10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.52min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gajos: Gra w ataku była dla mnie zaskoczeniem

Gajos: Gra w ataku była dla mnie zaskoczeniem

W ostat­nim ligowym meczu Lech zagrał bez nom­i­nal­nego napast­ni­ka. Zastąpił go Maciej Gajos, a jak sam przyz­nał, było to dla niego zaskoczeniem.

- Moją opty­mal­ną pozy­cją na boisku jest środek pola, a więc pozy­c­je “8” i “10”. Na pewno łatwiej jest kiedy ma się stałe miejsce w składzie i gra się kil­ka spotkań na tej samej pozy­cji. To, że tren­er desyg­nował mnie do gry w ataku w meczu z Legią też było dla mnie zaskocze­niem. Chcieliśmy zagęś­cić środek pola i zaatakować z kon­trataku poprzez wyko­rzys­tanie naszych szy­b­kich skrzy­dłowych. Ciężko powiedzieć czy ten wari­ant ze mną jako napast­nikiem schodzą­cym do środ­ka wypal­ił. W pier­wszej połowie nasza gra nie wyglą­dała źle, a ter­az i tak patrzymy na to spotkanie przez pryz­mat wyniku. Sko­ro mecz prze­gral­iśmy to powie się, że to nie wypal­iło — gdy­byśmy jed­nak przy­wieźli z Warsza­wy jakieś punk­ty być może mówilibyśmy o powodze­niu tego wari­antu gry  — mówi sam zainteresowany.

Kole­jnym rywalem poz­na­ni­aków będzie beni­aminek z Płocku, które­mu nie wiedzie się najlepiej. Wisła wygrała ostat­nio w połowie wrześ­nia, pokonu­jąc Pogoń Szczecin. — Wisła Płock nie jest ostat­nio w najlep­szej formie. Pomi­mo tego, że są beni­aminkiem to nie może­my na nich patrzeć przez pryz­mat tego, bo jak widzieliśmy kil­ka meczów temu — Arka też przy­jechała w roli beni­amin­ka i spraw­iła nam sporo kłopotów. Mam nadzieję jed­nak, że jutro zdobędziemy trzy punkty. 

Również trud­no na swoim sta­dion­ie gra się Lechowi. Ostat­ni raz wygrali z Pogoń, a trzy ostat­nie mecze kończyły się podzi­ałem punk­tów. — Zda­je­my sobie sprawę z tego, że mamy prob­le­my z wygraniem spotka­nia na włas­nym sta­dion­ie. Liczę na nasze przeła­manie w meczu z Wisłą Płock. Nie poma­ga nam murawa, lecz nie zrzu­cam na niej całej winy. Ciężko nam grać na szy­b­ciej, na jeden kon­takt — tym bardziej, że zazwyczaj drużyny, które przy­jeżdża­ją do Poz­na­nia nastaw­ia­ją się na defen­sy­wę - przyz­na­je Gajowy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.