07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.27min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

FC Basel — Lech Poznań: Zrewanżować się Szwajcarom

<span class="caps">FC</span> Basel — Lech Poznań: Zrewanżować się Szwajcarom

W drugiej kole­jce fazy grupowej Ligi Europy Lech Poz­nań zmierzy się z FC Basel. Nie tak dawno oba zespoły mierzyły się ze sobą w elim­i­nac­jach do Ligi Mis­trzów. Wów­czas, góra byli bazylejczycy. 

Lech Poz­nań spotkał się z FC Basel w trze­ciej rundzie kwal­i­fika­cyjnej do LM. W dwumeczu lep­si okaza­li się Szwa­j­carzy, którzy pokon­ali mis­trza Pol­s­ki 3:1 przy Buł­garskiej i 1:0 w Bazylei. To właśnie zna­jo­mość rywala może okazać się atutem Kole­jorza i kluczem do odniesienia w Szwa­j­carii sukce­su. — Znamy Basel bard­zo dobrze, wiemy, jak sobie radzą i w lidze, i w europe­js­kich pucharach. Są w doskon­ałej dys­pozy­cji, jed­nak szukamy ich słab­szych punk­tów. Nie chci­ałbym też tuż przed meczem mówić, gdzie chce­my ich ukąsić. Jesteśmy w stanie wykre­ować sobie kil­ka sytu­acji strz­elec­kich nawet z takim rywalem — zapowia­da tren­er Tomasz Rząsa.

Celem Kole­jorza w dzisiejszym spotka­niu będzie nie tylko zainka­sowanie trzech punk­tów, ale także zre­wanżowanie za lip­cową porażkę. - Zagral­iśmy dwa dobre spotka­nia z Basel. Prze­ci­wnik w szczegółach był od nas moc­niejszy i dlat­ego wygrał dwukrot­nie, choć mieliśmy duże szanse czy na remis, czy na zwycięst­wo. Jedziemy po pełną pulę, ale jeśli uzyskamy remis, to również będziemy zad­owoleni - przyz­na­je dru­gi tren­er Lecha.

Sytu­ac­ja kadrowa Lecha nie wyglą­da naj­gorzej. Do tren­ingów powró­cił także Łukasz Trał­ka. Tren­er Maciej Sko­rża będzie zatem skom­ple­tować naj­moc­niejszy wyjś­ciowy skład.  Tren­er Urs Fis­ch­er nie ma tak kom­for­towej sytu­acji. Z Kole­jorzem na pewno nie zagra­ją kon­tuzjowani: Daniel Hoegh, Behrang Safari, Adam Tra­ore, Jean-Paul Boetius oraz Matias Delgado.

W prze­ci­wieńst­wie do mis­trza Pol­s­ki, Szwa­j­carzy znacze­nie lep­iej prezen­tu­ją się w lidze. Z dziesię­ciu meczów wygrali aż dziewięć. Podopieczni  tren­era Sko­rży są w nieco innych nas­tro­jach, zaj­mu­ją ostat­nie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem zaled­wie pię­ciu punk­tów. Jed­nak w spotka­ni­ach w Europie lechi­ci prezen­towali dys­pozy­cję. — Te wszys­tkie mecze w europe­js­kich pucharach pokazu­ją, że z moc­nym rywalem potrafimy wspiąć się na wyżyny, zagrać na miarę naszych możli­woś­ci i wykrze­sać z siebie jeszcze więcej. Bazylea to trud­ny teren i solid­ny prze­ci­wnik, ale jesteśmy w stanie powal­czyć i wywieźć stamtąd jakieś punk­ty - oce­nia asys­tent pier­wszego szkoleniowca.

Pier­wszy gwiz­dek sędziego Ogn­je­na Valji­cia o godzinie 19:00 na St. Jacob-Park.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.