Górnik-Lech: Lech zagra dla Cracovii?

W ostat­niej kole­jce T-Mobile Ekstrak­lasy przed podzi­ałem punk­tów Lech Poz­nań zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Jesienią poz­na­ni­a­cy wygrali 3:1 po fan­tasty­cznej drugiej połowie. 

Spotkanie to nie ułożyło się dobrze dla podopiecznych tren­era Mar­iusza Ruma­ka.  Zabrzanie wys­zli na prowadze­nie i nic nie wskazy­wało na to, że Kole­jorz będzie wal­czył w tym meczu. Goś­cie atakowali bramkę Gos­tom­skiego, a lechi­ci stali jak zamurowani. Z try­bun w kierunku tren­era Mar­iusza Ruma­ka pole­ci­ało kil­ka gorz­kich snów. Po wyjś­ciu na drugą połowę wszys­tko się zmieniło. To zabrzanie stanęli w miejs­cu, a lechi­ci ruszyli do ataku. Wyrów­nał Ger­go Lovrenc­sics, a do siat­ki rywala trafi­ali jeszcze Marcin Kamińs­ki oraz Łukasz Teodor­czyk.

W poprzed­niej kole­jce Kole­jorz roz­gromił Jagiel­lonię Białys­tok 6:1. Do Zabrza poz­na­ni­a­cy udadzą się zatem w dobrych nas­tro­jach. Jed­nak przed nimi trudne zadanie. Nie chcąc gubić kole­jnych punk­tów muszą wygrać z Górnikiem, by w razie ewen­tu­al­nej poraż­ki Legii z Zagłę­biem stra­ta punk­tów po podziale była jak najm­niejsza.

Górnik wios­ną nie wygrał żad­nego spotka­nia. Druży­na w niczym nie przy­pom­i­na tej, którą oglą­dal­iśmy jesienią. Zabrzanie w spotka­niu z Lechem będą wal­czyć o zdoby­cie kom­ple­tu punk­tów (min­i­mum remis), co zapewni im awans do najlep­szej ósem­ki.

Wygrana Lecha będzie kluc­zowa dla Górni­ka. Cra­covia pokonu­jąc Koronę Kielce prze­sunie się w tabeli i to podopieczni Woj­ciecha Sta­wowego będą cieszyć się z awan­su do najlep­szej ósem­ki. O awans bić się będzie jeszcze Lechia, która gra ze Śląskiem Wrocław. Ostat­niego słowa nie powiedzi­ała jeszcze Jagiel­lonia.

Wal­ka o grupę mis­tr­zowską będzie toczyła się do ostat­nich min­ut boiskowych rywal­iza­cji.

Wszys­tkie mecze 30. kole­j­ki rozpoczną się o godzinie 18:00.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress