Galeria: Ubiegły rok w obiektywie LechNews cz.2

Galeria: Ubiegły rok w obiektywie LechNews cz.2

Dziś dru­ga część naszego fotograficznego pod­sumowanie. Let­nie miesiące to okres przy­go­towań do Ekstrak­lasy, a także do meczów w Europie. Miało być efek­town­ie, a skończyło się katastrofą.

W lipcu poz­na­ni­a­cy rozpoczęli kole­jny sezon od rywal­iza­cji w europe­js­kich Pucharach. Najpierw jed­nak z klubem pożeg­nali się Day­lon Claasen i Mateusz Możdeń. Ten pier­wszy wybrał niemiec­ki klub, a Możdżeń Lecha zamienił na Lechię. W połowie miesią­ca na Placu Wol­noś­ci odbyła się prezen­tac­ja zespołu, a kil­ka dni później Kole­jorz zmierzył się na wyjeździe z Kalju Nomme i niespodziewanie prze­grał. Dwa następ­ne mecze w Poz­na­niu, to dwa zwycięst­wa podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka. W rewanżu lechi­ci pokon­ali zespół z Estonii 3:0, a przy pustych try­bunach roz­bili ekipę z Gli­wic 4:0. W pier­wszym wyjaz­dowym meczu Ekstrak­lasy Kole­jorz podzielił się punk­ta­mi z Górnikiem Zabrze, a na koniec miesią­ca znowu prze­grał w LE. Tym razem z islandzkim zespołem Stjar­nan FC.

W sierp­niu wcale nie było lep­iej. Lechi­ci najpierw prze­grali na włas­nym sta­dion­ie z Wisłą Kraków, a kil­ka dni później bezbramkowo zremisowali ze Sta­jr­nan i w kom­pro­mi­tu­ją­cy sposób odpali z europe­js­kich roz­gry­wek. Kole­jny mecz to wyjaz­dowe star­cie z Lechią Gdańsk, które udało się wygrać po dwóch bramkach Łukasza Teodor­czy­ka, jed­nak zwycięst­wo to nie ura­towało Mar­iusza Ruma­ka, który stracił posadę szkole­niow­ca. Jego miejsce zajął Krzysztof Chrobak, który wybrany został na tym­cza­sowego tren­era Kole­jorza. Pod jego okiem Kole­jorz w trzech meczach zdobył tylko trzy punk­ty. Kil­ka dni później klub ogłosił, że Łukasz Teodor­czyk przenosi się na Ukrainę, a zastąpić go ma Zaur Sada­jew. Pod koniec miesią­ca zarząd poda­je, że nowym szkole­niow­cem Lecha zostanie Maciej Skorża.

W następ­nym miesiącu Kole­jorz roze­grał cztery mecze.  Po raz pier­wszy na ław­ce tren­er­skiej zasi­adł Maciej Sko­rża, ale musi­ał przełknąć gorycz poraż­ki po wyjaz­dowym spotka­niu z Jagiel­lonią Białys­tok. Po prz­er­wie na kadrę Lech roz­gromił byd­goskiego Zaw­iszę 6:2, a drużynę z Byd­goszczy poprowadz­ił Mar­iusz Rumak. Poz­na­ni­a­cy zre­wanżowali się wiślakom i wyrzu­cili ich z Pucharu Pol­s­ki, wygry­wa­jąc 2:0. Na koniec miesią­ca Kole­jorz podzielił się punk­ta­mi z Legią, mimo że prowadz­ił już 2:0.

Październik lechi­ci zaczęli od wygra­nia sparingu z Jarotą Jarocin, a do pier­wszego zespołu włąc­zony został też Jakub Ser­afin. W Ekstrak­lasie Kole­jorz roz­gromił beni­amin­ka z Bełcha­towa, wygry­wa­jąc z nim aż 5:0. W Kiel­cach, tak samo jak w Warsza­w­ie, poz­na­ni­a­cy prowadzili 2:0, by ostate­cznie podzielić się punk­ta­mi z gospo­darza­mi. W meczu z Górnikiem Łęcz­na pięknym gole popisał się Muhamed Kei­ta, zapew­ni­a­jąc trzy punk­ty. Pod koniec październi­ka Lech z Pucharu Pol­s­ki wyrzu­cił też Jagiel­lonię Białys­tok, a gola w pier­wszych sekun­dach meczu strzelił Zaur Sadajew.

Prze­dostat­ni miesiąc roku lechi­ci zaczy­na­ją od dwóch remisów. Najpierw we Wrocław­iu, szy­bko bramkę strzelił Darko Jevtić, ale prowadze­nie Kole­jorz stracił w końców­ce meczu. Tak samo było pod­czas spotka­nia z Podbeskidziem, kiedy w ostat­nich min­u­tach Górale doprowadzili do wyrów­na­nia. W prz­er­wie w roz­gry­wkach lechi­ci roze­grali we Wronkach spar­ing z Pogo­nią Szczecin, który zakończył się wynikiem 1:1. Po prz­er­wie na kadrę Lech udał się do Gli­wic, by roze­grać mecz z Piastem, z którym miał bard­zo korzyst­ny bilans. Kole­jorz szy­bko wyszedł na prowadze­nie, a potem dał sobie wbić trzy gole i ostate­cznie do Poz­na­nia wró­cił bez punk­tów. Na koniec miesią­ca podopieczni Macie­ja Sko­rża pokon­ali 3:0 zespół z Zabrza.

W grud­niu lechi­ci roze­grali dwa mecze i dwukrot­nie zgar­nęli kom­plet punk­tów. Najpierw na sta­dion­ie Wisły udało im się wygrać 2:1 – było to dopiero drugie wyjaz­dowe zwycięst­wo Kole­jorza w tym sezonie. Wynikiem 1:0 zakończył się mecz z Lechią Gdańs­ka roze­grany przy Buł­garskiej, który był też ostat­nim spotkaniem dla Huber­ta Wołąkiewicza w niebiesko-białych barwach. W między cza­sie w poz­nańskiej Are­nie roze­grany został turniej Lech Cup, w którym udzi­ał wzięły drużyny U12. W Poz­na­niu pojaw­iła się m.in. Chelsea Lon­dyn czy też Hertha Berlin.

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress