02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.8min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gumny: Miejsce w pierwszym składzie wywalczyłem sobie na obozie

Gumny: Miejsce w pierwszym składzie wywalczyłem sobie na obozie

Choć Robert Gum­ny na dopiero 18 lat to już ma za sobą kil­ka meczów w Ekstrak­lasie, a na początku lip­ca zdobył z Lechem Super­puchar Pol­s­ki. – Niezły wys­tęp w moim wyko­na­niu – ocenił niedziel­ny mecz z Zagłębiem.

Tren­er Jan Urban nie ma możli­woś­ci zbyt wielu roszad na lewej obronie, dlat­ego wys­tępu­je tam Robert Gum­ny. – Miejsce w pier­wszym składzie wywal­czyłem sobie na obozie. Na lewej obronie testowany był też Maciek Wilusz, ale w sparingach wypadałem dobrze i tren­er postaw­ił na mnie – mówi.

Gdy­by od początku przy­go­towań w Poz­na­niu obec­ny był Tamas Kadar, to zapewne on grał­by w pier­wszym składzie. – Tren­er staw­ia na Tamasa Kadar. To prze­cież reprezen­tant swo­jego kra­ju, dobrze pokazał się na Euro i myślę, że to on był­by pod­sta­wowym zawodnikiem.

Gum­ny jest piłkarzem pra­wonożnym, więc trud­no gra mu się na lewej obronie. – Ciężej się gra, bo ta lewa noga nie dzi­ała tak, jak­bym chci­ał. Staram się ją szli­fować, bo na lewej stron­ie to potrzeb­ne – zaz­nacza Robert.

Jego niedziel­ny mecz z Zagłę­biem Lubin moż­na by uznać za dobry, gdy­by nie błąd przy pier­wszej stra­conej bram­ce. – Myślę, że był to niezły wys­tęp w moim wyko­na­niu. Szko­da tej bram­ki, bo nie do koń­ca kryłem Papadop­u­losa. Trze­ba się uczyć na błę­dach. Ja jestem w takim wieku, że te błędy jeszcze popeł­ni­am, ale będę wycią­gał z nich wniosku – twierdzi Gumny.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.