01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.17godz.50min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Formella: Staraliśmy się jak tylko mogliśmy

Formella: Staraliśmy się jak tylko mogliśmy

W 24. kole­jce zma­gań w T‑Mobile Ekstrak­lasie Lech poległ z Byd­goskim Zaw­iszą na wyjeździe. Podopieczni byłego tren­era Lecha wbili piłkę do bram­ki Macie­ja Gos­tom­skiego jed­nokrot­nie, a lechi­ci nie byli na to wstanie odpowiedzieć nawet jed­nym golem.

Najpierw w pier­wszej połowie sytu­ację na strze­le­nie gola miał Zaur Sada­jew, w drugiej połowie Czeczen znów znalazł się w sytu­acji sam na sam, a pod koniec meczu w poprzeczkę trafił jeszcze Ger­go Lovrenc­sics- nie ma znaczenia kiedy się pojaw­ia­ją dobre okazję na strze­le­nie bram­ki. Mogą się pojaw­ić w pier­wszych min­u­tach i w 90. min­u­cie- to nie ma znaczenia. My jesteśmy zobow­iązani je wyko­rzysty­wać. Udało nam się stworzyć dwie dogodne sytu­acje w drugiej połowie, lecz nieste­ty bram­ka nie padła. Dlat­ego wyjeżdżamy dzisi­aj bez zdobytego gola- opowia­da Dar­iusz Formella.

Młody skrzy­dłowy poz­nańskiego Lecha zmienił w prz­er­wie Szy­mona Pawłowskiego, ale miał utrud­nione zadanie. Lech bowiem od 25. min­u­ty grał w osła­bi­e­niu z uwa­gi na czer­woną kartkę Arnou­da Djouma i w drugiej połowie musi­ał gonić wynik w dziesiątkę-Zazwyczaj w dziesiątke gra się ciężej, a my mieliśmy jeszcze jed­ną bramkę do odro­bi­enia. W drugiej połowie staral­iśmy się jak tylko mogliśmy i robil­iśmy wszys­tko by przechylić sza­lę korzyś­ci na naszą stronę. Na nasze nieszczęś­cie stać nas było tylko na dwie sytu­acje, których nie przyszło nam wyko­rzys­tać- komen­tu­je Darek.

Poraż­ka z drużyną Mar­iusza Ruma­ka była dopiero czwartą w obec­nym sezonie w wyko­na­niu Lecha. Kole­jorz wciąż nieste­ty cier­pi na niemoc w meczach wyjaz­dowych. Ostat­ni raz w lidze poza domem podopieczni Macie­ja Sko­rży tri­um­fowali w Krakowie 7 grud­nia zeszłego roku. Ciężko będzie wal­czyć o najwyższe cele nie wygry­wa­jąc meczów nie tylko na Inea Sta­dion­ie, z czego doskonale zda­je sobie sprawę Formel­la- Zaw­isza był na razie naj­moc­niejszym zespołem, który nas pokon­ał. Oczy­wiś­cie my wal­cząc o mis­tr­zost­wo jesteśmy zoblig­owani takie mecze wygry­wać i być zawsze drużyną lep­szą. Dzisi­aj wynik pokazu­je co innego i nie ma sen­su tego więcej komen­tować- kończy  wychowanek Arki Gdynia.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.