02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.3godz.38min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Galeria: Ubiegły rok w obiektywie LechNews cz.2

Galeria: Ubiegły rok w obiektywie LechNews cz.2

Dziś dru­ga część naszego fotograficznego pod­sumowanie. Let­nie miesiące to okres przy­go­towań do Ekstrak­lasy, a także do meczów w Europie. Miało być efek­town­ie, a skończyło się katastrofą.

W lipcu poz­na­ni­a­cy rozpoczęli kole­jny sezon od rywal­iza­cji w europe­js­kich Pucharach. Najpierw jed­nak z klubem pożeg­nali się Day­lon Claasen i Mateusz Możdeń. Ten pier­wszy wybrał niemiec­ki klub, a Możdżeń Lecha zamienił na Lechię. W połowie miesią­ca na Placu Wol­noś­ci odbyła się prezen­tac­ja zespołu, a kil­ka dni później Kole­jorz zmierzył się na wyjeździe z Kalju Nomme i niespodziewanie prze­grał. Dwa następ­ne mecze w Poz­na­niu, to dwa zwycięst­wa podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka. W rewanżu lechi­ci pokon­ali zespół z Estonii 3:0, a przy pustych try­bunach roz­bili ekipę z Gli­wic 4:0. W pier­wszym wyjaz­dowym meczu Ekstrak­lasy Kole­jorz podzielił się punk­ta­mi z Górnikiem Zabrze, a na koniec miesią­ca znowu prze­grał w LE. Tym razem z islandzkim zespołem Stjar­nan FC.

W sierp­niu wcale nie było lep­iej. Lechi­ci najpierw prze­grali na włas­nym sta­dion­ie z Wisłą Kraków, a kil­ka dni później bezbramkowo zremisowali ze Sta­jr­nan i w kom­pro­mi­tu­ją­cy sposób odpali z europe­js­kich roz­gry­wek. Kole­jny mecz to wyjaz­dowe star­cie z Lechią Gdańsk, które udało się wygrać po dwóch bramkach Łukasza Teodor­czy­ka, jed­nak zwycięst­wo to nie ura­towało Mar­iusza Ruma­ka, który stracił posadę szkole­niow­ca. Jego miejsce zajął Krzysztof Chrobak, który wybrany został na tym­cza­sowego tren­era Kole­jorza. Pod jego okiem Kole­jorz w trzech meczach zdobył tylko trzy punk­ty. Kil­ka dni później klub ogłosił, że Łukasz Teodor­czyk przenosi się na Ukrainę, a zastąpić go ma Zaur Sada­jew. Pod koniec miesią­ca zarząd poda­je, że nowym szkole­niow­cem Lecha zostanie Maciej Skorża.

W następ­nym miesiącu Kole­jorz roze­grał cztery mecze.  Po raz pier­wszy na ław­ce tren­er­skiej zasi­adł Maciej Sko­rża, ale musi­ał przełknąć gorycz poraż­ki po wyjaz­dowym spotka­niu z Jagiel­lonią Białys­tok. Po prz­er­wie na kadrę Lech roz­gromił byd­goskiego Zaw­iszę 6:2, a drużynę z Byd­goszczy poprowadz­ił Mar­iusz Rumak. Poz­na­ni­a­cy zre­wanżowali się wiślakom i wyrzu­cili ich z Pucharu Pol­s­ki, wygry­wa­jąc 2:0. Na koniec miesią­ca Kole­jorz podzielił się punk­ta­mi z Legią, mimo że prowadz­ił już 2:0.

Październik lechi­ci zaczęli od wygra­nia sparingu z Jarotą Jarocin, a do pier­wszego zespołu włąc­zony został też Jakub Ser­afin. W Ekstrak­lasie Kole­jorz roz­gromił beni­amin­ka z Bełcha­towa, wygry­wa­jąc z nim aż 5:0. W Kiel­cach, tak samo jak w Warsza­w­ie, poz­na­ni­a­cy prowadzili 2:0, by ostate­cznie podzielić się punk­ta­mi z gospo­darza­mi. W meczu z Górnikiem Łęcz­na pięknym gole popisał się Muhamed Kei­ta, zapew­ni­a­jąc trzy punk­ty. Pod koniec październi­ka Lech z Pucharu Pol­s­ki wyrzu­cił też Jagiel­lonię Białys­tok, a gola w pier­wszych sekun­dach meczu strzelił Zaur Sadajew.

Prze­dostat­ni miesiąc roku lechi­ci zaczy­na­ją od dwóch remisów. Najpierw we Wrocław­iu, szy­bko bramkę strzelił Darko Jevtić, ale prowadze­nie Kole­jorz stracił w końców­ce meczu. Tak samo było pod­czas spotka­nia z Podbeskidziem, kiedy w ostat­nich min­u­tach Górale doprowadzili do wyrów­na­nia. W prz­er­wie w roz­gry­wkach lechi­ci roze­grali we Wronkach spar­ing z Pogo­nią Szczecin, który zakończył się wynikiem 1:1. Po prz­er­wie na kadrę Lech udał się do Gli­wic, by roze­grać mecz z Piastem, z którym miał bard­zo korzyst­ny bilans. Kole­jorz szy­bko wyszedł na prowadze­nie, a potem dał sobie wbić trzy gole i ostate­cznie do Poz­na­nia wró­cił bez punk­tów. Na koniec miesią­ca podopieczni Macie­ja Sko­rża pokon­ali 3:0 zespół z Zabrza.

W grud­niu lechi­ci roze­grali dwa mecze i dwukrot­nie zgar­nęli kom­plet punk­tów. Najpierw na sta­dion­ie Wisły udało im się wygrać 2:1 – było to dopiero drugie wyjaz­dowe zwycięst­wo Kole­jorza w tym sezonie. Wynikiem 1:0 zakończył się mecz z Lechią Gdańs­ka roze­grany przy Buł­garskiej, który był też ostat­nim spotkaniem dla Huber­ta Wołąkiewicza w niebiesko-białych barwach. W między cza­sie w poz­nańskiej Are­nie roze­grany został turniej Lech Cup, w którym udzi­ał wzięły drużyny U12. W Poz­na­niu pojaw­iła się m.in. Chelsea Lon­dyn czy też Hertha Berlin.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.