego samego miana odbier­ać Koronie ani Ruchowi, który prze­cież w sezonie 2009/10 stanął na na najniższym stop­niu ekstrak­la­sowego podium.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.