01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19392dn.-22godz.-50min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gumny: Miejsce w pierwszym składzie wywalczyłem sobie na obozie

Gumny: Miejsce w pierwszym składzie wywalczyłem sobie na obozie

Choć Robert Gum­ny na dopiero 18 lat to już ma za sobą kil­ka meczów w Ekstrak­lasie, a na początku lip­ca zdobył z Lechem Super­puchar Pol­s­ki. – Niezły wys­tęp w moim wyko­na­niu – ocenił niedziel­ny mecz z Zagłębiem.

Tren­er Jan Urban nie ma możli­woś­ci zbyt wielu roszad na lewej obronie, dlat­ego wys­tępu­je tam Robert Gum­ny. – Miejsce w pier­wszym składzie wywal­czyłem sobie na obozie. Na lewej obronie testowany był też Maciek Wilusz, ale w sparingach wypadałem dobrze i tren­er postaw­ił na mnie – mówi.

Gdy­by od początku przy­go­towań w Poz­na­niu obec­ny był Tamas Kadar, to zapewne on grał­by w pier­wszym składzie. – Tren­er staw­ia na Tamasa Kadar. To prze­cież reprezen­tant swo­jego kra­ju, dobrze pokazał się na Euro i myślę, że to on był­by pod­sta­wowym zawodnikiem.

Gum­ny jest piłkarzem pra­wonożnym, więc trud­no gra mu się na lewej obronie. – Ciężej się gra, bo ta lewa noga nie dzi­ała tak, jak­bym chci­ał. Staram się ją szli­fować, bo na lewej stron­ie to potrzeb­ne – zaz­nacza Robert.

Jego niedziel­ny mecz z Zagłę­biem Lubin moż­na by uznać za dobry, gdy­by nie błąd przy pier­wszej stra­conej bram­ce. – Myślę, że był to niezły wys­tęp w moim wyko­na­niu. Szko­da tej bram­ki, bo nie do koń­ca kryłem Papadop­u­losa. Trze­ba się uczyć na błę­dach. Ja jestem w takim wieku, że te błędy jeszcze popeł­ni­am, ale będę wycią­gał z nich wniosku – twierdzi Gumny.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.