GKS Bełchatów-Lech Poznań: Wygrać. Po prostu wygrać.

<span class="caps">GKS</span> Bełchatów-Lech Poznań: Wygrać. Po prostu wygrać.

W 26. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. 

Ekstrak­lasa powraca na ligowe boiska. Po prz­er­wie reprezen­ta­cyjnej piłkarze Kole­jorza zmierzą się w Bełcha­towie z tamte­jszym GKS-em.  W poprzed­niej kole­jce poz­na­ni­a­cy pokon­ali na włas­nym sta­dion­ie lid­era tabeli, Legię Warsza­wa. Na swoim kon­cie podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży mają zaled­wie trzy poraż­ki, jed­nak aż dziesię­ciokrot­nie zawod­ni­cy ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki odno­towali remis.

Na Inea Sta­dion­ie lechi­ci zde­cy­dowanie góru­ją nad rywala­mi (aż dziewięć wygranych, trzy remisy i jed­na poraż­ka). Bolączką Kole­jorza są mecze wyjaz­dowe. Zaled­wie dwa razy poz­na­ni­akom udało się wygrać na tere­nie rywala, trzykrot­nie odnieśli oni porażkę. W pozostałych sied­miu meczach wyjaz­dowych Kole­jorz remisował.

Ter­az lechi­ci mają ide­al­ną okazję do przeła­ma­nia wyjaz­dowej niemo­cy. Chcąc zdobyć mis­tr­zost­wo Pol­s­ki Kole­jorz musi wygrać w Bełcha­towie. Po pros­tu, musi wygrać. Liga wkracza w decy­du­jącą fazę i każdy punkt jest na wagę zło­ta. Moment to tri­um­fu jest ide­al­ny. Rywalem Lecha będzie GKS Bełchatów, który po rewela­cyjnym początku sezonu, znacznie opadł z sił i obec­nie pla­su­je się na 13. miejs­cu w tabeli z dorobkiem 30 punk­tów. Kole­jorz ma ich o 13 więcej i star­ta punk­tu w Bełcha­towie będzie porażką.

Do spotka­nia z GKS-em piłkarze Kole­jorza pode­jdą po bla­mażu w pół­fi­nale Pucharu Pol­s­ki. W pier­wszym spotka­niu z Błęk­it­ny­mi Star­gard Szczecińs­ki podopieczni tren­era Sko­rży niespodziewanie prze­grali z miejs­cowy­mi 1:3. By odzyskać wiarę we własne umiejęt­noś­ci poz­na­ni­a­cy muszą w Wielką Sobotę pokon­ać bełchatowian.

Tren­er Maciej Sko­rża zapowia­da zmi­any w składzie na sobot­nie spotkanie. W środę w Star­gardzie sztab szkole­niowy wys­taw­ił na boisku swój, wyda­je się, naj­moc­niejszy skład.

Kole­jny raz potwierdz­iło się, że Kole­jorz nie potrafi wygrać bez Łukasza Trał­ki. Kap­i­tan niebiesko-białych być może będzie gotowy do gry w sobot­nim star­ciu z Bełcha­towem. Defen­sy­wny pomoc­nik pod­czas spotka­nia z Legią Warsza­wa uszkodz­ił jeden z mięśni kolana. Na prob­le­my z mięśniem dwugłowym narzeka­ją Ger­go Lovrenc­sics oraz Kasper Hamalainen. Do Bełcha­towa nie pojadą także Karol Linet­ty (uraz mięś­nia czworogłowego), Darko Jevtić oraz Vojo Ubi­parip (infekc­ja). Pod dużym znakiem zapy­ta­nia stoi wys­tęp Daw­i­da Kow­nack­iego, Arnou­da Djouma, a także Muhamm­e­dy Keity.

Spotkanie w Bełcha­towie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress