01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19396dn.-9godz.-35min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

FK Haugesund — Lech: Skandaliczna porażka z Norwegami…

<span class="caps">FK</span> Haugesund — Lech: Skandaliczna porażka z Norwegami…

W 2. rundzie elim­i­nacji do Ligi Europy piłkar­zom Kole­jorza dane było zmierzyć się z nor­weskim FK Hauge­sund. Nie było to efek­towne wid­owisko w wyko­na­niu lechitów. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy polegli na wyjeździe 3:2 i będą musieli włożyć wiele sił w przyszło­ty­god­niowy rewanż, jeśli myślą o udziale w 3. rundzie tych eliminacji.

Pier­wszą groźną akcję przeprowadzili gospo­darze — po szy­bkim kon­trataku udało im się uderzyć na bramkę strzeżoną przez Matusa Put­nock­iego, lecz słowac­ki bramkarz pewnie wybronił ten strzał. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy już w następ­nej akcji odpowiedzieli rywalom — tym razem po skład­nej akcji nieco nad poprzeczką fut­bolówkę posłał Radosław Majew­s­ki. W dal­szej fazie spotka­nia żad­na z ekip nie stworzyła więk­szego zagroże­nia i gra toczyła się głównie w środ­kowej częś­ci boiska. W 23. min­u­cie ska­pit­u­lował jed­nak golkiper Kole­jorza. Po doskon­ałym poda­niu od jed­nego z pomoc­ników Hauge­sund w dziecin­ny sposób defen­sorów Lecha ograł Liban Abdi i z ostrego kąta sil­nym uderze­niem pod poprzeczkę pokon­ał Putnockiego.

Obie ekipy przys­tąpiły do drugiej częś­ci spotka­nia bez zmi­an per­son­al­nych w składzie. Widać było, że poz­na­ni­a­cy ruszyli do odra­bi­a­nia strat, ponieważ w ciągu 5 min­ut przeprowadzili dwie dobre ofen­sy­wne akc­je. W 53. min­u­cie szan­sę na wyrównu­jącą bramkę miał Chris­t­ian Gytk­jaer — doskonale na wolne pole wypuś­cił go Radosław Majew­s­ki, a strzał Duńczy­ka dobrze wybronił Bratveit. Kole­jor­zowi brakowało w tym spotka­niu przewa­gi w środ­ku pola, poni­waż niewidoczni byli Maciej Gajos oraz Abdul Aziz Tet­teh. Nor­we­gowie groźnie zaatakowali około 70 min­u­ty, kiedy to główkował Ibrahim. W odpowiedzi w doskon­ałej sytu­acji Majew­s­ki uderzył wprost w bramkarza. Była to ide­al­na okazji, by wpisać się na listę strzel­ców. Niewyko­rzys­tane sytu­acje lubią się mścić — i tak też było w tym przy­pad­ku. Po fatal­nym błędzie lechitów akcję “2 na 1” wyprowadzili piłkarze FK Hauge­sund i nie zmarnowali tej szan­sy na pod­wyższe­nie prowadzenia. Do bram­ki Put­nock­iego trafił Hajradanović. Chwilę później było już 3:0 dla gospo­darzy kiedy to ponown­ie nie spisała się defen­sy­wa lechitów i w sytu­acji sam na sam piłkę w siatce umieś­cił Ibrahim. To pod­drażniło zawod­ników Lecha i 2 min­u­ty później na listę strzel­ców wpisał się Majew­s­ki po strza­le głową. Jest to bard­zo waż­na bram­ka w kon­tekś­cie przyszło­ty­god­niowego rewanżu, ponieważ warto przy­pom­nieć, że bram­ki wyjaz­dowe liczą się pod­wójnie. Kole­jr­zowi udało się jeszcze zmniejszyć rozmi­ar poraż­ki za sprawą Darko Jevti­cia, który to w dolic­zonym cza­sie gry pewnie wykon­ał rzut karny. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 i za tydzień w Poz­na­niu czekać nas będzie niesamowicie ciekawy rewanż.

FK Hauge­sund:  Bratveit — Har­ald­seid, Knud­sen,  Skjerve, Sto­las — Kiss, Leite — Tron­stad, Hajradi­nović (79. F Gytk­jaer), Abdi  (72. Andreassen)- Ibrahim (81. Huseklepp)

Lech: Put­nocky — Gum­ny, Trał­ka, L.Nielsen, Kostevych — Tet­teh, Gajos (83. Radut) — Makuszews­ki (79. Barkroth), Majew­s­ki, Jevtić ‑C.  Gytk­jaer (79. Rakels)

Bram­ki: 24. Abdi, 70. Hajradanović, 73. Ibrahim — 75. Majew­s­ki, 90+1. Jevtić

Żółte kart­ki: 31. Hajradi­nović, 45. Kiss — 27. Gum­ny, 68. Majew­s­ki, 84. Tetteh

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.