27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.46min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Górnik Łęczna – Lech: Dobrze zakończyć sezon zasadniczy

Górnik Łęczna – Lech: Dobrze zakończyć sezon zasadniczy

Dziś w Łęcznej Kole­jorz zmierzy się z tamte­jszym Górnikiem, który obec­nie pla­su­je się na 15. miejs­cu w tabeli. Zwycięst­wo lechitów zapewni im szóste miejsce przed startem rundy mistrzowskiej.

Listopad­owe spotkanie zakończyło się zwycięst­wem poz­na­ni­aków przed włas­ną pub­licznoś­cią 3:1. Wów­czas dwie bram­ki strzelił Maciej Gajos, a Lech rozpoczął marsz w górę tabeli. Ter­az lechi­ci są pewni gry w rundzie mis­tr­zowskiej, jeśli zajmą szóste miejsce, to czeka­ją ich tylko jeszcze trzy mecze na INEA Sta­dion­ie w tym sezonie.

Mis­tr­zowie Pol­s­ki do Łęcznej wybrali się w okro­jonym składzie. Do auto­karu nie wsia­dło aż ośmiu zawod­ni­ków z pierw­szej dru­żyny. Są to Sisi, Matcin Robak, Keb­ba Ceesay, Ger­go Lovrenc­sics, Daw­id Kow­nacki, Krzysztof Koto­row­ski, Maciej Wilusz i Szy­mon Paw­łow­ski — Sisi i Robak będą w Lon­dy­nie. Poza tym nie poje­dzie Keb­ba, Ger­go, Kow­nacki i na tym koniec. I jesz­cze Maciej Wilusz. Szy­mek Paw­łow­ski od ponie­działku zaczy­na tre­ningi z dru­żyną. Nie jedzie też Krzy­siek Koto­row­ski - przed­sta­wia sytu­ację kadrową swo­jej dru­żyny szko­le­nio­wiec Kolejorza.

Lechi­ci wal­czą o szóstą lokatę, a Górnik o wyjś­cie ze stre­fy spad­kowej, dla obu tych drużyn jest to spotkanie o dużą stawkę — Ze wzglę­du na podzi­ał punk­tów spo­tka­nie ma dla obu dru­żyn inną stawkę — My gramy o dwa punk­ty, Łęcz­na o jeden. Tak się dzieje. To dla nas bar­dzo ważne spo­tka­nie. Może­my trak­to­wać ten mecz jako pierw­szy z rundy fina­ło­wej twierdzi Jan Urban.

Łęcz­ni­an­ie ostat­ni raz wygrali w 24. kole­jce z Koroną, a więc 27 lutego. Lech na trzy ocz­ka czeka od trzech kole­jek i miejmy nadzieję, że po raz dru­gi z rzę­du wywiezie z Łęcznej pełną pulę. Jeśli tak się stanie, to już za tydzień czeka go kole­jne spotkanie z warsza­wską Legią.

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.