28.01.2023, g. 01:00
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.2godz.29min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gostomski: Jestem wkurzony i chcę zemsty!

Gostomski: Jestem wkurzony i chcę zemsty!

W week­end Kole­jorz prze­grał Puchar Pol­s­ki z warsza­wską Legią na Sta­dion­ie Nar­o­dowym. Dwie bram­ki puś­cił Maciej Gos­tom­s­ki, który tego meczu na pewno nie zal­iczy do udanych.

Drugą bramkę dla Wojskowych strzelił Marek Saganows­ki, który dość ostro przepy­chał się w polu karym, uniemożli­wia­jąc inter­wencję Gos­tom­skiemu. Wielu widzi­ało tam faul, ale sędzia ostate­cznie uznał gola Legii — Byłem faulowany przez Mar­ka Saganowskiego. Jeżeli zawod­nik na mnie wpa­da i uniemożli­wia mi inter­wencję łatwej pił­ki to wyda­je mi się, że to jest faul. Sędzia pod­jął inną decyzję uspraw­iedli­wia­jąc się tym, że jest to liga ang­iel­s­ka, ale muszę przyz­nać, że nie wiem co miał na myśli. We wcześniejszym meczu z Podbeskidziem faulowano mnie trzy razy w dużo mniej groźnych sytu­ac­jach, a tutaj zawod­nik na mnie wpa­da i sędzia niczego nie odg­wiz­du­je. Czu­ję się troszkę oszukany, ale nie chcę się wybielać w jakikol­wiek sposób. To nie był nasz najlep­szy mecz, bo prze­gral­iśmy. Mogliśmy strzelić drugą bramkę na 2:0 i może mecz potoczył­by się inaczej, a tak dostal­iśmy bramkę i po prz­er­wie mecz zupełnie inaczej wyglą­da – nie krył roz­go­ryczenia bramkarz Kolejorza.

Nic nie wskazy­wało na to, że Legia zdobędzie tro­feum. Lech pier­wszy zdobył bramkę, domi­nował, ale po prz­er­wie role się odwró­ciły – Byliśmy pozy­ty­wnie naład­owani, widzieliśmy, że Legia jest do ogra­nia. Mieliśmy wszys­tko w swoich nogach. Mieliśmy sytu­acje, kon­trolowal­iśmy prze­bieg gry. Było 1:1 i wiedzieliśmy że Legia jest w zasięgu, ale po prz­er­wie coś pękło. Legia zaczęła domi­nować, a nie wiado­mo dlaczego. Nieste­ty nie padła dru­ga  bram­ka, nie było dogry­w­ki, w między­cza­sie ta czer­wona kart­ka, więc naprawdę końcówka była sza­lona i ciężko się grało. Ter­az przy­jedziemy do Warsza­wy po to, żeby wygrać i się zre­wanżować, bo została nam tylko liga.

Już w sobotę lechi­ci ponown­ie zmierzą się z Legią. Tym razem w rundzie finałowej Ekstrak­lasy. Spotkanie odbędzie się przy Łazienkowskiej – Na mnie dzi­ała to bard­zo budu­ją­co, chci­ałbym wygrać ten Puchar, bo to by była fan­tasty­cz­na rzecz dla nas, dla kibiców, dla Poz­na­nia. Nie udało się i ter­az jestem wkur­zony i chcę zem­sty. Chcę przy­jechać tu w sobotę po 3 punk­ty. Wiemy, że Legia jest w naszym w zasięgu i to na mnie dzi­ała to bard­zo moty­wu­ją­co – przyz­na­je Gostomski.

Lechi­ci po raz pier­wszy od daw­na zagrali w finale Pucharu Pol­s­ki. Wszyscy pamię­ta­ją poraż­ki m.in. z Olimpią Grudz­iądz czy Miedz­ią Leg­ni­ca – Od pier­wszego meczu z Wisłą chcieliśmy wygrać ten Puchar. Udało nam się dojść do tego finału, a do finału idzie się po to, by wygrać. Jestem naprawdę zły, szko­da mi przede wszys­tkim kibiców, którzy tu przy­jechali. Prze­gral­iśmy i została nam tylko Ekstrak­lasa – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.