Formella: Każdy musi być zawsze gotowy, by grać w „11”

Formella: Każdy musi być zawsze gotowy, by grać w „11”

Pomoc­nik Lecha Poz­nań na skutek kon­tuzji i dłuższej prz­er­wy Daw­i­da Kow­nack­iego, może liczyć na to, że będzie częś­ciej pojaw­iał się na boisku. 

W poprzed­nim sezonie Formel­la były mecze, w których Formel­la wskaki­wał do pier­wszej jede­nast­ki, by w kole­jnej nie znaleźć się nawet w „18”. – Życie piłkarza toczy się różnie. Pił­ka jest nieprzewidy­wal­na. Nie ma w Lechu zawod­ni­ka, który jest z góry skazany na to, że grać nie będzie. Każdy musi być zawsze gotowy, by grać w „11” – zaz­naczył Formella.

W sobotę Kole­jorz niespodziewanie prze­grał na włas­nym sta­dion­ie z Pogo­nią Szczecin na inau­gu­rację Ekstrak­lasy. Po efek­townym poko­na­niu Legii i zwycięst­wie w pier­wszy meczu z FK Sara­je­wo na podopiecznych tren­era Sko­rży spadł zim­ny prysznic. – Każ­da poraż­ka czegoś uczy. To, że prze­gral­iśmy z Pogo­nią, to nie może mieć znaczenia w meczu z FK Sara­je­wo. Lek­ki prysznic dostal­iśmy, małą lekc­je poko­ry. Poraż­ka może nam wyjść tylko na dobre – przyz­nał.

W poprzed­nim tygod­niu Lech wygrał z FK Sara­je­wo 2:0 na Sta­dion­ie Olimpi­jskim w stol­i­cy Bośni i Herce­gowiny. Czy w rewanżu będzie równie łat­wo? — To zupełnie nowe spotkanie. Nie moż­na wracać do tego, co było. Mamy dobry wynik z pier­wszego spotka­nia i musimy to wyko­rzys­tać, aby awan­sować do kole­jnej rundy – ocenił.

Spotkanie w Bośni układało się po myśli lechitów. Szy­bko strzelona bram­ka, kon­tro­la nad prze­biegiem wydarzeń boiskowych to był klucz do sukce­su. FK Sara­je­wo nie pokaza­ło jed­nak szczy­tu swoich możli­woś­ci. — Nie wiem czy to było mak­si­mum ich możli­woś­ci, bo gral­iśmy z nimi tylko jeden mecz. Jeżeli my zagramy na mak­si­mum możli­woś­ci, to o wynik powin­niśmy być spoko­jni – przyznał.

Potenc­jal­nym rywalem Lecha w 3. rundzie będzie FC Basel. Szwa­j­carzy to znacznie sil­niejszy prze­ci­wnik niż sara­jew­ian­ie. – Nie ma znaczenia, z kim zgramy w kole­jnej rundzie. Na razie myślimy o meczu z FK – zakończył Formella.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress