27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.4godz.42min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Formella: Chcemy wygrywać, ale nam to nie wychodzi

Formella: Chcemy wygrywać, ale nam to nie wychodzi

Już jutro Kole­jorz rozpocznie walkę w fazie grupowej Ligi Europy. Na początek mis­trz Pol­s­ki zmierzy się z por­tu­gal­skim Bele­nens­es. Czy od pier­wszej min­u­ty zobaczymy na boisku Dar­ka Formellę?

- Chcę grać w każdym spotka­niu, ale o tym decy­du­je tren­er. Ja daję z siebie wszys­tko i robię wszys­tko, by w każdym kole­jnym meczu wyjść w pier­wszym składzie – mówi piłkarz.

Liga Europy wraca do Poz­na­nia po pię­ciu lat­ach prz­er­wy i jak zapew­nia Formel­la, każdy da siebie wszys­tko – Wszyscy wiedzą ile w Poz­na­niu kibice czeka­ją na Ligę Europy. Dla wielu chłopaków będą to pier­wsze mecze w tych roz­gry­wkach i będą chcieli się dobrze pokazać. Każdy będzie chci­ał dla drużyny jak najlepiej i osiągnąć jak najlep­szy rezultat.

Zespół z Por­tu­galii również bory­ka się ze swoim prob­le­ma­mi. Ostat­ni mecz w lidze prze­grali aż 0:6 z Ben­ficąż Lizbona – Mieliśmy już dokład­na anal­izę. Jest to druży­na dobrze wyszkolona tech­nicznie, ale mają też słabe strony, o których wiemy i zro­bimy wszys­tko, by je wyko­rzys­tać – dodaje.

- Każdy ma swo­je prob­le­my, Bele­nens­es też jest w dole tabeli, ale nie wiem, jak oni pode­jdą do jutrze­jszego spotka­nia. Każ­da druży­na będzie chci­ała się przeła­mać i jutro na boisko wyjdą dwie drużyny, które będą bard­zo zmo­ty­wowane, by wygrać — przyz­na­je.

Do grud­nia lechitów czeka­ją mecze co trzy dni. Czy podopieczni Macie­ja Sko­rży są na to gotowi?  W Pucharach jakoś się wiedzie, ale w lidze to prawdzi­wa katas­trowa – W Ekstrak­lasie chce­my wygry­wać, ale nam to nie wychodzi. W pucharach jest odwrot­nie, gramy dobre mecze, prak­ty­cznie nie zagral­iśmy słabo. Nie wiem co mam powiedzieć, dlaczego się tak dzieje. Najważniejszy jest jutrze­jszy mecz, a później Jagiel­lonia. Będziemy jechać tam, by przeła­mać złą passę.

Od dłuższego cza­su Lech jest w dołku i próżno szukać dobrych wyników w drużynie mis­trza Pol­s­ki. Jak do meczu pode­jdą piłkarze – Jeżeli poprzed­ni mecz zagrałem dobrze, to staram sobie to przy­pom­i­nać, jed­nak wąt­pię, aby ktoś, kto zagrał słabo, roz­pa­try­wał to przed meczem. Wychodząc na roz­grzewkę, każdy chce wygrać. Każdy mecz jest inny, nie moż­na żyć przeszłoś­cią, bo wtedy po porażce nikt by się nie pod­niósł. Zaczy­namy walkę z zerowym dorobkiem punk­towym i to się liczy – kończy pomocnik.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.