Ekstraklasowe podsumowanie transferowe cz. III

Klu­by z dol­nej częś­ci tabeli Ekstrak­lasy zostały już opisane. Z wyjątkiem poz­nańskiego Lecha. Ter­az pozostała gór­na połówka. W tym odcinku opisze­my rywala “Kole­jorza” w Pucharze Pol­s­ki — Polonię Warsza­wa, Górni­ka Zabrze, Lechię Gdańs­ka oraz GKS Bełchatów.

8. POLONIA WARSZAWA 

Klub, którego właś­ci­cielem jest charyz­maty­czny Józef Woj­ciechows­ki, pod­czas praw­ie każdego okien­ka przeprowadzał jakieś spek­taku­larne trans­fery. Tym razem moż­na takim nazwać powrót Adama Kokosz­ki do Ekstrak­lasy. Zawod­nik, który w pewnym sen­sie uciekł z Wisły Kraków do włoskiej Serie A, został wypoży­c­zony do “Czarnych Koszul”.

Innym środ­kowym obrońcą, który od rundy wiosen­nej będzie grał dla stołecznego klubu jest Maciej Sad­lok, który powraca z wypoży­czenia do Ruchu Chorzów. Z wypoży­czeń do GKP Gorzów Wielkopol­s­ki powró­cili także Krys­t­ian Feci­uch i Dami­an Jaroń. Wyda­je się jed­nak, że obaj będą grali w drużynie Młodej Ekstraklasy.

Drugim zawod­nikiem, który dołączył do Polonii w tym okienku trans­fer­owym na zasadzie wypoży­czenia jest Serb Miloš Adamović. 22-latek gra jako defen­sy­wny pomoc­nik. Do klubu dołączył także jego rodak, choć urod­zony w Chorwacji, 26-let­ni lewy obroń­ca — Djord­je Contra.

Polonię opuś­ciło nato­mi­ast aż dziewię­ciu zawod­ników, z czego tylko jeden został wypoży­c­zony. Michał Cia­rkows­ki przez najbliższe pół roku ma grać w poz­nańskiej War­cie. Poza tym z klubu odes­zli: Łukasz Skrzyńs­ki (wol­ny trans­fer), Szy­mon Kaźmierows­ki (Cho­jniczan­ka Cho­jnice), Dominik Lemanek (Bał­tyk Gdy­nia), Paweł Nerek (Pogoń Siedlce), Marce­lo Sar­vas (LD Ajaule­nense), Marek Sokołows­ki (Podbeskidzie Biel­sko-Biała), Bartłomiej Makows­ki (Znicz Pruszków) oraz Piotr Dziewic­ki (Dol­can Ząbki).

Warto dodać, że pod­czas zimowej prz­er­wy trenerem Polonii został Holen­der Theo Bos. Były szkole­niowiec Vitesse Arn­hem zastąpił na tym stanowisku Pawła Janasa.

Sparin­gi: 1:1 TSG 1899 Hof­fen­heim, 0:1 Loko­motiw Moskwa, 0:0 Andżi Machaczkała, 3:0 Kry­w­bas Krzy­wy Róg, 4:0 Kubań Krasnodar, 1:0 Zen­it Sankt Peters­burg, 0:0 Dnipro Dniepropi­etrowsk, 3:3 Loko­motiw Płowdiw

7. GÓRNIK ZABRZE

Klub z Zabrza nie sza­le­je na rynku trans­fer­owym. Ściąg­nię­to czterech piłkarzy. Trzech odeszło (w tym dwóch wypoży­c­zonych). Do zespołu dołączył defen­sy­wny pomoc­nik kupi­ony z GKS‑u Katow­ice, 24-let­ni Gabriel Nowak. Dosłown­ie min­u­ty temu doszło do final­iza­cji rozmów z Duna­jską Stredą i umowę z 14-krot­nym mis­trzem Pol­s­ki parafował lewy pomooc­nik rodem z Czech — Michal Gasparik.

Z Rakowa Częs­to­chowa kupi­ono młodego pol­skiego napast­ni­ka — Mateusza Zacharę. Z Górni­ka Wesoła dołączył inny Mateusz — Sławik. 30-latek jest bramkarzem.

Z kolei Łukasz Kmieć obrał odwrot­ną drogą, niż Zachara — powędrował właśnie do Rakowa Częs­to­chowy. Młode­mu pomoc­nikowi łatwiej będzie się tam prze­bić do pier­wszego składu. Mar­iusz Gan­car­czyk i Łukasz Sko­rup­s­ki zostali wypoży­czeni. Kole­jno do ROW‑u Ryb­nik i Ruchu Radzionków.

Gór­ni­cy będą zapewne wal­czyć o miejsce w górnej połów­ce tabeli. A może pokuszą się o spraw­ie­nie jakiejś niespodzian­ki? Choć trans­fery nie są osza­łami­a­jące, to zabrzanie na pewno chcieli­by awan­sować do europe­js­kich pucharów, co jest jed­nak mało realne.

Sparin­gi:3:0 Miedź Leg­ni­ca, 0:0 Górnik Polkow­ice, 4:2 MKS Kluczbork, 3:0 Jan­i­na Libiąż, 4:1 Hut­nik Kraków, 4:0 Olimpia Bielce, 2:1 Politehni­ca Iasi, 3:1 Wołyń Łuck, 2:1, 0:3 Szachtior Kara­gan­da, 0:0 PFK Olek­san­dria, 0:3 PFK Sewastopol, 1:3 Nasaf Karshi

6. LECHIA GDAŃSK

Wyda­je się, że najwięk­szą stratą w tym okienku dla Lechii, jest sprzedaż Huber­ta Wołąkiewicza do Lecha Poz­nań. Lechiś­ci dostali małe pieniądze za ważne ogni­wo drużyny, bo latem kończył mu się kon­trakt i nie był zain­tere­sowany jego przedłuże­niem. Do Ruchu Chorzów odszedł Marek Zieńczuk. Jakubowi Zabłock­iemu skończyła się umowa.

Marcin Kacz­marek odszedł do Łódzkiego Klubu Sportowego, a Robert Hirsz do APEP Pit­silii. Arka­diusz Mysona przeniósł się do Pier­wszej Ligi, do LKS Niecieczy, a Mateusz Bąk do Wisły Płock. Z kolei Dar­iusz Szupry­tows­ki został wypoży­c­zony do Górni­ka Polkowice.

Piotr Kasperkiewicz wró­cił z wypoży­czenia, z Grudz­iądza. Pon­ad­to do klubu dołączyło dwóch zawod­ników. Jed­nym z nich jest defen­sy­wny pomoc­nik rodem z Armenii, 21-let­ni Lev­on Hayrapetyan. Dru­gi to Abdou Tra­ore — były zawod­nik nor­weskiego Rosen­borgu Trond­heim. Dwukrot­ny reprezen­tant Wybrzeża Koś­ci Sło­niowej gra jako lewy pomocnik.

Sparin­gi: 3:0 OKS 1950 Olsz­tyn, 2:2 GKP Gorzów Wlkp., 6:1 Pogoń Szczecin, 1:0 Flota Świnou­jś­cie, 1:0 Zaw­isza Byd­goszcz, 2:2 Wołyń Łuck, 1:1 NK Osi­jek, 1:2 Tavria Sym­fer­opol, 3:1 Czer­nomorec Odessa, 0:0 FC Petrolul Ploiesti

5. GKS BEŁCHATÓW

Kadra bełcha­towskiego klubu w tym okienku posz­erzyła się min­i­mal­nie. Dwóch zawod­ników z klubu odeszło, a trzech doszło. Z Pogo­ni Szczecin dołączył 27-let­ni obroń­ca Maciej Mysi­ak. Z kolei z Polonii Bytom dołączył Szy­mon Sawala. Dzi­ałacze GKS‑u wypoży­czyli także Ros­jan­i­na Pavla Komolo­va 21-latek może grać po obu stronach obrony.

Z klubu odszedł Artur Marcini­ak oraz Jere­mi­ah White. Ten pier­wszy wró­cił do Warty Poz­nań, a dru­gi na razie pozosta­je bez klubu.

GKS Bełchatów będzie na pewno stać na walkę o miejsce pre­miowane grą w europe­js­kich Pucharach w przyszłym sezonie. Jed­nak, aby to zro­bić, muszą się wspiąć na wyżyny umiejęt­noś­ci, zdoby­wać sporo punk­tów i liczyć na potknię­cia drużyn, które są wyżej w tabeli. A nie moż­na także zapom­i­nać m.in. o Polonii Warsza­wa i Lechu Poz­nań — klubach, które są prze­grany­mi rundy jesi­en­nej i które wios­ną będą chci­ały popraw­ić swo­je miejs­ca w tabeli.

Sparin­gi: 0:2 Jagiel­lonia Białys­tok, 3:4 Arka Gdy­nia, 0:4 Warta Poz­nań (Remes Cup Ekstra), 0:0 Warta Poz­nań, 2:1 Łódz­ki Klub Sportowy, 1:3 Korona Kielce, 1:2 Toobł Kostanaj, 0:6 Otelul Galati, 0:1 Lews­ki Sofia, 1:2 Slo­van Liberec, 3:1 Jagiel­lonia Białys­tok ME, 0:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Ter­az zostały do opisa­nia tylko czołowe ekipy pol­skiej Ekstrak­lasy. Czy kibice Wisły, Legii, Jagiel­lonii, Korony mogli cieszyć się z posunięć trans­fer­owych swoich zespołów? Tego dowiecie się już w najbliższych dniach!

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress