01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.11godz.43min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ekstraklasowe podsumowanie transferowe cz. III

Trans­fer­owego pod­sumowa­nia poczy­nań pol­s­kich drużyn część trze­cia. Dziś na tapetę weźmiemy kole­jne trzy drużyny, które w ostat­nim sezonie pol­skiej najwyższej klasy roz­gry­wkowej zajęły miejs­ca od dziesiątego do ósmego.

GKS BEŁCHATÓW

W zeszłym sezonie klub z Bełcha­towa zakon­trak­tował powraca­jącego do pol­skiej Ekstrak­lasy Marci­na Żewłakowa, a w tym roku zro­bili to samo ze skrzy­dłowym Kamilem Kosowskim, który właśnie będzie przy­wdziewał koszulkę klubu spod Łodzi.

Bełcha­towian­ie ściągnęli również dwóch zawod­ników z Arki Gdy­nia. Są to: 30-let­ni środ­kowy obroń­ca Maciej Szmatiuk oraz 26-let­ni słowac­ki lewy pomoc­nik Miroslav Božok. Z Ruchu Zdzies­zow­ice GKS kupił młodego pomoc­ni­ka Łukasz Nowosiel­skiego, a z GKS‑u Tychy z wypoży­czenia powró­cił bramkarz Dominik Kisiel.

Z kolei klub opuś­ciło jede­nas­tu piłkarzy, z czego jeden na czas określony. GKS zaro­bił na trans­ferze Macie­ja Małkowskiego do Zagłębia Lubin oraz Mateusz Cetnarskiego do Śląs­ka Wrocław. Resz­ta odeszła za darmo.

I tak, Mar­iusz Zawodz­ińs­ki odszedł do KSZO Ostrowiec, Paweł Adamiec do TUR‑a Turek a Krys­t­ian Pieczara, Marcin Drzy­mont, Łukasz Grube oraz Karol Gre­gorek na wol­ny transfer.

Z kolei Mar­cus Viní­cius i Pavel Komolov powró­cili z wypoży­czenia do bełcha­towskiego klubu. A Dar­iusz Sło­mi­an przyszły sezon spędzi w Stali Rzeszów.

WIDZEW ŁÓDŹ

Klub z Łodzi nie poczynił żad­nych ruchów trans­fer­owych mają­cych wzmoc­nić klub. Jedynie buł­gars­ki prawy obroń­ca Daniel Bozhkov powró­cił z wypoży­czenia do GKS‑u Bogdanka.

Najbardziej widoczną stratą może się okazać sprzedaż Darvy­dasa Ser­nasa do Zagłębia Lubin, o której wspom­i­nałem już we wcześniejszym odcinku pod­sumowa­nia. Pon­ad­to Piotr Kuk­lis odszedł do Arki Gdy­nia, Woj­ciech Szy­manek do Czer­nomoret­su Odessa a Veli­bor Đurić do Olimpicu Sarajewo.

Oprócz tego odes­zli też: Paul Grischok, Dejan Milevs­ki i Bog­dan Stra­ton. Z kolei Daniel Dybiec, Nika Dza­lamidze, Pre­juce Nakoul­ma i Rafał Grze­lak wró­cili z wypoży­czeń do swoich klubów.

Oprócz tego Widzew wypoży­czył do poz­nańskiej Warty młodego obrońcę Dami­ana Zawadzkiego.

LECHIA GDAŃSK

Klub znad morza dokon­ał jed­nego trans­feru gotówkowego. Z Lecha Poz­nań wykupił 22-let­niego pomoc­ni­ka Mateusza Macha­ja. Oprócz tego dołączył do Lechii były bramkarz Odry Wodzisław — Michał Buchalik.

Jed­nak naj­ciekawszym wzmoc­nie­niem wyda­je się być ściąg­nię­cie ghańskiego napast­ni­ka z holen­der­skim pasz­portem, Fre­da Ben­sona. Strz­elec osiem­nas­tu bramek w zeszłym sezonie w barwach RKC Waal­wijk w w drugiej lidze holen­der­skiej, może okazać się poważnym wzmoc­nie­niem gdańskiej drużyny.

Pon­ad­to z wypoży­czeń powró­ciło czterech innych zawod­ników. Lewy obroń­ca Maciej Osłows­ki grał ostat­nio w Dol­canie Ząb­ki, a lewi pomoc­ni­cy Mateusz Łuczak i Jakub Kawa oraz napast­nik Michał Pruch­nik — w Bał­tyku Gdynia.

Jedynym zawod­nikiem, który odszedł z drużyny, która w zeszłym sezonie swo­je mecze roz­gry­wała przy uli­cy Traugut­ta, jest Piotr Kasperkiewicz. Jed­nak on nie będzie się musi­ał wyprowadzać z Gdańs­ka, bo odszedł do innej “trójmiej­sciej” drużyny — Arki Gdynia.

Powrót Kami­la Kosowskiego może okazać się trafnym posunię­ciem dzi­ałaczy GKS‑u Bełchatów, podob­nie jak w przy­pad­ku Marci­na Żewłakowa. Jed­nak może być też tak, jak z Maciejem Żurawskim w Wiśle, czyli nijak. Abdou Raza­ck Tra­ore chci­ał­by za wszelką cenę ode­jść z Lechii Gdańsk. Jego miejsce może zająć Fred Ben­son, który z trafi­an­iem Eerste Divisie nie miał prob­le­mu. Jak będzie? Zobaczymy już niedługo!

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.