Formella: Mogę tylko przeprosić kolegów

Formella: Mogę tylko przeprosić kolegów

Kole­jorz wygrał wczo­raj w Gdańsku 2:1 i zro­bił duży krok w kierunku wymar­zonego mis­tr­zost­wa. — To zwycięst­wo bard­zo nas przy­bliżyło do tytułu – mówił po meczu Darek Formel­la, który w dolic­zonym cza­sie gry otrzy­mał czer­woną kartkę i musi­ał opuś­cić boisko.

Sędzia Marcini­ak do reg­u­laminowego cza­su doliczył, aż sześć min­ut. Właśnie wtedy we włas­nym polu karnym ręką zagrał Formel­la, który uchronił Lecha przed stratą bram­ki. Chwile później jed­nak zobaczył czer­wony kar­tonik, a arbiter podyk­tował dla gospo­darzy jede­nastkę – Zobaczyłem, że Maciej wychodzi do pił­ki i może mieć prob­lem żeby ją zła­pać, widzi­ałem, że leci­ała w światło bram­ki i zro­biłem to instynk­town­ie, wcale o tym nie myślałem. Gdy­bym ją przepuś­cił, pewnie wpadła­by do bram­ki. Tylko mogę przeprosić chłopaków, że ta końcówka spotka­nia była przeze mnie ner­wowa, że dal­iśmy szan­sę Lechii. Chci­ałem tylko ura­tować swój zespół przed stratą bram­ki. Musimy podz­iękować Maćkowi za tę inter­wencję, która przy­bliżyła nas do mis­tr­zost­wa – tłu­maczył swo­je zachowanie tuz po meczu Formella.

Chwilę później Lechia miała szan­sę na wyrów­nanie, ale świet­ną inter­wencją popisał się Gos­tom­s­ki, który uchronił Lecha przed stratą punk­tów – Widzi­ałem moment strza­łu, zła­pałem się za głowę bo byłem pewny że Lechia wyrów­nała. Zupełnie nie widzi­ałem co się stało, ale bra­wo dla Mać­ka – przyz­na­je Darek.

Już w niedzielę lechi­ci zagra­ją u siebie z Pogo­nią Szczecin, by przy­bliżyć się do upragnionego mis­tr­zost­wa Pol­s­ki – To ogrom­ny krok do mis­tr­zost­wa. Zostały jeszcze takie trzy, wszys­tko jest w naszych nogach. Wygry­wamy u siebie, wygry­wamy na wyjaz­dach, także wszys­tko zmierza w dobrym kierunku. Mamy co praw­da tylko jeden punkt przewa­gi, ale to zwycięst­wo bard­zo nas przy­bliżyło do tytułu.

Nie od dziś wiado­mo, że Formel­la nie przepa­da za Lechią. Dla wychowan­ka Arki mecze z odwiecznym rywalem są czymś spec­jal­nym – Ja się zawsze bard­zo cieszę, gdy mogę grać prze­ci­wko Lechii , a przede wszys­tkim kiedy wygry­wam. Ter­az jestem po pros­tu szczęśli­wy, że wywoz­imy z Gdańs­ka trzy punk­ty – kończy.

ejberempire

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress