Garść statystyk, choć te nie grają

O Lechu Poz­nań moż­na by praw­ić naprawdę sporo. Tren­er wie i widzi swo­je, kibice widzą swo­je. Na pewno nikt nie jest zad­owolony. Jed­no jest pewne, w żad­nym z poprzed­nich roze­granych w tym sezonie meczów, ryw­al nie miał więk­szego posi­ada­nia pił­ki niż „Kole­jorz”. To waż­na statysty­ka, choć zwycięstw nie przynosi.

Podopieczni Jose Mari Bakero w tym sezonie rozczarowu­ją. Mimo tego, że częs­to strze­la­ją, to zazwyczaj niecel­nie. W poprzed­niej kole­jce Artiom Rud­nev odd­ał tyle samo strza­łów, co cały zespół ŁKS‑u. Łącznie w tym sezonie 99 razy cel­nie uderzał na bramkę.

Kole­jorz” prze­wodzi w kilku statystykach. Zdobył 24 bram­ki z gry, najwięcej w całej lidze, ale również najwięcej, bo 6 z 13 stra­conych goli padło po strza­łach zza szes­nast­ki, łącznie w meczach Lecha padło ich 11. Tylko Lech i Górnik Zabrze nie stra­cili w tym sezonie bram­ki po rzu­cie wol­nym. Jed­nak spory odsetek stra­conych goli padał w ostat­nim kwad­ran­sie gry, wynosi on aż 30%.

Mówi się, że statysty­ki nie gra­ją. Te jed­nak muszą robić wraże­nie szczegól­nie w przy­pad­ku Artioma Rud­ne­va. Łotysz zdoby­wał bram­ki w ośmiu meczach „Kole­jorza”, z których Lech wygrał sie­dem, a tylko jed­no prze­grał. Nato­mi­ast, gdy druży­na musi­ała radz­ić sobie z nieskutecznoś­cią napast­ni­ka Lecha, wygrała tylko raz, cztery razy zremisowała i pięć razy prze­grała. Gdy Artiom gole zdobyła Lech zgro­madz­ił 21 punk­tów, a gdy przes­tał jedynie 7.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress