01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.18godz.2min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

GKS Bełchatów-Lech Poznań: Wygrać. Po prostu wygrać.

<span class="caps">GKS</span> Bełchatów-Lech Poznań: Wygrać. Po prostu wygrać.

W 26. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. 

Ekstrak­lasa powraca na ligowe boiska. Po prz­er­wie reprezen­ta­cyjnej piłkarze Kole­jorza zmierzą się w Bełcha­towie z tamte­jszym GKS-em.  W poprzed­niej kole­jce poz­na­ni­a­cy pokon­ali na włas­nym sta­dion­ie lid­era tabeli, Legię Warsza­wa. Na swoim kon­cie podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży mają zaled­wie trzy poraż­ki, jed­nak aż dziesię­ciokrot­nie zawod­ni­cy ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki odno­towali remis.

Na Inea Sta­dion­ie lechi­ci zde­cy­dowanie góru­ją nad rywala­mi (aż dziewięć wygranych, trzy remisy i jed­na poraż­ka). Bolączką Kole­jorza są mecze wyjaz­dowe. Zaled­wie dwa razy poz­na­ni­akom udało się wygrać na tere­nie rywala, trzykrot­nie odnieśli oni porażkę. W pozostałych sied­miu meczach wyjaz­dowych Kole­jorz remisował.

Ter­az lechi­ci mają ide­al­ną okazję do przeła­ma­nia wyjaz­dowej niemo­cy. Chcąc zdobyć mis­tr­zost­wo Pol­s­ki Kole­jorz musi wygrać w Bełcha­towie. Po pros­tu, musi wygrać. Liga wkracza w decy­du­jącą fazę i każdy punkt jest na wagę zło­ta. Moment to tri­um­fu jest ide­al­ny. Rywalem Lecha będzie GKS Bełchatów, który po rewela­cyjnym początku sezonu, znacznie opadł z sił i obec­nie pla­su­je się na 13. miejs­cu w tabeli z dorobkiem 30 punk­tów. Kole­jorz ma ich o 13 więcej i star­ta punk­tu w Bełcha­towie będzie porażką.

Do spotka­nia z GKS-em piłkarze Kole­jorza pode­jdą po bla­mażu w pół­fi­nale Pucharu Pol­s­ki. W pier­wszym spotka­niu z Błęk­it­ny­mi Star­gard Szczecińs­ki podopieczni tren­era Sko­rży niespodziewanie prze­grali z miejs­cowy­mi 1:3. By odzyskać wiarę we własne umiejęt­noś­ci poz­na­ni­a­cy muszą w Wielką Sobotę pokon­ać bełchatowian.

Tren­er Maciej Sko­rża zapowia­da zmi­any w składzie na sobot­nie spotkanie. W środę w Star­gardzie sztab szkole­niowy wys­taw­ił na boisku swój, wyda­je się, naj­moc­niejszy skład.

Kole­jny raz potwierdz­iło się, że Kole­jorz nie potrafi wygrać bez Łukasza Trał­ki. Kap­i­tan niebiesko-białych być może będzie gotowy do gry w sobot­nim star­ciu z Bełcha­towem. Defen­sy­wny pomoc­nik pod­czas spotka­nia z Legią Warsza­wa uszkodz­ił jeden z mięśni kolana. Na prob­le­my z mięśniem dwugłowym narzeka­ją Ger­go Lovrenc­sics oraz Kasper Hamalainen. Do Bełcha­towa nie pojadą także Karol Linet­ty (uraz mięś­nia czworogłowego), Darko Jevtić oraz Vojo Ubi­parip (infekc­ja). Pod dużym znakiem zapy­ta­nia stoi wys­tęp Daw­i­da Kow­nack­iego, Arnou­da Djouma, a także Muhamm­e­dy Keity.

Spotkanie w Bełcha­towie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.