02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.50min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gostomski: Sztuką jest zdobyć mistrzostwo w momentach, gdy nie idzie

Gostomski: Sztuką jest zdobyć mistrzostwo w momentach, gdy nie idzie

Lechi­ci w niedzielę po pię­ciu lat­ach wywal­czyli mis­tr­zows­ki tytuł. W ostat­nim meczu bezbramkowo zremisowali z Wisłą Kraków – To nagro­da dla całego Poz­na­nia i Wielkopol­s­ki. Każdy kibic powinien świę­tować, jak najwięcej się da – mówił po meczu Maciej Gostomski.

- To coś wspani­ałego, sytu­ac­ja jest nie do opisa­nia. Trze­ba trenować przez wiele lat, potem grać w tak wspani­ałym klu­bie jak Lech, by zdobyć mis­tr­zost­wo. Na to złożyło się wiele czyn­ników, cięż­ka pra­ca psy­chicz­na i fizy­cz­na. Robimy to, co kochamy, żeby przyszedł taki dzień jak ten – nie krył radość bramkarz Kolejorza.

Wszyscy doskonale pamię­ta­ją inter­wencję Gos­tom­skiego w Gdańsku, która otworzyła lechit­om drogę po mis­tr­zost­wo – Ta inter­wenc­ja dużo nam dała. Nie tylko trzy punk­ty. Sztuką jest zdobyć mis­tr­zost­wo w momen­tach, gdy nie idzie.

Kole­jorz wia­tr w żagle nabier­ał po nieu­danym finale Pucharu Pol­s­ki, który tak naprawdę dał poz­na­ni­akom porząd­nego kopa – Wygral­iśmy z Legią po nieu­danym finale. Wtedy odczuliśmy, że dojrzeliśmy do tego, by być mis­trzem. To był istot­ny moment. Sko­ro rozwalil­iśmy Legię na jej zie­mi, to może­my wygrać z każdym – przyz­na­je odważne Gostek.

- Byliśmy świado­mi, że mis­tr­zost­wo jest blisko. Wiedzieliśmy, że każde potknię­cie jest na wagę mis­tr­zost­wa. Gdy­byśmy nie tra­cili głu­pio punk­tów remisu­jąc, to mis­tr­zowo mielibyśmy dawno, ale ter­az to nie ma już żad­nego znacze­nie – kończy.

ejberempire

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.