Gajos: Wyszła fajna klepka i ważne, że piłka wpadła do siatki

Gajos: Wyszła fajna klepka i ważne, że piłka wpadła do siatki

Maciej Gajos wczo­raj dwukrot­nie wpisał się na listę strzel­ców, a Lech wygrał 3:1 z Górnikiem Łęcz­na. Wczo­ra­jsze zwycięst­wo nie poz­woliło lechit­om opuś­cić stre­fy spadkowej.

- Chcieliśmy już na samym początku strzelić bramkę, co nam się udało. Późnej niepotrzeb­nie się cofnęliśmy i Górnik miał kil­ka sytu­acji, ale na szczęś­cie ich nie wyko­rzys­tał. Czer­wona kart­ka i dru­ga bram­ka dobiła prze­ci­wni­ka i kon­trolowal­iśmy prze­bieg spotka­nia – relacjonu­je strz­elec dwóch goli.

Gajos bard­zo ład­nie roze­grał sytu­ację przy drugim golu, zaskaku­jąc obrońców Górni­ka, przez co były gracz Jagiel­loni miał prostą drogę do bram­ki – Zła­pal­iśmy z Karolem kon­takt wzrokowy. Wyszła faj­na klep­ka i ważne, że pił­ka wpadła do siat­ki, bo zeszło z nas powi­etrze i wiedzieliśmy, że dowieziemy zwycięst­wo do końca.

Za kadencji Macie­ja Sko­rży 24-let­ni piłkarz częs­to wys­tępował na skrzy­dle, a nie na swo­jej nom­i­nal­nej pozy­cji – Lep­iej czu­ję się w środ­ku pomo­cy, ale gra­jąc kil­ka meczów na lewym skrzy­dle trze­ba wykon­ać inną pracę. Nie powiem, że się nie przyzwycza­iłem do tego, ale zde­cy­dowanie wole grać w środ­ku – przyznaje.

Przed lechi­ta­mi ter­az upragniona prz­er­wa reprezen­ta­cyj­na. Mis­tr­zowie Pol­s­ki kole­jny mecz roze­gra­ją dopiero 19. listopa­da. Będzie to rewanżowe spotkanie w Pucharze Pol­s­ki z Zagłę­biem Lubin – Cieszy mnie to zwycięst­wo, bo inaczej będzie się nam pra­cow­ało niż jak­byś prze­grali. Głowy na pewno będą spokojniejsze.

Po powro­cie na ligowe boiska podopiecznych Jana Urbana czeka kole­jny mara­ton. Lechi­ci zagra­ją między inny­mi trzy mecze pod rząd na wyjeździe – Czeka nas dużo wyjazdów, ale przyzwycza­il­iśmy się do tego. Nie ma co wybrzy­dzać, taki jest ter­mi­narz i w każdym meczu trze­ba grać o zwycięst­wo – zapew­nia Gajos.

Wiele mówiło się o tym, że na zgrupowanie kadry prowad­zonej przez Adama Nawałkę powinien pojechać oprócz Karo­la Linet­tego właśnie Maciej Gajos – Ja robie swo­je i nie ode mnie zależy to, czy dostanę powołanie. Daję z siebie 100%, ale to selekcjon­er decy­du­je, kogo wybiera – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress