06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.11godz.0min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Emir Dilaver zawodnikiem Lecha Poznań

Emir Dilaver zawodnikiem Lecha Poznań

Aus­tri­ac­ki obroń­ca, Emir Dilaver związał się z Lechem Poz­nań cztero­let­nim kon­trak­tem. 26-latek w min­ionym sezonie reprezen­tował bar­wy węgier­skiego Fer­enc­varo­su, z którym w środę zdobył zresztą kra­jowy puchar. Do Kole­jorza prze­chodzi na zasadzie wol­nego transferu.

Dilaver więk­szość swo­jej juniorskiej kari­ery spędz­ił w Aus­trii Wiedeń. Tam też, w 2010 roku zal­iczył debi­ut w seniorskiej piłce. 26-latek z zespołem ze stol­i­cy Aus­trii sięgnął po mis­tr­zost­wo kra­ju i zagrał w fazie grupowej Ligi Mis­trzów, kiedy trenerem był obec­ny szkole­niowiec Kole­jorza, Nenad Bjelica.

- Emir jest zawod­nikiem, który zwró­cił na nas swo­ją uwagę wielką wolą wygry­wa­nia. Ma charak­ter i men­tal­ność zwycięz­cy, dąży do tego, by każdy mecz zakończył się wygraną. Drużyny, w których wys­tępował wielokrot­nie zdoby­wały tro­fea kra­jowe i mis­tr­zost­wa. Pomi­mo młodego wieku ma na kon­cie wiele wys­tępów w meczach ligowych i europe­js­kich pucharach, co też jest nie bez znaczenia — mówi Piotr Rutkows­ki, wiceprezes Lecha Poznań.

Przez ostat­nie trzy sezony Dilaver był zawod­nikiem węgier­skiego Fer­enc­varo­su, w którym roze­grał 116 spotkań. 26-latek w tym cza­sie zdobył dwie bram­ki i zan­otował trzy­naś­cie asyst. Na Węgrzech sięgnął po mis­tr­zost­wo kra­ju, a ostat­nio, 31 maja tri­um­fował już po raz trze­ci w Pucharze Węgi­er. - W każdym klu­bie, w którym jestem chcę się­gać po kra­jowe tro­fea. Mam już w swo­jej kari­erze parę tytułów: udało mi się trzykrot­nie tri­um­fować w Pucharze Węgi­er, a także zdobyć mis­tr­zost­wo Węgi­er i Aus­trii. Do Poz­na­nia również przy­jeżdżam po zwycięst­wa — mówi nowy obroń­ca Lecha, Emir Dilaver.

Zawod­nik, który posi­a­da boś­ni­ack­ie i aus­track­ie oby­wa­telst­wo jest pier­wszym let­nim wzmoc­nie­niem Kole­jorza. Pier­wszą okazję do spotka­nia się z nowy­mi kolega­mi Dilaver będzie miał zaraz po powro­cie z urlopów. — Cieszę się, że przy­chodzę do Poz­na­nia, ponieważ dla mnie to kole­jny krok w mojej kari­erze. Widzi­ałem z try­bun sta­dionu spotkanie Lecha z Lechią i było to dla mnie niesamowite przeży­cie. Dop­ing kibiców i atmos­fera meczu zro­biły na mnie ogromne wraże­nie, dlat­ego bard­zo się cieszę, że pod­pisałem tutaj kon­trakt — kończy nowy zawod­nik Kolejorza.

Infor­ma­c­ja prasowa

fot. Prze­mysław Szyszka

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.