02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.22godz.30min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Górnik-Lech: Lech zagra dla Cracovii?

Górnik-Lech: Lech zagra dla Cracovii?

W ostat­niej kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy przed podzi­ałem punk­tów Lech Poz­nań zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Jesienią poz­na­ni­a­cy wygrali 3:1 po fan­tasty­cznej drugiej połowie. 

Spotkanie to nie ułożyło się dobrze dla podopiecznych tren­era Mar­iusza Ruma­ka.  Zabrzanie wys­zli na prowadze­nie i nic nie wskazy­wało na to, że Kole­jorz będzie wal­czył w tym meczu. Goś­cie atakowali bramkę Gos­tom­skiego, a lechi­ci stali jak zamurowani. Z try­bun w kierunku tren­era Mar­iusza Ruma­ka pole­ci­ało kil­ka gorz­kich snów. Po wyjś­ciu na drugą połowę wszys­tko się zmieniło. To zabrzanie stanęli w miejs­cu, a lechi­ci ruszyli do ataku. Wyrów­nał Ger­go Lovrenc­sics, a do siat­ki rywala trafi­ali jeszcze Marcin Kamińs­ki oraz Łukasz Teodorczyk.

W poprzed­niej kole­jce Kole­jorz roz­gromił Jagiel­lonię Białys­tok 6:1. Do Zabrza poz­na­ni­a­cy udadzą się zatem w dobrych nas­tro­jach. Jed­nak przed nimi trudne zadanie. Nie chcąc gubić kole­jnych punk­tów muszą wygrać z Górnikiem, by w razie ewen­tu­al­nej poraż­ki Legii z Zagłę­biem stra­ta punk­tów po podziale była jak najmniejsza.

Górnik wios­ną nie wygrał żad­nego spotka­nia. Druży­na w niczym nie przy­pom­i­na tej, którą oglą­dal­iśmy jesienią. Zabrzanie w spotka­niu z Lechem będą wal­czyć o zdoby­cie kom­ple­tu punk­tów (min­i­mum remis), co zapewni im awans do najlep­szej ósemki.

Wygrana Lecha będzie kluc­zowa dla Górni­ka. Cra­covia pokonu­jąc Koronę Kielce prze­sunie się w tabeli i to podopieczni Woj­ciecha Sta­wowego będą cieszyć się z awan­su do najlep­szej ósem­ki. O awans bić się będzie jeszcze Lechia, która gra ze Śląskiem Wrocław. Ostat­niego słowa nie powiedzi­ała jeszcze Jagiellonia.

Wal­ka o grupę mis­tr­zowską będzie toczyła się do ostat­nich min­ut boiskowych rywalizacji.

Wszys­tkie mecze 30. kole­j­ki rozpoczną się o godzinie 18:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.