01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.20godz.12min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Formella: Tęskniłem za kadrą

Formella: Tęskniłem za kadrą

Po przyjś­ciu nowego tren­era Darek Formel­la wyraźnie odżył. Tren­er Sko­rża odważnie staw­ia na młodego zawod­ni­ka, a ten odpła­ca się dobry­mi występami.W ostat­nim sparingu sztab szkole­niowy wys­taw­ił go na… lewej obronie.

W prz­er­wie reprezen­ta­cyjnej Kole­jorz roze­grał dwa mecze sparingowe. Pier­wsze star­cie z Pogo­nią Szczecin podopieczni Macie­ja Sko­rży zagrali w dość rez­er­wowym składzie. Pod­czas spotka­nia z Unią Swarzędz wys­tąpił praw­ie naj­moc­niejszy skład. W pier­wszej połowie zagrali młodzi piłkarze, a dru­ga część należała do niemal najsil­niejszego składu.

Dar­iusz Formel­la na boisku spędz­ił pier­wsze 35 min­ut, gra­jąc na lewej obronie. Ze zgrupowa­nia reprezen­tacji nie zdążył wró­cić Luis Hen­riquez, dlat­ego jego miejsce zajął Formel­la – Tren­erzy powiedzieli mi, że zagram na lewej obronie, ale że mam grać dość ofen­sy­wnie i tworzyć duet z Muhame­dem Keitą. Pra­cy za dużo nie miałem, a sztab chci­ał zobaczyć jak wyglą­dam w defen­sy­wie – przyz­nał młody piłkarz. – Muszę przyz­nać, że było to ciekawe doświadczenie. 

Do zdrowia wraca­ją kon­tuzjowani lechi­ci, a co za tym idzie, Formel­li będzie trud­niej o miejsce w składzie – Tu zawsze będzie konkurenc­ja i nie jest nowoś­cią, że muszę wal­czyć o miejsce w składzie. To jed­nak nie jest najważniejsze, liczy się to, żebyśmy wygrywali.

Były piłkarz Arki Gdy­nia prz­er­wę na kadrę spędz­ił z reprezen­tacją U20, która roz­gry­wała Turniej Czterech Nar­o­dów (przyp. red. w Lublin­ie mecz z Włocha­mi oraz w Szwa­j­carii z gospo­darza­mi). Do dobrych wys­tępów dołożył jeszcze bramkę strzeloną w meczu ze Szwa­j­car­ią. – Do Poz­na­nia wró­ciłem w bard­zo dobrym nas­tro­ju. Wygral­iśmy dwa mecze i jesteśmy lid­era­mi Turnieju Czterech Nar­o­dów, a ja strzeliłem bramkę. Atmos­fera w klu­bie jest dobra, ale tęskniłem za kadrą – mówi. – Mamy fajną grupę chłopaków, są wyni­ki, więc na zgrupowanie jedzie się z przy­jem­noś­cią. Przede wszys­tkim jestem zdrowy, więc nie ma żad­nych powodów do zaniepoko­je­nia – kończy.

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.