27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.3godz.57min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

FC Basel — Lech Poznań: Zrewanżować się Szwajcarom

<span class="caps">FC</span> Basel — Lech Poznań: Zrewanżować się Szwajcarom

W drugiej kole­jce fazy grupowej Ligi Europy Lech Poz­nań zmierzy się z FC Basel. Nie tak dawno oba zespoły mierzyły się ze sobą w elim­i­nac­jach do Ligi Mis­trzów. Wów­czas, góra byli bazylejczycy. 

Lech Poz­nań spotkał się z FC Basel w trze­ciej rundzie kwal­i­fika­cyjnej do LM. W dwumeczu lep­si okaza­li się Szwa­j­carzy, którzy pokon­ali mis­trza Pol­s­ki 3:1 przy Buł­garskiej i 1:0 w Bazylei. To właśnie zna­jo­mość rywala może okazać się atutem Kole­jorza i kluczem do odniesienia w Szwa­j­carii sukce­su. — Znamy Basel bard­zo dobrze, wiemy, jak sobie radzą i w lidze, i w europe­js­kich pucharach. Są w doskon­ałej dys­pozy­cji, jed­nak szukamy ich słab­szych punk­tów. Nie chci­ałbym też tuż przed meczem mówić, gdzie chce­my ich ukąsić. Jesteśmy w stanie wykre­ować sobie kil­ka sytu­acji strz­elec­kich nawet z takim rywalem — zapowia­da tren­er Tomasz Rząsa.

Celem Kole­jorza w dzisiejszym spotka­niu będzie nie tylko zainka­sowanie trzech punk­tów, ale także zre­wanżowanie za lip­cową porażkę. - Zagral­iśmy dwa dobre spotka­nia z Basel. Prze­ci­wnik w szczegółach był od nas moc­niejszy i dlat­ego wygrał dwukrot­nie, choć mieliśmy duże szanse czy na remis, czy na zwycięst­wo. Jedziemy po pełną pulę, ale jeśli uzyskamy remis, to również będziemy zad­owoleni - przyz­na­je dru­gi tren­er Lecha.

Sytu­ac­ja kadrowa Lecha nie wyglą­da naj­gorzej. Do tren­ingów powró­cił także Łukasz Trał­ka. Tren­er Maciej Sko­rża będzie zatem skom­ple­tować naj­moc­niejszy wyjś­ciowy skład.  Tren­er Urs Fis­ch­er nie ma tak kom­for­towej sytu­acji. Z Kole­jorzem na pewno nie zagra­ją kon­tuzjowani: Daniel Hoegh, Behrang Safari, Adam Tra­ore, Jean-Paul Boetius oraz Matias Delgado.

W prze­ci­wieńst­wie do mis­trza Pol­s­ki, Szwa­j­carzy znacze­nie lep­iej prezen­tu­ją się w lidze. Z dziesię­ciu meczów wygrali aż dziewięć. Podopieczni  tren­era Sko­rży są w nieco innych nas­tro­jach, zaj­mu­ją ostat­nie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem zaled­wie pię­ciu punk­tów. Jed­nak w spotka­ni­ach w Europie lechi­ci prezen­towali dys­pozy­cję. — Te wszys­tkie mecze w europe­js­kich pucharach pokazu­ją, że z moc­nym rywalem potrafimy wspiąć się na wyżyny, zagrać na miarę naszych możli­woś­ci i wykrze­sać z siebie jeszcze więcej. Bazylea to trud­ny teren i solid­ny prze­ci­wnik, ale jesteśmy w stanie powal­czyć i wywieźć stamtąd jakieś punk­ty - oce­nia asys­tent pier­wszego szkoleniowca.

Pier­wszy gwiz­dek sędziego Ogn­je­na Valji­cia o godzinie 19:00 na St. Jacob-Park.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.