01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
6dn.22godz.53min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ekstraklasowe podsumowanie transferowe cz. II

Kil­ka dni temu pojaw­iła się pier­wsza część pod­sumowa­nia zmi­an per­son­al­nych w kadrach drużyn z najwyższej klasy roz­gry­wkowej w Polsce. Po czterech ostat­nich druży­nach w tabeli, przyszedł czas na kole­jne trzy. Trzy, bo Lecha zostaw­imy na koniec. Na deser.

12. WIDZEW ŁÓDŹ

Najwięk­szą stratą dla Widze­wa wyda­je się sprzedaż Marci­na Roba­ka do tureck­iego Konyas­poru. Choć ode­jś­cie jed­nego z due­tu Robak-Ser­nas (ten był, jak wiemy, blis­ki prze­jś­cia do Lecha) było niemal pewne, to tren­er Czesław Mich­niewicz będzie miał zapewne niemały prob­lem, aby zapełnić lukę po Robaku. Łodzian­ie mają jed­nak za co kupić ewen­tu­al­nego następcę. Trans­fer opiewał bowiem na około mil­ion Euro.

Za dar­mo, do Pogo­ni odszedł bramkarz — Bar­tosz Fabini­ak. W jego miejsce nie sprowad­zono żad­nego innego golkipera. Przyszedł jed­nak reprezen­tant Fin­landii. Riku Ris­ki został kupi­ony z TPS i zal­iczył jeden wys­tęp w dorosłej kadrze Finów. Jest ofen­sy­wnym pomoc­nikiem. Drugim ataku­ją­cym zawod­nikiem, jakiego nabył zimą łódz­ki klub jest młody, 19-let­ni Polak Sebas­t­ian Radzio.

Sprowad­zono również za dar­mo rumuńskiego środ­kowego obrońcę z FC Boto­sani, pra­woskrzy­dłowego reprezen­tan­ta Łotwy — Juri­jsa Žiga­jevsa. Wypoży­c­zono także Gruz­i­na Nika Dza­lamidze. Jest on kole­jnym prawym pomoc­nikiem. Drugim wypoży­c­zonym piłkarzem jest Polak, ściąg­nię­ty z KSZO Ostrowiec, środ­kowy obroń­ca — Daniel Dybiec.

Z Widze­wa odszedł nato­mi­ast Tomasz Lisows­ki, który za małe pieniądze przeszedł do Korony Kielce. Do Wisły Płock wypoży­c­zony został Radosław Kur­sa, kon­trakt rozwiązano z Cuquim.

Widzew nie był, ani nie jest fawory­tem do spad­ku. Ma jed­nak tylko jeden punkt przewa­gi nad będącą na prze­dostat­nim miejs­cu Arką. Ode­jś­cie Marci­na Roba­ka na pewno nie popraw­iło sytu­acji Łodz­ian. Czy uda im się utrzymać?

Sparin­gi: 6:1 Car­tu­sia Kar­tuzy, 2:0 Olimpia Grudz­iądz, 2:1 Vito­ria Setubal, 1:1 Bele­nens­es, 0:1 FK Indija

10. ZAGŁĘBIE LUBIN

Zagłę­bie pow­ięk­szyło swo­ją kadrę zawod­ników o jed­ną osobę. Co praw­da trzech piłkarzy dołączyło do zespołu z Lubi­na (w tym jeden wypoży­c­zony), ale dwóch z kolei zostało wypoży­c­zonych do innych zespołów.

Dwukrot­ny reprezen­tant Łotwy, 18-let­ni napast­nik Deniss Rakels został kupi­ony z łotewskiego Liepa­jas. Dru­gi naby­ty zawod­nik, to czterokrot­ny reprezen­tant Litwy, Dominykas Galke­vi­cius, który jest środ­kowym pomocnikiem.

Lubini­an­ie wypoży­czyli też 24-let­niego Nigeryjczy­ka, ofen­sy­wnego pomoc­ni­ka  Davi­da Solomona Abwo. Z kolei Paweł Oleksy i Michał Markows­ki do koń­ca sezonu będą grać kole­jno w Górniku Polkow­ice i GKP Gorzów. Obaj powin­ni dostać szan­sę na grę w pier­wszym zes­pole i nabyć niezbędne doświadczenie.

Miedziowi” dość niespodziewanie mają w tabeli też tylko dwa “ocz­ka” przewa­gi nad stre­fą spad­kową i będą musieli się bronić przed degradacją.

Sparin­gi: 3:1 Cho­jniczan­ka Cho­jnice, 3:0 Wda Świecie, 4:0 Cal­isia Kalisz, 1:0 Górnik Polkow­ice, 2:1 Zagłę­bie Sos­nowiec, 2:1 Worskła Połtawa, 3:3 Hradec Kralove, 0:0 Tawri­ja Symferopol

9. ŚLĄSK WROCŁAW

Wrocławs­ki klub również nie sza­lał na rynku trans­fer­owym. Sprowad­zono bramkarza Rafała Gikiewicza z Jagiel­lonii Białys­tok oraz byłego reprezen­tan­ta słoweńskiej młodzieżów­ki, urod­zonego w Chorwacji, a posi­ada­jącego także fran­cuskie oby­wa­telst­wo, 25-let­niego Roka Elsnera wys­tępu­jącego jako defen­sy­wny pomocnik.

Z wypoży­czenia do Górni­ka Polkow­ice powró­cił Kamil Bil­ińs­ki, a pomoc­nik Mateusz Per­ońs­ki także na zasadzie wypoży­czenia dołączył do klubu z Wrocławia.

Paweł Kow­al za dar­mo odszedł do Miedzi Leg­ni­ca. Również bez opłaty, tyle że do Cra­covii Kraków odszedł Woj­ciech Kacz­marek. Łukasz Tymińs­ki został sprzedany do Polonii Bytom, a Krzysztofów — Ula­towskiego i Kacz­mar­ka — wypoży­c­zono do MKS‑u Kluczbork.

Wyda­je się, że Śląskowi pod wodzą Ores­ta Lenczy­ka nie grozi spadek, ale wrocław­ian­ie muszą mieć się na bacznoś­ci i cały czas pow­ięk­szać swój dorobek punktowy.

Sparin­gi: 3:1 Zagłę­bie Sos­nowiec, 0:0 Hradec Kralove, 1:1 Górnik Polkow­ice, 1:0 Łódz­ki KS, 2:2 Dynamo Mińsk

To już sie­dem pod­sumowanych zespołów. Została dziewiąt­ka. Już niedłu­go pojawi się kole­j­na część, a w niej opisy trans­fer­ów takich klubów jak: Polo­nia Warsza­wa, Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk i GKS Bełchatów. Zaprasza­my do lektury!

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.