02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.29min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gumny: W pierwszej połowie nie zasłużyliśmy na zwycięstwo

Gumny: W pierwszej połowie nie zasłużyliśmy na zwycięstwo

Robert Gum­ny coraz lep­iej radzi sobie w dorosłej piłce, 19-latek w tym sezonie zagrał już w sied­miu meczach, ale dopiero wczo­raj mógł się cieszyć z pier­wszego zwycięst­wa w tym sezonie w Ekstraklasie.

Cho­ci­aż Kole­jorz pokon­ał wczo­raj piłkarzy Pias­ta Gli­wic az 5:1, to do prz­er­wy prowadz­ił 2:1 i nic nie wskazy­wało, że dru­ga połowa przyniesie grad goli. Tym bardziej, że były to pier­wsze bram­ki strzelone przez Lecha w Ekstrak­lasie. - Trochę się odbu­dowal­iśmy, bo nie mogliśmy strzelić gola w Ekstrak­lasie. Ter­az strzelil­iśmy ich aż pięć, cho­ci­aż w  pier­wszej połowie nie zasłużyliśmy na zwycięst­wo. Na szczęś­cie Piast opadł z sił i dołozyliśm trzy kole­jne bram­ki — mówił po meczu Gumny.

19-latek na prawej obronie miał sporo pra­cy, bo częs­to we zna­ki dawał mu się Sasa Zivec. — Źle wszedłem w mecz, on mi kil­ka razy uciekł i na pewno pewniej się poczuł. Na szczęś­cie w drugiej połowie wszys­tko wró­ciło do normy. 

Już w czwartek lechi­ci powal­czą o awans do czwratej rundy kwal­i­fikacji Ligi Europy. Ich rywalem będzie FC Utrecht, a w Holandii żad­na z drużyn nie uraczyła nas golem. - Na pewno mecz zaczniemy spoko­jnie. Nie może­my zapom­i­nać, że oni też potraw­ią grać w piłkę i już od pier­wwszych sekund musimy być skon­cen­trowani. Na wyjeździe stworzyliśmy sobie dużo sytu­acji, pokaza­l­iśmy, że jesteśmy moc­ni w obronie, ter­az pokaże­my, że umiemy strze­lać gole i to oni powin­ni się nas bać. Widać, że jeszcze nie są w ryt­mie mec­zowym i trze­ba to wyko­rzys­tać - apelu­je Guma.

Aby awan­sować, Kole­jorz musi wygrać. Bramkowy remis w tym przy­pad­ku na nic się nie zda. — Każdy kole­jny mecz jest najważniejszy. Jeśli wygramy to awan­su­je­my dalej i będziemy szczęli­wi. Cieszy nas to, że Utrecht w pier­wszym meczu nie stworzył sobie klarownych sytuacji. 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.