07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.7godz.59min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gostomski: Idziemy na mistrza

Gostomski: Idziemy na mistrza

Lech Poz­nań wygrał z Lechią Gdańsk 2:1. Poz­na­ni­a­cy spoko­jnie prowadzili grę, jed­nak w końców­ce meczu zro­biło się ner­wowo. Maciej Gos­tom­s­ki zapew­nia, że Kole­jorz ma dobry zespół, który wal­czy o tytuł mis­trza Polski.

- To nie powin­no nam się przy­darzyć. Spraw­iliśmy Lechii prezent i poz­wo­lil­iśmy jej strzelić gola z niczego. Końcówka w naszym wyko­na­niu była bard­zo ner­wowa. Tylko wybi­jal­iśmy piłkę jak naj­dalej od włas­nej bram­ki, by doczekać do gwiz­d­ka — powiedzi­ał po spotka­niu bramkarz Kole­jorza. —  To był całkowicie niepotrzeb­ne. Ważne jed­nak, że wszys­tko skończyło się dobrze. — doda­je.

Lechi­ci zdomi­nowali spotkanie z Lechią. Gdańszczanie mieli kil­ka zry­wów, zwłaszcza począt­ki pier­wszej i drugiej połowy były w ich wyko­na­niu dobre — Nie spodziewałem się, że ryw­al wyjdzie na nas tak agresy­wnie. Przez pier­wsze pięt­naś­cie min­ut gospo­darze mieli lekką przewagę. Udało nam się jed­nak z tego wybrną, prze­jęliśmy inic­jaty­wę. Gdy już zła­pal­iśmy właś­ci­wy rytm, to zdomi­nowal­iśmy wydarzenia na boisku, czego efek­tem było zwycięst­wo — uważa golkiper “Poz­nańskiej Lokomotywy”.

Cuda się zdarza­ją. Lechi­ci przekon­ali się o tym przed tygod­niem, gdy w 95. min­u­cie bramkę na wagę trzech punk­tów zdobył Mateusz Możdżeń — Podbeskidzie pokon­al­iśmy dzię­ki trafie­niu prak­ty­cznie w ostat­niej sekundzie, więc i Lechia mogła nas w ten sposób pokarać. Jed­nak styl to kwes­t­ia dru­go­planowa, bo w ostate­cznym rozra­chunku liczą się wyłącznie punk­ty. O obra­zie gry niedłu­go nikt nie będzie pamię­tał — stwierdza.

Lech nadal wal­czy o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. Kluc­zowy będzie przyszło­ty­god­niowy mecz w Warsza­w­ie - A o czym ja mówię od początku sezonu? Właśnie, że idziemy na mis­trza. I nikt mi nie wierzy. Mamy dobry zespół, fan­tasty­czny sta­dion i cud­ownych kibiców, a stra­ta do lid­era jest coraz mniejsza. Wszyscy nas kry­tyku­ją, a my po pros­tu robimy swo­je — kończy Maciej Gostomski.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.