28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.15godz.47min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Elvis Kokalović oficjalnie zawodnikiem Kolejorza!

Elvis Kokalović oficjalnie zawodnikiem Kolejorza!

Elvis Kokalović został nowym zawod­nikiem Lecha Poz­nań. We wtorek 28-let­ni obroń­ca pod­pisał kon­trakt z Kole­jorzem. Z poz­nańskim klubem związał się umową do koń­ca czer­w­ca z opcją przedłuże­nia o trzy lata.

Chor­wat jest wychowankiem Slavenu Belupo, a od czterech lat grał w Tur­cji. Ostat­nio wys­tępował w Karabük­sporze, w którym roze­grał czter­dzieś­ci sześć spotkań. Zdobył w nich dwie bram­ki. W przeszłoś­ci wys­tępował również w Konyas­porze. Ma za sobą także kil­ka meczów w reprezen­tacji młodzieżowej Chorwacji.

- Jestem szczęśli­wy z pod­pisa­nia kon­trak­tu. Wiem, że trafiłem do dużego klubu, z duży­mi oczeki­wa­ni­a­mi. Mam nadzieję, że z Lechem będę wal­czył o tro­fea. Zespół wal­czy o mis­tr­zost­wo, poza tym gra w pół­fi­nale Pucharu Pol­s­ki. Wierzę, że uda się te tro­fea zdobyć już w tym sezonie i powtórzyć ten sukces w kole­jnym — mówi sam zainteresowany.

Piłkarz trafił do Lecha, aby rywal­i­zować o miejsce na środ­ku obrony. — Jego moc­ną stroną jest spokój przy wyprowadza­niu pił­ki po presją. Na boisku wykazu­je się dużą inteligencją tak­ty­czną, a także zde­cy­dowaną grą w kon­tak­cie. Ma też doświad­cze­nie związane z grą z sil­ny­mi rywala­mi. W Tur­cji grał mecze prze­ci­wko Fener­bahce i Galatasaray — kom­ple­men­tu­je Chor­wa­ta wiceprezes Kole­jorza, Piotr Rutkowski.

Kokalović jest trzec­im piłkarzem, który trafił zimą do Lecha Poz­nań. Wcześniej umowy z poz­nańskim klubem pod­pisali pomoc­nik, Mihai Radut oraz obroń­ca, Volodymyr Kostevych. — Bard­zo zależało nam na tym, by zwięk­szyć rywal­iza­cję na pozy­cji środ­kowego obroń­cy. Przyjś­cie Kokalovi­cia niemal na pewno zamy­ka dla nas okno trans­fer­owe, choć do jego zakończenia niczego nie moż­na wyk­luczyć — pod­kreśla wiceprezes klubu.

Pier­wszą okazję do spotka­nia z nowy­mi kolega­mi Chor­wat będzie miał we wtorkowy poranek. Wtedy też weźmie udzi­ał w pier­wszym treningu Kolejorza.

Nowy obroń­ca Kole­jorza będzie grał z numerem 44 na koszulce.

Infor­ma­c­ja prasowa

zdję­cie: lechpoznan.pl /fot. Paweł Jaskółka

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.