03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.6godz.39min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Górnik Łęczna – Lech: Dobrze zakończyć sezon zasadniczy

Górnik Łęczna – Lech: Dobrze zakończyć sezon zasadniczy

Dziś w Łęcznej Kole­jorz zmierzy się z tamte­jszym Górnikiem, który obec­nie pla­su­je się na 15. miejs­cu w tabeli. Zwycięst­wo lechitów zapewni im szóste miejsce przed startem rundy mistrzowskiej.

Listopad­owe spotkanie zakończyło się zwycięst­wem poz­na­ni­aków przed włas­ną pub­licznoś­cią 3:1. Wów­czas dwie bram­ki strzelił Maciej Gajos, a Lech rozpoczął marsz w górę tabeli. Ter­az lechi­ci są pewni gry w rundzie mis­tr­zowskiej, jeśli zajmą szóste miejsce, to czeka­ją ich tylko jeszcze trzy mecze na INEA Sta­dion­ie w tym sezonie.

Mis­tr­zowie Pol­s­ki do Łęcznej wybrali się w okro­jonym składzie. Do auto­karu nie wsia­dło aż ośmiu zawod­ni­ków z pierw­szej dru­żyny. Są to Sisi, Matcin Robak, Keb­ba Ceesay, Ger­go Lovrenc­sics, Daw­id Kow­nacki, Krzysztof Koto­row­ski, Maciej Wilusz i Szy­mon Paw­łow­ski — Sisi i Robak będą w Lon­dy­nie. Poza tym nie poje­dzie Keb­ba, Ger­go, Kow­nacki i na tym koniec. I jesz­cze Maciej Wilusz. Szy­mek Paw­łow­ski od ponie­działku zaczy­na tre­ningi z dru­żyną. Nie jedzie też Krzy­siek Koto­row­ski - przed­sta­wia sytu­ację kadrową swo­jej dru­żyny szko­le­nio­wiec Kolejorza.

Lechi­ci wal­czą o szóstą lokatę, a Górnik o wyjś­cie ze stre­fy spad­kowej, dla obu tych drużyn jest to spotkanie o dużą stawkę — Ze wzglę­du na podzi­ał punk­tów spo­tka­nie ma dla obu dru­żyn inną stawkę — My gramy o dwa punk­ty, Łęcz­na o jeden. Tak się dzieje. To dla nas bar­dzo ważne spo­tka­nie. Może­my trak­to­wać ten mecz jako pierw­szy z rundy fina­ło­wej twierdzi Jan Urban.

Łęcz­ni­an­ie ostat­ni raz wygrali w 24. kole­jce z Koroną, a więc 27 lutego. Lech na trzy ocz­ka czeka od trzech kole­jek i miejmy nadzieję, że po raz dru­gi z rzę­du wywiezie z Łęcznej pełną pulę. Jeśli tak się stanie, to już za tydzień czeka go kole­jne spotkanie z warsza­wską Legią.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.