06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.26min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

FK Haugesund — Lech: Skandaliczna porażka z Norwegami…

<span class="caps">FK</span> Haugesund — Lech: Skandaliczna porażka z Norwegami…

W 2. rundzie elim­i­nacji do Ligi Europy piłkar­zom Kole­jorza dane było zmierzyć się z nor­weskim FK Hauge­sund. Nie było to efek­towne wid­owisko w wyko­na­niu lechitów. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy polegli na wyjeździe 3:2 i będą musieli włożyć wiele sił w przyszło­ty­god­niowy rewanż, jeśli myślą o udziale w 3. rundzie tych eliminacji.

Pier­wszą groźną akcję przeprowadzili gospo­darze — po szy­bkim kon­trataku udało im się uderzyć na bramkę strzeżoną przez Matusa Put­nock­iego, lecz słowac­ki bramkarz pewnie wybronił ten strzał. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy już w następ­nej akcji odpowiedzieli rywalom — tym razem po skład­nej akcji nieco nad poprzeczką fut­bolówkę posłał Radosław Majew­s­ki. W dal­szej fazie spotka­nia żad­na z ekip nie stworzyła więk­szego zagroże­nia i gra toczyła się głównie w środ­kowej częś­ci boiska. W 23. min­u­cie ska­pit­u­lował jed­nak golkiper Kole­jorza. Po doskon­ałym poda­niu od jed­nego z pomoc­ników Hauge­sund w dziecin­ny sposób defen­sorów Lecha ograł Liban Abdi i z ostrego kąta sil­nym uderze­niem pod poprzeczkę pokon­ał Putnockiego.

Obie ekipy przys­tąpiły do drugiej częś­ci spotka­nia bez zmi­an per­son­al­nych w składzie. Widać było, że poz­na­ni­a­cy ruszyli do odra­bi­a­nia strat, ponieważ w ciągu 5 min­ut przeprowadzili dwie dobre ofen­sy­wne akc­je. W 53. min­u­cie szan­sę na wyrównu­jącą bramkę miał Chris­t­ian Gytk­jaer — doskonale na wolne pole wypuś­cił go Radosław Majew­s­ki, a strzał Duńczy­ka dobrze wybronił Bratveit. Kole­jor­zowi brakowało w tym spotka­niu przewa­gi w środ­ku pola, poni­waż niewidoczni byli Maciej Gajos oraz Abdul Aziz Tet­teh. Nor­we­gowie groźnie zaatakowali około 70 min­u­ty, kiedy to główkował Ibrahim. W odpowiedzi w doskon­ałej sytu­acji Majew­s­ki uderzył wprost w bramkarza. Była to ide­al­na okazji, by wpisać się na listę strzel­ców. Niewyko­rzys­tane sytu­acje lubią się mścić — i tak też było w tym przy­pad­ku. Po fatal­nym błędzie lechitów akcję “2 na 1” wyprowadzili piłkarze FK Hauge­sund i nie zmarnowali tej szan­sy na pod­wyższe­nie prowadzenia. Do bram­ki Put­nock­iego trafił Hajradanović. Chwilę później było już 3:0 dla gospo­darzy kiedy to ponown­ie nie spisała się defen­sy­wa lechitów i w sytu­acji sam na sam piłkę w siatce umieś­cił Ibrahim. To pod­drażniło zawod­ników Lecha i 2 min­u­ty później na listę strzel­ców wpisał się Majew­s­ki po strza­le głową. Jest to bard­zo waż­na bram­ka w kon­tekś­cie przyszło­ty­god­niowego rewanżu, ponieważ warto przy­pom­nieć, że bram­ki wyjaz­dowe liczą się pod­wójnie. Kole­jr­zowi udało się jeszcze zmniejszyć rozmi­ar poraż­ki za sprawą Darko Jevti­cia, który to w dolic­zonym cza­sie gry pewnie wykon­ał rzut karny. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 i za tydzień w Poz­na­niu czekać nas będzie niesamowicie ciekawy rewanż.

FK Hauge­sund:  Bratveit — Har­ald­seid, Knud­sen,  Skjerve, Sto­las — Kiss, Leite — Tron­stad, Hajradi­nović (79. F Gytk­jaer), Abdi  (72. Andreassen)- Ibrahim (81. Huseklepp)

Lech: Put­nocky — Gum­ny, Trał­ka, L.Nielsen, Kostevych — Tet­teh, Gajos (83. Radut) — Makuszews­ki (79. Barkroth), Majew­s­ki, Jevtić ‑C.  Gytk­jaer (79. Rakels)

Bram­ki: 24. Abdi, 70. Hajradanović, 73. Ibrahim — 75. Majew­s­ki, 90+1. Jevtić

Żółte kart­ki: 31. Hajradi­nović, 45. Kiss — 27. Gum­ny, 68. Majew­s­ki, 84. Tetteh

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.